Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Договор за спонсорство само при спечелен признови  
Автор Tonev11 (непознат )
Публикувано24.11.12 17:04



Здравейте, новобранец съм в един спорт, който набира все по- голяма популярност по света...С първото си участие станах шампион на България- имам много големи амбиции за международни изяви, в които да не съм само статист...За всичко обаче трябва да си плащам сам- за участие, пътни разноски, екипировка , храна, хотели...Има някакви общински наредби за финансиране, но те са само за клубове( аз участвувам индивидуално) и наши и ваши май...Търся си спонсори, но не искам да вися даром на ничий гръб...Идеята ми е да убедя и се договоря с евентуалния спонсор или дарител да даде определена сума пари(според желанието и възможностите му) само при спечелването на медал, приз, рекорд или нещо подобно в точно определени състезания...Прочетох, че предварителен договор за дарение не върши работа май...Каква е правната страна, какво да направя, има ли нещо като примерен договор за подобни неща?!?Благодаря предварително!!!



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: Tonev11]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 21:58



Не съм адвокат, но този твоя самонадеяност ми се вижда като че да е "кауза пердута".

Наскоро имаше едни новини за един културист, който бе спечелил голямо американско състезание. Но не иска да работи за името на РОДИНАТА си.

Та освен да потърси неРОДОЛЮБЦИ друго не му остана като възможност в края на краищата.

Soul is smarter



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано25.11.12 12:58



WMC 5.00.13 RC за какво изобщо говориш!?! Момчето не е споменавало, че не се състезава от името на България. Нима не знаеш, че Родината, милата не дава нищо за индивидуалните спортисти?
Редно е да се извиниш и да обмислиш непередизвиканото си хейтърство.



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: Tonev11]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано25.11.12 13:00



Тонев. спонсорът е човек с пари и идея. Човек който те поддържа и издържа. Не се чувствай неудобно, щом си намерил спонсор, радвай го. Ако не си намерил, можем да измислим нещо.

Редактирано от ha! на 25.11.12 13:01.



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: ha!]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано25.11.12 15:17



Моля те, прочети още веднъж горното изречени от горният ми пост. Там ясно и много точно подсказвам, че давам лично мнение за което не гарантирам да е вярно. Че само информирам и т.н.

Следователно не съм го засегнал и няма нужда да му се извинявам.

И още нещо - има повече от 100 разлики между РОДИНА и държава. Родината никога не се пита тя какво може да ти даде. Точно обратното е - Ти я питаш с какво можеш да допринесеш за нея.

Поздрави, най-сърдечни.

Soul is smarter



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: ha!]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано25.11.12 22:58



+1 ha.
Мислех да напиша нещо подобно, но по- нецензурно.
Успех на момчето!

Редактирано от Linchpin на 25.11.12 23:00.



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: Linchpin]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано26.11.12 12:35



Мислехте или го Написахте и после се редактирахте?

===

Извинете, но истинноста на Вашите твърдения или е твърде спорна или въобще отсъства. Имам лекото усещане, че Вашият свят, бил той цивилизован, нецивилизован, комунистически, капиталистически, християнски, ислямски, будистки... или както и там да си го наричате не се намира на нашата Земя. Съжалявам, но лично в мое лице няма да намерите поприще за пропаганда на Вашата идеология. Грижете се повече за здравето си!

===

Първо: Извинен сте.

Второ: Не си мислете, че в живота има нещо като "Делийт". Няма такъв филм. Всичко се запечатва в "Акашавата библиотека". Всичко се ПЛАЩА!!!

Трето: Добре дошли на тепиха...

Soul is smarter



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.11.12 14:42



Човека задава сравнително конкретни правни въпроси.
Ти философстваш отвлечено.
Философстваш на тема родина. Няма лошо, само дето няма нищо общо с темата.
В смисъл дори националния отбор по гребане, пак има спонсори. Не само държавата, има и други спонсори. Без значение какви са тези спонсори Румяна спечели златен медал за България и за себе си.
Та, да го обясним по като за теб. Човека се интересува от правната страна на спонсорството. А тази страна не е никак проста. Все пак основната идея е юридическия обект (или субект - де да знам), който спонсорира, да не плаща поне данък печалба върху сумата която е заделена за спонсориране.
Спонсора може да е българин, и по този начин също да се чувства участник в успехите на спонсорирания, и да допринася за славата на България.
Колкото и да ти е странно като работиш без пари за името на РОДИНАТА - по вероятно е да не постигнеш нищо. Просто защото онези които работят за името на тяхната родина, ще имат несравнимо по добри условия за тренировка, почивка, възстановяване, подобряване на резултатите. Разбира се има таланти които без никаква поддръжка постигат и златни медали на олимпиада. Но същия талант, със съответната поддръжка ще постигне повече - най-малкото ще бъде много пред останалите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен признови [re: bira_more]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано26.11.12 17:57



Да - прав си!

Човекът се интересува от правната част на спонсорството. А аз какво правя?

Първо му казвам, че точно тази материя не я разбирам.

Но Второ - казвам му, че парите не могат да са най-голямата му мотивация. Че рекорди се поставят и без такова финансиране! С далеч по-мизерни приходи.

Казвам му, че трябва сериозно да си седне на четирибуквието и да си направи Кариерен (или Бизнес) план.

Казвам му, че най-важното, което се очаква от него е да видят мотивацията му, моралът му и т.н., а който има парите САМ ще прецени доколко да инвестира в него. Защото това му е РАБОТАТА му!!!

Казвам му, че не може да започне с един треньор и през 2-3 години да ги сменя. Казвам му неща, които съм минал така или иначе.

Казвам му, че за да стане истински победител ще му трябва истинско душевно спокойствие.

=============

Само планираното, организирано съществуване и равновесие могат да донесат душевно спокойствие!!!

Хенри Форд

Soul is smarter



Тема Re: Договор за спонсорство само при спечелен приз [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.11.12 18:28



Демек - не знаеш (първата част).
Философтсваш (втората част). При това без въобще да познаваш човека. Просто да си изфилософстваш. Човека ти казва че вече е национален шампион. Ти участвал ли си в национални състезания? Печелил ли си места та да знаеш? Или просто да си изфилософстваш.
Меко казано - неадекватно.
Не познаваш човека, не знаеш колко средства е вложил, не четеш явно и това че човека е готов на спонсорство дори само след победи. Но - ти да си му обясниш че кинтите не трябвало да бъдат най-голямата му мотивация. Ти не знаеш въобще каква е мотивацията му, но да му кажеш че кинтите не трябвало да бъдат най-голямата му мотивация.
Явно, нямаш нищо общо със спорта. Ако имаше, щеше да си наясно че кинтите могат да са най-голямата мотивация само в известни, популярни дисциплини. Там където има кинти. На останалите места просто няма как кинтите да са най-голямата мотивация.
А дисциплината е нова, и това самия човек го казва. По условие няма как кинтите в такава дисциплина да са основна мотивация.
Но ти да си кажеш, да изфилософстваш.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.