Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема държавно жилище  
Автор Лина77 (непознат)
Публикувано15.09.14 16:16



Здравейте,
някой знае ли къде мога да получа правна консултация по повод държавното жилище което заемам?
Притеснявам се, че ако отида в съвета, няма да ми дадат правилен отговор, тъй като работят за съвета, не за мен.



Тема Re: държавно жилищенови [re: Лина77]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано16.09.14 09:50



Би трябвало да ти дадат правилен отговор.
Жилището ако се управлява от общината, тогава си отиваш там и питаш техен юристконсулт. Същото е и ако се управлява от областта.

Ако те вълнува дали имаш право да го закупиш там най-добре ще ти обяснят как стои въпросът, защото в общи линии това зависи и от вътрешните правила на учреждението.
Абе, директно отиваш и си питаш на място. Ако не ти отговорят пак ще ходиш и така, докато получиш отговор на въпросите си.

Успех!



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: държавно жилищенови [re: Mrany]  
Автор Лина77 (непознат)
Публикувано16.09.14 11:39



Здравей, благодаря ти за отговора.
Аз съм разведена с едно непълнолетно и едно пълнолетно дете. Пълнолетното дете работи и изкарва добри доходи, но от скоро не живее при мен, не съм го отрегистрирала с опасения да не ни изгонят.
Мойте доходи не са толкова високи. Но сега имам опасения, че може да ни изгонят защото мисля,че надвишаваме доходите, според техния закон.
Ако някой знае, моля да ме посъветва.



Тема Re: държавно жилищенови [re: Лина77]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано16.09.14 11:51



В случая не знам как стои въпроса. За съжаление не мога да ти помогна. Но ако разбера нещо по твоя казус, ще пиша тук. Първо проучи въпроса и после ги уведомявай, както правиш между другото. Ако искаш пусни въпроса си и в

.
Иначе не би трябвало да вземат предвид доходите на пълнолетното дете, особено щом не живее при теб. Малко объркано се получава, но все някой знае как трябва да постъпиш.

Мисля си, че щом пълнолетното дете не живее при теб, ако твоите доходи за теб и непълнолетното дете не са над нормата не би трябвало да е проблем. Но само предполагам.

Ако в общината имат телефон за връзка на който би могла да зададеш този въпрос без да упоменаваш коя си, ще е добре и така да провериш.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: държавно жилищенови [re: Лина77]  
Автор elka_53-13887 (golyamata_beti)
Публикувано18.01.15 01:27



Ти сериозно ли? Нима някой ти държи сметка за доходите. За първи път чувам, че дохода има значение. И ако имаш по-голям доход да не мислиш, че могат да те изхвърлят ??? Няма такъв филм А най-добре е да кандидатстваш и да си ги купиш. Заем се изплаща , наем НИКОГА !!!

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: държавно жилищенови [re: elka_53-13887]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.01.15 14:03



Съвсем сериозно е. За общински жилища има значение, защото наемите за тях са ниски и наемателите се определят по разни списъци според нуждата.
Критериите си ги определят самите общини с наредби.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.