Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема делбена сага...  
Автор koi40 (новак)
Публикувано16.09.12 10:01



Задължено лице съм след съдебно решение по гр.дело за делба, все още няма изпълнителен лист. Възможно ли е изпълнително производство да бъде насочено върху жилището, което ми е присъдено и ми е единствено, а отсрещната страна е компенсирана с друг имот, но аз дължа разликата. Възможно ли е да бъде наложен запор върху разплащателната банкова сметка, в която се привежда пенсията ми, която е под 200 лева и ми е единствен доход? Каква част от пенсията ми може да бъде секвестирана, при положение, че съм диспансеризиран по три заболявания, едното от които е Parkinson. Нямам допълнителни приходи и възможност за такива. Къде мога да се запозная със списъка на личните вещи и имущество, които не могат да бъдат отнети и автоматична пералня фигурира ли в този списък? Предварително благодаря!



Тема Re: делбена сага...нови [re: koi40]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано11.10.12 16:37



Здравейте,
Без да съм запознат в дълбочина с казуса ви - по принцип не могат да ви пипнат пералнята, а също така и пенсията.



Тема Re: делбена сага...нови [re: koi40]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано12.10.12 20:41



До колкото знам ако имаш 2 телевизора, единия го взимат, почти нищо не могат да ти вземат освен ако не е по 2-3 бройки
30 процента могат да ти вземат от пенсията

Редактирано от Фakличka на 12.10.12 20:42.



Тема Re: делбена сага...нови [re: koi40]  
Автор samvno6ta (новак)
Публикувано12.10.12 21:12



Гледам, тук все дават акъл лаици.
При така описаният казус, най-вероятно ще е запор върху част от пенсията в лимитите, посочени в чл. 446 ГПК.
Да се допълня.
Първо, правните казуси не са като математическите формули. Най-малкото, не сме запознати с решението по делото.
Второ. Ако сумата за уравняване дела на другия е примерно 1 000 лв., най-вероятно ще последва в изпълнителното производство запор на пенсията по посочения по-горе член. Но, ако е примерно, ако сумата е 15 000-20 000 лв., може да се стигне до публична продан на апартамента.
Не искайте от нас, описвайки ни правният казус с 3 изр., да ви дадем отговор като на математическа формула.
Имаме огромни проблеми, от много години, с нашето правораздаване. Пример-един и същи казус по Кодекса на труда, две ищци, от едно предприятие. Съкратени на едно и също основание. Колежки от един отдел. По едното дело единият състав се произнася положително, другият-при същата правна и фактическа обстановка-отрицателно.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от samvno6ta на 12.10.12 21:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от samvno6ta на 12.10.12 21:37.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.