Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема може ли да сестра да навреди на племенница с копиенови  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано02.08.13 18:54



Здравейте,

отново искам Вашата помощ тук..
Ситуацията е следната:в
Мъж умира и оставя 2 деца-едното от първи брак другото от 2-рия брак.
Мъжа има сестра жива.Те (мъжа и сестра му) имат някакви ниви наследство от баща им.
Починалия мъж има кредит от който се отказват чрез отказ от наследство 2 рата му жена,детето му от 2 рия му брак,също и детето от първия му брак..,но сестрата на починалия мъж иска копие от смъртния акт от едното от децата за да докаже че брат и е починал за да си вземела нейния дял от тези ниви...
Въпроса ми е:
Може ли да навреди сестрата на починалия на детето на покойника от който иска копие от смърния акт.
Наследниците няма право на нищо защотото са се отказали от всичко негово,а сестра му се е сетила че има племеница след 25 год и иска да й даде част от парите на покойника който му се полагат.Мерси,няма нужда казвам аз...а Вие?



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: medel76]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.08.13 19:18



Не. :) С какво точно да им навреди, дето го има в тоя смъртен акт? С информацията кога и къде е умрял баща им?

Нещо повече - ако починалият няма живи родители, след отказа на децата наследница му става сестра му.

А, и защо "се е сетила, че има племенницА"? Не са ли двама племенници? ;)

Редактирано от MupaM на 02.08.13 19:21.



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с к [re: MupaM]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано02.08.13 19:25



Мерси,Мира М.Той има кредит от който децата му и жена му са се отказали да плащат.Значи ли ако сестра му не е отказала.Банката нея ще търси да го плаща.

Какво искаше да кажеш с :,''дето го има в тоя смъртен акт''?знам ли и аз може да се възползва от нещо...по-добре да питам аз преди да дам копие от УДОСТОВЕРЕНИЕТО ЗА НАСЛЕДНИЦИ ИМАХ ПРЕДВИД.....СОРИИИИИИИИ
Има 2 -ма-да,но с другият не се разбира.Той е от втория брак и искала на племеницата да давала лелята някой лев от тези земи..
Само се чудя от нейния дял ли е решила..няма от кой друг.На починалия държавата ли и аз незнам кой май му ги взима....?Нали?



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: medel76]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.13 18:27



Ми и с удостоверението за наследници не виждам как може да навреди, друг въпрос е за какво и е, но може да и трябва.
На въпроса нея ли ще търсят - нея, да, но на свой ред и тя може да не приеме наследството, а да се откаже.
Държавата чак когато се "изчерпят" (когато се откажат) всички потенциални наследници до шеста степен родство, тоест примерно втори братовчеди или деца/внуци на първи братовчеди.



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: MupaM]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано04.08.13 19:53



Трябвало й е докаже там че е починАЛ БРАТ й за тези ниви там дето са под аренда дадени.Ще й направя копие и ще й го дам,но ми стана интересно кой ще вземе частта от парите на починалия след като наследниците досега са се отказали?Сестра му ли?Затова ли тя ми предлага пари някакви,които аз отказах.
Благодаря ти Мира М и друг път си ми помагала и то винаги МНОГО!



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: medel76]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.08.13 10:20



Ако приеме наследството след отказа на децата и съпругата, сестрата получава и дела му в земите, и дълга по кредита. Ако и тя се откаже - нито едното.



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: MupaM]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано05.08.13 17:32



Мерси отново!
Да й давам ли копие от удостверението за наследници?
Може ли да ми навреди по някакъв начин?



Тема Re: може ли да сестра да навреди на племенница с кнови [re: MupaM]  
Автор medel76 (минаващ)
Публикувано03.05.17 19:02



МuраМ се надявам пак се включи това е стара тема,но сестрата-(леля ми) пак ме заговори за това,а аз още не съм и го дала. Сега и казали пак,за удостоверението за наследници за да взима някаква смешни 120лв,(но с малки пенсии са) от тези ниви го искали в тази селска кооперация и аз- дъщерята на починалия мога да и го дам,както казах и преди с другите наследници тя няма контакт

Да й давам ли копие от удостоверението за наследници?
Може ли да ми навреди по някакъв начин тъй като аз съм се отказала от всякакво наследство от баща ми,а пък и чудно ми е защо и го искат след като сестра му на покойния не фигурира там в това удостоверение за наследници.Стана ми интересно!

Благодаря МuраМ!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.