Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изискване на фактури..нови  
Автор Maya__79 (непознат )
Публикувано16.08.12 11:07



Здравейте!
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще се радвам поне на насока. От скоро имам фирма и собствен сайт в който търгувам. Отделно продавам в голяма платформа - ХХХ - онлайн. Получих известие, че иска да им предоставя фактури за притежаваните стоки - като във фактурите фигурират артикулите или сертификат за произход на стоките. За последното съм съгласна да го изискват - някои стоки наистина е добре да имат сертификат и аз имам такъв за тях. Но за голяма част от стоките нямам сертификат - само фактури и експедиционни бележки. Това са стоки, за които доставчика не ми е предоставил сертификат и досега поне аз не съм смятала, че такъв е нужен - говоря за стоки с ниска стойност за масова употреба, сувенирчета, аксесоари и т.н.
Въпросът е, че не желая да предоставям фактури или други документи за покупка, където да се вижда доставчика и цената по която купувам стоките! Смятам, че това е конфиденциална информация и не е редно да ми бъде изисквана такава! И в момента наистина не знам как да постъпя - ако откажа да предоставя такава информация, ще ми забранят да продавам в тази платформа, ако предоставя това което искам, се страхувам, че може да бъде използвана против моите интереси - едва ли има търговец, който иска да издаде от кого и на каква цена купува, освен на компетентните органи разбира се. Дали все пак доставчика на тези стоки, който е вносител за България /основно от Китай/ би могъл да ми предостави някакъв документ за произход на стоките.. имам ли основание да му изисквам такъв? И изобщо .. ако може да ме посъветвате как да действам, какво да прочета дори.. ще съм благодарна!



Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: Maya__79]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.08.12 12:28



сертификати са нужни, можеш да издадеш цензуриран и при поискване от Органи да предоставиш оригинал. така твоите интереси за запазени, а законът спазен
за повечето стоки е регулирано и законово изискано да имат сертификат. сувенир с "отровна боя" и тн....



Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: ha!]  
Автор Maya__79 (непознат )
Публикувано16.08.12 12:54



Т.е. да искам от доставчика сертификат за произход на стоките - няма причини да ми откаже?
За стоките, за които се изисква произход - говоря за стоки с по-голяма стойност, които поначало си вървят със сертификат за всеки артикул - имам такива, издадени на фирмата, че имам право да търгувам с тях, произход, вносител и т.н.
Но за тези китайските дребосъци - само фактури. Другия вариант, който обмислям - да сканирам фактурите и да залича доставчика и цените - и да ги изпратя така - условието е или фактура или сертификат. За първите стоки - доставчиците сами са ми предоставили тези документи, докато на вторите изобщо не се е повдигал този въпрос и съответно не съм знаела, че са необходими такива сертификати. Честно да си кажа, не съм убедена и че ще ми бъдат издадени за вече закупени стоки ..може би за бъдещи покупки да, но за стари? Кой закон или наредба да прочета, относно сертификатите на стоките - за да се обоснова пред доставчика?



Тема Re: Изискване на фактури.. [re: Maya__79]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.08.12 13:03



да, нали това писах - цензурирано
сертификат за произход ли ти трябва или за качества някакви? за произход ако е, ще направиш именно това и при проверка от компетентни органи ще предоставиш оригиналите



Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.08.12 13:04



имам проблем с изпращане на бележки, пиши ми ти, моля. заинтригува ме търговията ти



Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: ha!]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано16.08.12 17:25



Има начин да изпращаш бележки на имена написани с кирилица - селектираш името и написаното в скоби.

Пускаш го на мястото на обикновения ник-нейм и бележката тръгва.

Ако не съм обяснил подходящо то моля те попитай Бзънн от клуб "Споделено" - Там се научиха да го правят безпроблемно.





Soul is smarter

Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: ha!]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано16.08.12 17:27



Пробвах с: Maya__79 (непознат ) и Дир-а каза, че е заминала бележката.



Soul is smarter

Тема Re: Изискване на фактури..нови [re: Maya__79]  
Автор samvno6ta (новак)
Публикувано19.08.12 00:09



Първо кажете, от кого сте получили известие за предоставяне на копия от фактури и сертификати за произход. В строителството има наредба вложените материали да имат сертификат за произход.
Е, едни могат да работят съобразно нормативната уредба, а, други, като вас-не искат. Е, няма да стане.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.