Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смяна на име , (ама не съвсем де )нови  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано23.10.12 16:25



Предстои изваждане на лична карта на внука ми. Бащиното му име е Олегов. Той има желание да бъде записан например : Иван Олег Петров Е ли възможно по съдебен ред да получи разрешение да се преименува от Олегов на Олег - бащиното име. Ако е възможно, кажете към кой да се обърна

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано23.10.12 19:09



До колкото знам може да се сменя само първото име, не и фамилията. Но не съм сигурен в това.



Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор WMC 5.00 RC (Soul is smarter)
Публикувано23.10.12 23:21



Доколкото зная може да се смени Бащинското име, но трябва да стане с нотариална заверка от бащата и то там откъдето е издаден акта за раждане.

Отиди в най-близкия Есграон и заразпитвай дружелюбно. На третия път ще ти кажат някаква информация с която да се доближиш до истината.

Процедурата никак не е лесна, защото това не може да е прищявка.

Побързайте.

Soul is smarter



Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: WMC 5.00 RC]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано24.10.12 21:29



Искаме да се обосновем по следния начин. По принцип за първото име е допустимо ако името е уронващо авторитета на човека. И ние в Олегов виждаме все едно съкращение на олигофрен :) Дали можем така да постигнем нещо ? Всъщност наистина е прищявка защото просто така ни харесва, но ако можем с подобно оправдание би било добре : Ще попитаме в есграона
Благодаря много за отговора

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де ) [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор WMC 5.00 RC (Soul is smarter)
Публикувано24.10.12 21:40



Първо - не съм правист и второ - мога само да "философствам".

Това са много сложни констилации. Няколко човека трябва да се убедят, че ако си смениш името ще е в пъти по-добре, отколкото ако не го направиш.

Другото е, че точно тези хора ще ти кажат как са правилата на играта. Какви документи трябва да прочетеш, да попълниш и да завериш.

Иди там откъдето са издали акта за раждане. Само там са длъжни да те консултират компетентно и за без пари. Някак си.





Soul is smarter



Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано25.10.12 01:54



Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Бащиното име на всяко лице се образува от собственото име на бащата и се вписва с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен когато собственото име на бащата не позволява поставянето на тези окончания или те противоречат на семейните, етническите или религиозните традиции на родителите.



Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: ha!]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано25.10.12 17:50



Благодаря ви. Бяхте много отзивчиви. Ще се пробваме и ако стане.



Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Смяна на име , (ама не съвсем де )нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.10.12 19:48



Консултирайте се с адвокат. Останал съм с впечатление че до голяма степен зависи и от съдията. Но не съм юрист, не знам.

Bеer? Mоre?





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.