Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Конфеденциалност при кандидатстване за работанови  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано23.11.12 00:47



Здравейте! Интересува ме фирмите набиращи служители имат ли право да дават информацията на други лица? Вчера бях на интервю за работа. Т.к. с интервюиращия явно имахме различия по някои въпроси в даден момент го помолих да прекратиме интервюто и учтиво се извиних за отнетото му време, след което отидох на работа. Там неприятно бях изненадан, когато ръководителя дойде и ме попита :"Търсил си работа ?!?" . Т. к. не съм информирал никого за това интервю считам, че информацията е подадена от въпросната фирма, естествено с цел да ме злепоставят пред сегашният ми работодател. Имам трудов договор, в който са упоменати условията за прекратяване на трудов договор и мисля, че не съм направил нищо незаконно или некоректно с действията си. Въпросът ми е: длъжни ли са фирмите да спазват конфеденциалност в подобни случаи? Как мога да се защитя, когато някой нарушава личното ми пространство по подобен начин?



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: Linchpin]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано23.11.12 11:06



Нямат право. Но точно затова има и закон по който да се регистрират и ти си длъжен първо да поискаш да ти покажат, че имат право да събират такава информация.

Другото е,че обикновено с много дребен шрифт ти пробутват, че няма да имаш претенции, ако "случайно" изтече такава информация от тяхна страна.

Това е практика, която практикуват големи фирми като

и съвсем законно са си уредили възможността да прецакват "непослушните" кандидати.

Даже работодателите на които им се докладва по този начин самички си плащат за да могат да получават сведения за неЛоялни служители.

Лоялният служител ПЪРВО информира работодателя си. Ние българите обаче не сме научени да бъдем коректни и лоялни към тези, които ни дават парчето хляб.

Soul is smarter



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано24.11.12 00:40



Не ме притеснява това, че събират информация, притеснява ме, че я разпространяват и то с цел да ми навредят. Нищо не са ми пробутвали, нищо не съм подписвал. Не мисля, че съм нелоялен към работодателя си- изпълнявам стриктно служебните си задължения и не виждам за какво конкретно съм длъжен да го информирам, след като аз самият не съм взел никакво окончателно решение, което да касае него самият. А дори и да съм го взел- в трудовият договор са упоменати начините и сроковете за разтрогването му, които по никакъв начин не са нарушени. В карйна сметка живеем в свободна държава, в която да си потърсиш по- добра работа не е престъпление и не е противозаконно. Аз съм свободна личност, не съм частна собственост на никой работодател и имам правото да ходя на колото си искам интервюта- това си е моят личен избор и не мисля, че му влиза на някой в работата да информира трети лица за това къде ходя и какво правя. Жалко е, че живеем в държава, в която има работодатели с манталитет на махленски клюкарки, ползващи прийоми, приоритет на леки жени със свободни професии.
Та искам да попитам- какъв е законният начин да обясня на въпросната особа, че не бива повече да прави подобни работи? Сещам се за няколко начина, но те не са съвсем законни!



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: Linchpin]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано24.11.12 05:15



По законен начин в България не можеш да се оправиш. Трябва да викнеш някои идиот като мен да му каже няколко хубави приказки....



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: Linchpin]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 09:16



Информацията никога не вреди. Виж сега - дезИнформацията ВИНАГИ вреди.

И още нещо - парите, гравитацията, електромагнитната сила и още много други сили не се подчиняват на човешката логика. Те не са хаотични, даже точно обратното - строго КАНОНИЧНИ са.

Ако съпоставим ВАШИТЕ разсъждения от женска гледна точка то тогава всяка една Еманципатка ще ви казва колко е хубаво през 1 или 2 или 4 години да си сменя съпруга.

Е Да, да, но НЕ! Няма как да стане това което Вие искате. Няма го в Цивилизования свят.

Иначе винаги можете да бъдете хулиган. Но тогава лека полека ще слизате по стълбицата на кариерата си и доходите Ви непрекъснато ще ви намаляват.

Седнете си на дупето и наичете разликите между "Християнския" пазар и "Комунистическия" пазар.

Soul is smarter



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: FilerO99]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 09:19



То и Голиат е говорил красиви приказки, но едно калпаво овчарче му разказало приказка за звездите.

Soul is smarter



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано24.11.12 16:22



Точно аз съм Давид - не знаеш ли, че съм висок 167?





Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано25.11.12 22:51



Извинете, но истинноста на Вашите твърдения или е твърде спорна или въобще отсъства. Имам лекото усещане, че Вашият свят, бил той цивилизован, нецивилизован, комунистически, капиталистически, християнски, ислямски, будистки... или както и там да си го наричате не се намира на нашата Земя. Съжалявам, но лично в мое лице няма да намерите поприще за пропаганда на Вашата идеология. Грижете се повече за здравето си!





Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работа [re: Linchpin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.11.12 14:33



А бе иначе е добро момче, ама света му наистина е леко в страни.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Конфеденциалност при кандидатстване за работанови [re: bira_more]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано26.11.12 17:44





Сега, ако вземеш да ми кажеш какви са документите за Курило хич начИ няма да сгрешиш.

Soul is smarter




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.