Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема последни промени в КТ  
Автор вoлнa птицa (член)
Публикувано07.11.12 17:36



Моля за спешна информация. Работя в държавната администрация, но не съм държавен служител. Извън работно време извършвам периодично определена работа, за която досега ми е плащано за всеки отделен случай. Днес разбрах, че има някакво изменение в чл. 107 от КТ, което е влязло в сила в края на м.октомври т.г.В него, с едно изречение се пишело, че вече няма да имаме право на допълнителна работа, нито да сключваме граждански договори. Досега рових в нета, но нищо не открих. Благодаря предварително



Редактирано от вoлнa птицa на 07.11.12 17:59.



Тема Re: последни промени в КТнови [re: вoлнa птицa]  
Автор вoлнa птицa (член)
Публикувано07.11.12 17:58



(2) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., доп. - ДВ, бр. 82 от 2012 г.) Служителят може да участва като представител на държавата или общината в органите на управление или контрол на търговските дружества с държавно или общинско участие в капитала или на юридическите лица, създадени със закон, в съвети, комитети, одитни комитети, комисии, работни или експертни групи, органи на управление или контрол на фондове, сметки и други, които не са юридически лица, за което не получава възнаграждение.
Това е въпросния текст.



Тема Re: последни промени в КТнови [re: вoлнa птицa]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано07.11.12 19:50



питаш и си отговаряш...
имаш ли проблем?



Тема Re: последни промени в КТнови [re: вoлнa птицa]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.11.12 21:13



От въпросният текст става ясно че, Ако си случител (казваш, че не си), ще работиш тези неща, но без заплащане. Това пише. Ако не си общински или държавен служител, този текст не те касае, мисля



Тема Re: последни промени в КТнови [re: ha!]  
Автор вoлнa птицa (член)
Публикувано07.11.12 21:44



Не съм общински, нито държавен служител, но съм в държавната администрация, а сега де?!?!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.