Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема непрекъснато мрънкате, но  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано13.09.12 00:14





Ако джеисан стеитам играеше филмат штеше да е шес плюс а, сега четири муе много.

Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: Киро]  
Автор seymour stz (любопитен)
Публикувано13.09.12 08:31



И ние, дето сме в системата, му пикаем



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: Киро]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано13.09.12 10:48



С уговорката, че доста отдавна не съм се занимавал с наказателна работа, и че не познавам делото, ако може да се вярва на написаното в статията - човекът си е подписал сам присъдата. С такива показания - толкова.

Възмущението ти е разбираемо, но си представи колко убийства ще бъдат прикрити със тезата, че убитият бил заловен докато краде? Не че битовите кражби са малък проблем - не ме разбирай погрешно. За всеки съществува реална опасност да бъде окраден, но в случая законодателството избила "по-малката злина".



Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: seymour stz]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.09.12 12:30



Не знам дали си чувал колко съдии пикаят по същия начин на кадърността на на адвокатите. И са също точно толкова прави.
Докато от едната (без значение коя) страна няма коректност и опит за обективна оценка отстрани, а има само самонадеяност - и от другата няма да има.
Всъщност от никоя от двете страни никога няма да има, просто щото в човешката природа е да мислиш "аз съм най-добрият, другите са некадърни, да им пикая".
Това няма връзка с темата за Йордан Опиц, по която писах в друг клуб и нямам намерение повече; има връзка само с пикаенето.



Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: Киро]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано13.09.12 15:40



40 обира никак, ама никак не са майтап работа... Възможно ли е да са си навлекли гнева Божи ей-така без никакви грехове?

В случая доколкото виждам на агресията е отговорил със свръх агресия, а това никак, ама никак не е поведение на светец-иконописец.

Не го защитавам, но ей го на - Дилма Русев е била за 4 години в затвора... значи ако излезе и той оттам Те това ни е новия премиер... примерно...



Soul is smarter

Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: Киро]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.09.12 17:01



В случая правосъдието не е толкова "виновно" колкото законодателството.
Докато правосъдието е в ръцете на Цв Цв, прокурори и съдии, то законите са в ръцете на Парламента и до някъде в ръцете на Конституционния съд.

Bеer? Mоre?




Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.09.12 17:32



Е, ама и бягащи от мазета "боклуци" - така е прието в решението; само Опиц твърди, че тръгнал към него нападателно, доколкото разбрах - требе ли да може да се убиват свободно, разрешено от законодателството?
Ми ако се окажат небоклуци?





Тема Re: непрекъснато мрънкате, но [re: MupaM]  
Автор seymour stz (любопитен)
Публикувано13.09.12 18:29



Чий ще ми дирят в мазето небоклуци?
С риск да съм краен, но да - трябва да се убиват свободно, щом е влязъл неканен с очевидно намерение не да ти донесе неочакван подарък. Моят живот и здраве, и моята собственост са неприкосновени и трябва да мога да ги защитя по всякакъв начин. Ако останат няколко трупа по мазетата, мнозина бая ще се замислят преди да влязат...
Въпреки, че знам рисковете в такава ситуация, и аз не бих се замислил да прострелям всеки, който ми нахълта у дома.



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: MupaM]  
Автор seymour stz (любопитен)
Публикувано13.09.12 18:33



Не знам дали си чувал колко съдии пикаят по същия начин на кадърността на на адвокатите. И са също точно толкова прави.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сега, разликата в отговорностите между адвокат и съдия е огромна, и точно на теб няма какво дати обяснявам


Един адвокат може да си позволи да бъде несправедлив, защото в известен смисъл точно това му е работата. Един съдия не може. По същия начин един адвокат, ако е некадърен, не може да прати човек в затвора, или да измъкне убиец, ако съдията си е на мястото. Обратно, един некадърен съдия може да натвори "чудеса" и да съсипе животи...
Така че има, и то ОГРОМНО значение от коя страна си некадърен...

Да не говорим пък, че причината за пикаенето не е точно кадърността...

Спрете земята - искам да сляза!

Редактирано от seymour stz на 13.09.12 18:37.



Тема Re: непрекъснато мрънкате, нонови [re: seymour stz]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.09.12 20:06



Тоя е излизал, не е влизал. Иначе не оспорвам, че вероятно е боклук, само не смятам, че това е основание за убиване.
"Боклук" беше наречен в заглавието на другата тема на Киро, в нея писа и Бирата, да поясня.

Редактирано от MupaM на 13.09.12 20:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.