Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Закон за управление на етажната собственостнови  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано30.09.12 15:58



Пред мен е следният казус, за който моля за съвет и помощ.
Общото събрание на блока взема решение, което е в ущърб на мой приятел. Той смята да му се противопостави на основа: "Отмяна на решение на общото събрание
Чл. 40. (1) Всеки собственик може да иска отмяна на незаконосъобразно решение на общото събрание.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Молбата се подава пред районния съд по местонахождението на етажната собственост в 30-дневен срок от оповестяването на решението по реда на чл. 16, ал. 7.
(3) Подаването на молбата не спира изпълнението на решението, освен ако съдът не постанови друго.".

Но четейки закона и от неговото описание си мисля, че самото общо събрание не отговаря на изискванията за минимум квота и вписване на участвалите, както и предупреждение за свикването му поне седем дни преди това.
Незаконността на такова събрание също ли се оспорва пред Съда или има някакъв по-лесен начин, примерно ако домоуправителят дойде да те предупреди да извършиш това, което са гласували, а ти връчиш писмено несъгласие, обяснявайки гледната точка за незаконността?

Мерси много за всякаква помощ



Тема Re: Закон за управление на етажната собственостнови [re: EvaB]  
Автор WMC 500 (Soul is smarter)
Публикувано30.09.12 23:30



Сега съм уморен, но утре ще пиша много подробно.

Цитат: "...При несправяне с работата си управителят, касиерът и/или контрольорът могат да бъдат освободени, съгласно чл. 11, ал. 1, т.т. 2 и 3 от Закона за управление на етажната собственост..."

С уважение: Костадин Димитров - Кмет - Община Пловдив, Район "Тракия"



Soul is smarter

Тема Re: Закон за управление на етажната собственост [re: WMC 500]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано01.10.12 08:07



Не мисля, че ще има успех със свалянето от пост на домоуправителя. Той явно не е добър човек, но нямада има нужната според закона подкрепа.
Просто се чудя вместо да се оспорва едно решение, не е ли по-лесно да се оспори законността на събранието, което го е взело. И всичко ли, и в двата случая ли трябва да мине през съд?



Тема Re: Закон за управление на етажната собственостнови [re: EvaB]  
Автор WMC 5OO (Soul is smarter)
Публикувано01.10.12 10:09



Разбирам те, но вероятността да ти се наложи да взимаш крайни решения е много голяма.

Поне при мен няма да стане само с приказки. От 3 години ми лазят по нервите. Много грубо нарушават правата ми и даже може да се стигне до съд и т.н.

Сега ще ги помоля официално да се импийчнат, но ще мисля и варианти чрез общината.

Засега мога само да ти кажа, че има сайт за

.

Лично аз ще си пусна нова тема, в която ще обясня всичко от началото. Даже периодично ще си я ъпдейтвам... защото съм Гражданин с Европейско Развитие (т.е. мислене и действие) на България.



Soul is smarter

Тема Re: Закон за управление на етажната собственостнови [re: EvaB]  
Автор FilerO99 (МУТРИЧКА)
Публикувано01.10.12 13:45



Викни ме мен да присъствам на общото събрание на блока. Нищо няма да говоря, само ще слушам.





Тема Re: Закон за управление на етажната собственостнови [re: FilerO99]  
Автор WMC 5OO (Soul is smarter)
Публикувано02.10.12 13:20



И аз така направих... но вече трета година ми пристигат като рекетьори и ги емнах с полиция, община и май ще стигна до прокуратура.

Преди малко личният ми инспектор дойде да ме види жив ли съм, здрав ли съм или вече не издържам на неадекватното им поведение.

Та не става само със слушкане.



Soul is smarter

Тема Re: Закон за управление на етажната собственостнови [re: EvaB]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано03.10.12 23:39



1. Поискайте писмено чрез нотариус по пощата (18 лв.:)от домоуправителя да ви предостави на основание ЗУЕС(май пак в чл.16 беше) копие от Протокола с въпросното решение и наличните подписите към момента.
Това за да не нарисуват още подписи в Протокола постфактум:):):)
2. Приложете го към молбата за отмяна на решението и си я подайте пред районния съд в 30-дневния срок.

3. Каквото и да връчвате писмено на домоуправителя - правете 2 екземпляра и да ви се подписва за получил с дата и час на вашия екземпляр.

Ако не се стресне ...ще чакате съдебното решение:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.