Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано05.04.13 15:12



Е, кой знае защо, живела съм в балХарието цел живот до към 37 ми година фактически, а офециално до към 42 ми година. За тоя живот, не съм забелезАла некой охотно да раздава извлечения от банковите си сметки на други лица (говориме все пак за физически лица, както досега го коментираме).



Тук в УК, такова нещо минава под надзор на трета институция - примерно длъжен си да има финансов надзор или професионално лице, упълномощено от тебе да се грижи за финансовите ти дела - иначе нема начин да издадеш банково извлечение на когото и да е - даже на съпруг или съпруга - изисква се съгласие и уплномощаване по официалния ред.....иначе задължително се прилага общия закон - който също е много строг....



Нема проблем за дете и даже за съпруг/съпруга - но всяко трето лице е гледано под лупа....


относно съпружеството - нема даже такова значение дали си съпруг или просто партнер - при доказано съжителство - има значение от колко дълго живеете заедно и каква е общата ви финансова история....


При примерно 20 години общо партнерство (без меридж) на общ адрес и всички сметки погасени и примерно положително салдо по общите ви сметки, нещата стоят в по-висок порядък отколкото в официално и документирано съпружество от 25 години но сметки в хаос, дела висящи, негативно салдо - ей текива значещи нещица.....



Просто, нещатасе взимат предвид в конкретните обстоятелства - а не на слепо - дай рибу дай.....



ПС: па ти си вервай в БНБ....виждаме как страната биде докарана до фалит за кой ли път.....ей тека, по офециалния законоф рет - и с всички дукименти уш нарет...и пак гласувайте за Б.Б.......




ПССС: помни ми думата - ше си биеш главата, ако не платиш и не изчистиш името си от това петно!



Сложи си некаде ремарки по фапроса - и си ги гледай слет години....и плачи!



?обът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 05.04.13 15:12.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано05.04.13 15:18



Ах, забравих да кажа - лицето, издало ти картата - едва ли е случайно лице, затова коментирам по-горе брак, съжителство, роднинство или други подобни НЕ-случайни връзки.



Банката е била длъжна да провери кой е изискал извлеченията да бъдат изпращани на твой адрес - в моя случай, никога никоя банка не се съгласи да прави това за мен и да праща мои извлечения на интернационален адрес. В моя случай дадох пълномощни на баща ми и всички права - но британската ми банка шкартира бълХарския закон и каза, че работи по британски закони, а не по балХарски - и че така стоят нещата дори по европейското право (тука цитирам каквото ми е цитирано на мене). Тук в Ук има банков закон и банката по тоя закон НЕ МОЖЕ дори да иска - да направи това.





ПС: източването на карти и банкови сметки е най-често срещаното банково престъпление - би било добре да се запознаеш по-добре с тоя фапрос, преди да ревеш какво доверие имаш на когото и да било.....




?обът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 05.04.13 15:19.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: !Roxana!]  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано10.04.13 23:08



Извинявай скъпа, ама точно това е робска психика, което ме съветваш - да си платя без да се разправям. Няма такива филми. А ти не ми ги хвали толко англичаните - да вземат и те да си съблюдават законите, не да ни ебават студентите както си искат





Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано11.04.13 16:24



Ako сметката ти е източена - тогава къде виждаш да е отговорна банката?


Ся, че ти си имал вземане даване с подобен роднина - къде точно виждаш да е отговорна банката?


ПС: казано накратко - че роднината ти си е знаел правата - а ти не- къде банката тука е отговорна????

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 11.04.13 16:25.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: Ивoтo]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано11.04.13 21:25



На първо четене това дори за единичен случай си е вътрешна работа, а случаите били повече. Сигурно скоро са наели колекторската фирма и затова чак сега се е размирисало.
Кой кредитен инспектор или ресорен за овърдрафтите няма да си потърси 5 г. длъжника - по телефон и задължително поне 1 с писмо още на второто просрочие, а вие до сега не сте били потърсен въобще.
Не може да е и грешен превод - все някой -подателят или получателят щеше да изреве за 5 години. Ако Банката е установила грешен превод - постъпилите грешните преводи се сторнират и сумите задължително се връщат в сметката/банката от която са дошли. Хеле пък ако от кредитният отдел грешно са превели чужд отпуснат кредит за усвояване - и какво, кредитополучателят 5 г. ли си чака парите :):):)
За мен сумата на вашия т.н. потребителски кредит нито е осчетоводена като кредит, нито като безналично плащане (превод). Прилича на прехвърляне с професионално пипкане от кюпова сметка в Главно счетоводство към клиентска нераздвижвана сметка и парола с пълен достъп до банковия софтуеър .Има една такава сметка в Гл. Счетоводство, чиито контрол поради особения й характер е крайно занижен да не кажа дори невъзможен и тази сметка не е за редовите банкови служители. Така че за голяма банка с много операции и големи обороти на ден - регулярно малки суми до към 2-3 хиляди лв. дневно могат да влизат/излизат незабележимо:)
В Банката не може вече да не са наясно кой е извършителят , вероятно бивш и не от редовите. И, ако съм права сега Банката вместо да троши пари да гони виновния заради едната присъда, щото парите ги е похарчил отдавна - ще опитва да си намали загубата колкото може от заблудените клиенти - останалото ще преглътне за нейна сметка:)

Излишно е да ходите по офисите за празните приказки на служителите край дувара. Входете си в Централата на банката искане за официален отговор , отговорно подписано от прокурист и печат на банката - какво ви е задължението към тях като картодържател, кога и на какво основание е възникнало, правени ли са промени в статуса на картата (от тип дебитна - в кредитна, дневен лимит и др )с копия на документите-основание за промените, история на: постъпването на спорната сума- кога и откъде, както и операцията/иите на изтеглянето й и писменото Банково поискване на дължимата сума от вас преди да ви хвърлят на колекторите:)
Все пак трябва първо да си поискат сумата и ако откажете - тогава се отива на други мерки:)

Съмнявам се, че ще могат да представят подкрепящи документи, ако можеха - досега да са ви потърсили лично преди колекторите. Но пък може да отговорят, че е грешка и не дължите нищо на банката:)

Редактирано от forti на 11.04.13 21:49.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано11.04.13 21:42



Сега прочетох и надолу в темата, та да допълня:)
С дебитна карта не може да се тегли повече от: наличността в сметката, дневния лимит и неснижаемия остатък, ако има такъв за съответната банка.

Банковите извлечения имат юридическа тежест в съда.

Като картодържател с песонален ПИН, независимо, че сметката е на друг титуляр, имате право на всякаква информация, отнасяща се до вашата банковата карта (тип, лимит, промени в статус и пр.) и до всички операции, извършени с нея.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано11.04.13 22:38



В грешка си, Форти.


Аз имам дебитна карта към британска банка - и въпреки името на картата и сметката, картата позволява изтегляне на не-налични суми. За което банката ми начислява овърдрафт и после си търси наказателните мерки. Поради което денем и нощем кебичим онлайн да си контролирам сметките и да си правя балансите - ич не ми ареса как се бех изпуснала преди година и ми начислиха почти 100 паунда наказателни фийс за тоя, дето духа.


Плюс възстановяването на сумите.....с лихвите...


Не забравяй, че оригиналната банкова сметка и титуляра съществуват в друга страна - автора не уточни коя - и че банката - майка се подчинява на законите в собствената си страна - а не на балХарските......




После- 100 пъти го казах досега - банка в чужбина (има значение за коя чужбина говорим, ама автора малчи като пукел) просто нема да издава извлечения на чуждестранен адрес.....нещата са различни в интернационален план....


Иначе съм съгласна с мерките, които си описала - разумни са - просто нещата стоят другояче за интернационални плащания и трансфери.....



Особено много стоят иначе относно титуляр на банкова сметка - ас ти го казвам - просто нема банка в европа, която да ти праща извлечения на интернационален адрес - иле да се занимава с колекторни фирми в балхарието......



Нещата меришат - и оттука ти го казвам - тая меризлива история си е типично балХарска - как да се източи сметка....за съжаление съ-народниците ни са крадливи повеке и от циганите....


Ти ако си виждала заловени чистокръвни (руси даже- от Русе беха...) балХари.....на границата....като мене стоят и си чекат проверките....с какви ли не контрабанди, цигари, марихуана....те се циганят за една кутия цигари, ти си мислиш, че нема да източат една сметка????



Та за кфа роднина говориме, алоу афтора, която живее в чужбина и те захранва с пари и те е изпързаляла тека? дали не е щото афтора я е изпързалял за нещо (типично пак по балХарски и цигански) и ся нели отмащение?



Дребни историйки на дребни орица....какво да ги правиш? за по 5 лефа ше се изтровят, само-обесат, само-изтребят.....и даже си верват, че са прави и друго не може?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 11.04.13 22:39.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано11.04.13 23:56



Съмнявам се, че ще могат да представят подкрепящи документи, ако можеха - досега да са ви потърсили лично преди колекторите.


Преди да бъде потърсен който и да е картодържател - не мислиш ли, че е логично да потърсят титуляра на сметката, особено щом са имали историята на банковата сметка изцяло и в детайли?


После, не знам дали е известен и популярен факта, че е възможно да бъде проследено от кой ПОС са теглени сумите или от коя банка и кой ги е изтеглил - значи, ако е имало изтеглени суми, банката/банките със сигурност знаят и извършителя, и датата, и географското място?


После, много е съмнително да търсят катродържателя след 5 години - а междувременно да не са потърсили титуляра?


Между другото, автора изобщо във връзка ли е с титуляра на сметката, и ако не е, то какво се случва и по тая линия? нале....



Просто, по мое мнение, историята мерише, та се не трае....


Най ми е меризливо как автора наивно си верва......иле просто търси да прокара друга версия.....



Понеже виждам очи в очи как работат банките в интернационален план - затова казвам това по адрес на автора - че има поне 2-3, да не са и повече безогледни лъжи в описанията му.....


Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 11.04.13 23:56.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 02:04



Сега се сещам за още нещо.


Аз имам дебитна карта да - но не всяко плащане може да бъде оторизирано и да бъде разплатено от банката ми като овърдрафт.


Първо трябва да мине моя оторизация - примерно да съм подписала дайрект дебит, иле онлайн да съм потвърдила (примерно) пейпал плащане. Примерно. Тогава банката ми разплаща овърдрафт. Ас да съм си правила сметката колко имам налични и дале не влизам в овърдрафт.



Сега съм категорична и го проверих - спецялно за Ук е тека - бес оторизация от банк акаунт холдъра - овърдрафт нананайци!





Най-вероятно е тека за цела Еуропа - и това моем да проверим - но не очаквам твърде големи различия....



ПС: което потвърждава мойта версия - че банк акаунт холдъра си е източил сметката и картата на идеота.....не е ясно с кфа цел - и понеже банковото преследване е особено жестоко - е оставил мишена .......



Ноу! госпот да е с нещасника, да се молим за неговото спасение и да не съм права!



Е тека е - като не се четат банкови договори и условия.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 02:04.



Тема Re: Банкова грешка или машинация?нови [re: forti]  
Автор !Roxana! (старо куче)
Публикувано12.04.13 10:42



Сега ми хрумва още нещо.


Тези неща не са много популярни в балХарието - но тука си го има - има офецялни финансови компании, които изкупуват лоши дългове и после се занимават със събирането на просрочени задължения. Не съм финансист и ще се напъна да се сетя как се казваше въпросния финансов бизнес (събиране на лоши дългове, абе имаше си термин....аааа да се сетя, еми ше се сетя може би по-късно).



Начи, това тука си е офецялен бизнес - лошите дългове биват продавани на такива компании и после се следват стандартни процедури (разбира се, това отнема време - ама и после ебават мамата на длъжниците - и всички го знаят и затова е толкова страшно да затънеш в кредити и дългове в реалния 'лош' капитализъм......)



Тука хората умират от ужас да не им се случи това...ако знаеш какви са последиците, и напрау ше паднеш! по британския закон се влиза в затвор за просрочени дългове...това се води офенс от тежка категория.....и последиците са ужасни.....не само за длъжника, но и за семейството му, абе мамътъ си тракъ!



Е, защо казвам това - защото е напълно възможно чуждестранната банка на холдъра в чужбина да е продала дълга (източената сметка) на такава бизнес компания - и затова да търсят лошия дълг по всички други начини....


По принцип банките си имат процедури - добре е да се проучи каква процедура следва банката - издател на сметката и картата. Без да е ясна поне някаква начална информация, тука едва ли бихме могли да помогнеме.

Кристално ясно е едно - липсват пари. При това парите са лош дълг, просрочван 5 години.



Жал ми е за нещасника - защото това ше му ебе мамата не само в национален план, но и в международен - банките немат милост!


ПС: твърдо съм сигурна - нема толко откачена банка да се занимава с интернационално търсене или пращане на извлечения в чужбина - просто нема такава! по въпроса също си има процедури и закони!



Просто, както е изложена ситуацията - човеко е в беда - и поне няколко от изложените от него положения не са истина ......ама това е негов, а не мой проблем!


Жалко!


Само се надявам тая тема да помогне и на други наивници - ПРЕДИ ДА ПРАВИТЕ КАКВОТО И ДА БИЛО С БАНКИ, ПРОУЧЕТЕ СИ ЗАКОНИТЕ, ДОГОВОРИТЕ, УСЛОВИЯТА И ЗАДЪЛЖЕНИЯТА - ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИТЕ ЕДИН ДЕН В ПОДОБНА СИТУАЦИЯ!



желателно е да не се видите де - ас не моемда спрем никой насила да се направи на глупак.....




Едит: в Ук отворих банков акаунт на сина ми. Понеже е непълнолетен, аз се водя банк акаунт холдър и на неговия акаунт.

Той не може да направи нищо по тоя банков акаунт без мое разрешение и знание. Също така, и аз не мога да променям кой знае какво без негово разрешение и знание (защото реално той е титуляр - но е под моя опека като непълнолетен). Търсят и двамата солидарно, нищо че той е непълнолетен, но на практика ни третират като че държим джойнт акаунт (джойнт акаунт е, когато двама човека се водят собственици на един и същ банков акаунт - може да са с равни права, а може да не са - но са солидарно отговорни).



Допускам, че в гореописаната ситуация става дума за съпругата на автора - защото е логично да се предположи защо той е третиран от банката като джойнт акаунт холдър.




Последиците от държането на такава банкова сметка засягат еднакво и двамата - не може да се говори, че само единия е отговорен. Нема значение кой е пълнолетен, кой къде пребивава, живее, работи, учи - тфа е полужението!



Иначе, автора явно ни спести всякакви подробности - за него си е.....негова си раута.....











Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 12.04.13 10:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.