Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема компенсаторни бонове  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано08.08.12 16:56



Баща ми има наследствена нивичка на село - земеделска земя (или поне така си мислеше до скоро), която дава под наем в местната земеделска кооперация.
За негово изумление преди няколко дни от кооперацията са отказали да сключат договора за 2012/13, т.к. не се водил собственик в компютърната система на държавна агенция земеделие (така мисля, че се наричаше), срещу номера на имота пишело "държавен поземлен фонд".
Направихме устна справка и се оказа, че според тях през 2002 г. дядо ми е бил обещетен и е получил някакви компесаторни бонове. За повече информация баща ми трябва да попълни молба.
След като получим справката вероятно ще се допитаме до адвокат. Преди това исках да попитам дали някой има представа какви са тези бонове. Подозирам, че дядо ми е подписал нещо, което явно не е прочел добре.
От друга страна като правим справка в Агенцита по вписванията по ЕГН -то на дядо ми излиза само нотариалния акт, който е получил през 1997 г. за земята въз основа на констативен протокол. Няма данни да е продавал или прехвърлял по какъвто и да е начин земята.
Той до последно си мислеше, че има нива.

Редактирано от razlichna_ на 08.08.12 16:58.




Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.