Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Наказание "Забележка"  
Автор Bepa ()
Публикувано26.03.13 18:36



Учителка съм. Трябваше да замествам два учебни часа колежка , която беше в болнични . Първите 15 мин. от учебния час посрещнах учениците в кабинета, където имат по разписание, но тъй като нямах достъп до електротехническите материали на колежката, необходими за нормалното провеждане на часа, реших да се преместим с учениците в друг учебен кабинет, където имах достъп и съм добре запозната с материалите( проводници,електротехнически табла, разединители, за които нося отговорност,а и са и доста тежики за пренасяне). Оставих бележка на вратата, че сме в друга работилница. Бележката според свидетели е стояла там до вечерта и не е имало проблем с издирването ни. Заради промяна на кабинета си съм наказана от директора със "Забележка". Правилно ли е решението на ръководителя?



Тема Re: Наказание "Забележка"нови [re: Bepa]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.03.13 09:10



Вероятно директорът е искал да бъде уведомен лично за преместването. Възможно е да го е изтълкувал като вземане на решение на своя глава. Това е мое лично мнение.



Тема ами,нови [re: Bepa]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано27.03.13 12:37



не знам какво очакваш да ти отговорим, и как да преценим прав ли е бил директора...
От морална гледна точка, както казва дамата каро, сигурно е искал, очаквал и държал да го уведомиш от юридическа гледна точка обаче, всичко зависи какво пиши във вътрешния ви правилник или там някакъв подобен документ уреждащ тези или сходни отношения.
Ако решиш да обжалваш – можеш, по съдебен ред в 1-месечен срок. А струва ли си? Не знам, може би….



Тема Re: Наказание "Забележка"нови [re: Bepa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.13 13:17



Е, с какво се мотивира този директор, кое правило на трудовата дисциплина си нарушила?



Тема Re: ами,нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.03.13 15:44



Как е формулирано наказанието?
издържано ли е юридически?
Инак, въпросът на Вера е ... забавен. " Правилно ли е" ми, няма значение, е отговорът на Този въпрос



Тема Re: ами,нови [re: ha!]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано27.03.13 16:39



абсоилютно!



Тема Re: Наказание "Забележка"нови [re: MupaM]  
Автор Bepa ()
Публикувано27.03.13 18:57



Неизпълнение на законните нареждания на работодателя;



Тема Re: ами,нови [re: ha!]  
Автор Bepa ()
Публикувано27.03.13 19:11



Не съм юрист, но предполагам, че е издържано юридически .Изпълнил е процедурата с писменото обяснение.
А, бе може въпросът ми да е "забавен", но исках да чуя компетентно мнение. Колега със същото нарушение в същия ден не е наказан.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Bepa на 27.03.13 20:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bepa на 27.03.13 20:47.



Тема Re: Наказание "Забележка"нови [re: dama spatia]  
Автор Bepa ()
Публикувано27.03.13 19:18



Да,възможно е.



Тема Re: ами,нови [re: Bepa]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.03.13 17:32



Казвам, че така зададен, въпросът ви е от компетенцията на "женски клуб"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.