Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пълномощно от Англия...нови  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано08.05.13 22:37



Случаят е следният.
Вероятно през 2008 (не е сигурен) нашият човек, живеещ във Великобритания по това време, подписва пред консула ни там едно пълномощно. Пълномощното уж трябва да даде на баба му право да живее в един наследствен апартамент до смъртта си. Нашият човек към днешна дата е в България и се съмнява дали с това пълномощно не й е дарил направо апартамента. Има намерение да продаде жилището при първа възможност. Притеснява се да не е преметнат и бабата да завещае имота на вуйчо му и нашият човек да не получи нищо. Апартаментът е наследен от баща му, покойник.
Как може да се провери това нещо?
Той смяташе да пише до консулството да му пратят копие от пълномощното, но го убедих, че трябва да търси къде е заведено това пълномощно в България.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано08.05.13 22:42



Грешно си го убедил :)
Пълномощните не се завеждат в БГ никъде, щом е заверено в Консулството.
Варианта е в градът където се намира имота да се направи справка в Имотния регистър и така ще се разбере дали имота е прехвърлен или не...



Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано08.05.13 22:46



На мен това ми беше идеята всъщност, да провери за самия имот.
Но наистина ми е странно, че не се завежда в БГ.
Могат ли да му дадат да си види пълномощното как изглежда?
И как се проверява в имотния регистър?

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано08.05.13 23:28



В имотния пълномощно няма да има, евентуално ако има сделка, ще е наличен съответният Нотариален Акт. По делото на нотариуса изповядал сделката трябва да има копие от пълномощното.



Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.05.13 07:40



+1 към Стрейнджър, но да питам: той защо не е чел какво подписва, да му се не види?





Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: MupaM]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано09.05.13 09:15



Чел е, не му се е видяло тогава нещо да е нередно. Сега обаче се замисля. Не помни какво е пишело. Той не помни кога точно го е подписал...

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Пълномощно от Англия... [re: Чиcтoмeтka]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.05.13 11:32



Начи, той направо със самото пълномощно не може да е продал апартамента (нито да е учредил право на ползване), може обаче да е упълномощил бабата да го продаде. Проверка дали го е продала - Стрейнджър написа как.
Само че най-вероятно текстът щеше да му направи впечатление.

Пълномощно може и да се оттегля, но там проблем е как третите лица да разберат. Все пак не знам дали не е лошо да заяви някак писмено и доказуемо на бабето, че оттегля упълномощаването и да продава и въобще да се разпорежда с жилището. Веселото е, че не е ясно дали изобщо я е упълномощавал - за продажба и пр. разпореждания, имам предвид.

Редактирано от MupaM на 09.05.13 11:36.



Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: MupaM]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано11.05.13 21:38



може обаче да е упълномощил бабата да го продаде
И тя съответно да му предаде по най-бързия начин парите, нали така?

Само че най-вероятно текстът щеше да му направи впечатление.
Не винаги текстът е "директен". Има начини да те "разсеят" т.е. успят и просто хем да забележиш, хем да не предприемеш никакви действия докато не изгориш.

Старческата деменция е лошо нещо, обаче...



Тема Re: Пълномощно от Англия...нови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано11.05.13 21:40



Ами... да проверява час по-бързо и да си намери това издадено пълномощно и да си го прибере по възможност.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.