Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Заплетена работанови  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.11.12 13:07



Нужна ми е консултация, може и платена. Имам въпроси на които нямам отговор.
Какво бихте ме посъветвали?
Сключихме /съсобствениците наследници/ предварителен договор за продажба на имот. Това се случи през юли.
Един от наследниците е убит през войната далеч от България и в регистрите е написано "неизвестен", това в друг окръг от нашия.
Клиентът ни , за да е сигурен, закупи от един от наследниците най- малкия дял от общата част и с останалите наследници сключи предварителен договор в който се казва, че след като установим смъртта на "неизвестния" собственик, клиента ще закупи и останалите части. При сключване на предварителния договор клиентът изплати 10% на всеки един от наследниците.
И сагата започна...

Наехме адвокати да докажат, че изчезналият е убит още преди 50 години, те самите ни уверяваха, че е лесно и бързо ще стане.
Вече сме ноември и нищо налице няма от съда.
Първо нашите адвокати поискаха от другия окръжния съд да прехвърли делото в нашия съд.
Другия съд отказа и предложи да си подадем документи да се гледа делото там....но /според нашите адвокати/ другия съд изпратил уведомлението не в нашия град а в съвсем друг град и то се загубило някъде...та мина бая време докато разберем че другия съд ни уведомява че там ще се гледа делото....
След месец и нещо нашите адвокати ми съобщиха, че сега пък се търси един от наследниците, който живее в друг град, наследник който е част от договора за който казах, търси се защото било задължително всеки един от нас да бъде уведомен....а в същото време ние си имахме адвокати които да ни представлява? .......и заради това все още не е насрочено дело...и не могат да го открият този наследник....помогнах на адвокатите и другия наследник получи уведомлението, че делото ще се води в друг окръг.
Тогава адвокатите ни ни съобщиха, че трябва да мине месец след уведомлението и чак тогава да съдът да насрочи делото. След като мина месеца, та и още половин, проверявам при нашите адвокати и те ми казват че няма все още насрочено дело?????
Настоявам да ми кажат защо, вдигат телефона и питат в другия окръг защо все още не е насрочено делото. От там отговарят че пак е станала досадна грешка защото все още не са уведомили прокуратурата, че ще се завежда такова дело и това можело да стане, чак след месец, а кога ще се насрочи делото нямало как да знаят?

Предварителният договор за покупка-продажба сключихме на 19 юли тази година. На същата дата, и същите адвокати сключиха с нас продавачите договор за правна защита, но вече пети месец няма никакви резултати, което буди известни съмнение у нас, в смисъл умишлено ли се бави насрочването на делото или такава си ни е системата?

Въпросът ми е , какво мога аз да направя в такъв случай, за да си реша проблема?

Ще съм благодарен на всеки който се включи със съвет или мнение по този случай!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниka на 14.11.12 13:12.



Тема Re: Заплетена работанови [re: ПЪTниka]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано14.11.12 16:29



Ле-лееее...

Бих те посъветвал да се пробваш в Лекс-а, но дали ще се получи нямам си на идея. Във всеки случай, ако не те затруднява наеми още 1-2 независими адвокати, с които да се консултираш. Но преди всичко бъди ти "диригента".

Soul is smarter



Тема Re: Заплетена работанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.11.12 18:44



Благодаря за включването....при мен проблема е в етиката на отношенията и мярката за това....лесно е да наема други адвокати, начинът обаче, не е лесен.
Моите съмнения не бива да ми служат за оправдания...границата трябва де е навреме и точна... и заради това е нужна информираност....
Разбира си че има и други практики и ако ги знаех нямаше да питам тук.
Намериих Лекс-а и вече зная къде е и какво е , но съм свикнал тук...ще изчакам, па после ще видя ...
Консултацията с независими адвокати същи не е за пренебрегване, но съм решил след тук!
Не, този път не става за възможности и пари, имам ги... принципен е въпросът, не е на живот и смърт.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Заплетена работанови [re: ПЪTниka]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано15.11.12 14:38



Да ти кажа честно - и аз се сблъсквам с проблеми по етичния кодекс.

Soul is smarter



Тема Re: Заплетена работа [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано15.11.12 15:31



глупости са това



Тема Re: Заплетена работанови [re: ПЪTниka]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано15.11.12 19:53



Предварителният договор за покупка-продажба сключихме на 19 юли тази година. На същата дата, и същите адвокати сключиха с нас продавачите договор за правна защита, но вече пети месец няма никакви резултати, което буди известни съмнение у нас, в смисъл умишлено ли се бави насрочването на делото или такава си ни е системата?

Въпросът ми е , какво мога аз да направя в такъв случай, за да си реша проблема?

Съжалявам и разбирам тревогите ти. От описаното не видях бездействие на адвокатите. Забавянето от месец, че и повече е по чл. 131 ГПК. Идеята е да се направи процесуална икономия, но не съм убеден, че е удачна.

Сам не можеш да си помогнеш, уви.
Материята е специфична.
Прочети /новата, от 2008 г., май беше/ Тарифа за минималните адвокатски възнаграждения, преди да търсиш "независими" адвокати.

Имай предвид, че на купувача може да му писне и да поиска от съда да обяви предварителния договор за окончателен.
Не разбрах колко дяла е купил, но има и такава възможност.

Редактирано от samvno6ta на 15.11.12 19:57.



Тема Re: Заплетена работанови [re: samvno6ta]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано16.11.12 21:10



"Забавянето от месец, че и повече е по чл. 131 ГПК. Идеята е да се направи процесуална икономия, но не съм убеден, че е удачна."
Да е месец и повече бих го разбрал, но вече е шести месец.

"Имай предвид, че на купувача може да му писне и да поиска от съда да обяви предварителния договор за окончателен. "
Виж, това наистина е сериозно и трябва да реша как да са справя.
Клиентът е закупил 1/4 от целия имот.
Можеш ли да ми кажеш при кои случаи е възможно клиента да добие права да иска да обяви предварителния договор за окончателен, ако няма такава клауза в предварителния договор... в предварителния договор няма описани крайни срокове за нищо?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Заплетена работанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано16.11.12 21:13



Нищо не разбирам от кодекси.
Няма ли орган или институция в която да направя официално запитване за причината на тези поредни грешки от служителките в съда и да получа някакъв отговор за причината за забавянето на делото от страна на съда?
Кой контролира тези неща?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Заплетена работанови [re: ПЪTниka]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано16.11.12 21:53



За имане - ИМА, но и аз не ги зная. И аз сега разпитвам за някои неща как стават в живота.

По твоята тема каквото зная си го казах.

Soul is smarter



Тема Re: Заплетена работанови [re: ПЪTниka]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано17.11.12 19:42



Да, случвало ми се е по чл. 131 ГПК да продължи и три месеца, още повече, че при вас има грешка на адреса на получателя. Не се учудвам.

Що се отнася до предварителния договор, то, съгл. чл. 19 ЗЗД трябва да съдържа клаузите на окончателния. Освен това при подписването му се дава зададък /капаро/ от купувача. Прави се протокол за получения зададък, броят се банкнотите, описват се, снимат се, страните се подписват.
Уточнява се на коя дата, в колко часа, при кой нотариус страните трябва да се явят, за да подпишат окончателния. Евентуално, при ненабавяне на вс. документи от продавача срокът може да се удължи. Уточнява се, че ако продавача не си изпълни задълженията по предв. договор, то в какъв размер връща зададъка, обикновено двойно.
Това е практиката. Какъв е вашият, не знам.


Редактирано от samvno6ta на 17.11.12 19:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.