Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Припознаване  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.07.12 13:23



Моля, за безплатна консултация за:

В какъв срок след раждането на дете, бащата има право да поиска, да го припознае? И има ли начин майката да възпрепятства припознаването?

Благодаря предварително:)



Тема Re: Припознаване [re: mirror_]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.12 14:00



Няма срок, това е май единственото нещо при установяването на произход, за което няма срок.

Майката има възможност да "възпрепятства" в известен смисъл, по-точно да затрудни припознаването. Тя може да оспори, че припознаващият е наистина баща, и в такъв случай, ако иска наистина да бъде вписано в акта за раждане бащинството му, той трябва да предяви иск (да заведе дело), за да го установи.

На оспорването от майката, както научих наскоро, в бегемама му викат "да разреша припознаване".


Ти от името на майка, която иска да възпрепятства, ли питаш, или от името на мъж, който иска да припознае?
В някои общини, поне навремето, сигурно и сега, за да приемат изобщо заявлението за припознаване, искаха майката предварително да е заявила, че не оспорва. Не е правилно - нямат право да отказват да приемат заявление, и тяхна работа е да съобщят на майката.

Редактирано от MupaM на 23.07.12 16:37.



Тема Re: Припознаване [re: mirror_]  
Автор samvno6ta (непознат )
Публикувано24.07.12 22:38



Бях адвокат в една гадна ситуация.
Семейство. Първото дете е от двамата родители. Второто дете-момиче, е от друг баща. В родилният дом майката се кълне, че е от съпруга. Минават 6 г. Съпругът го гледа като свое. Майката забременява за трети път, в процес на развод са, ама не са минали 300 дни от развода-т.е. баща е съпругът, така е и по рожден акт.
Майката и любовникът твърдят, че второто и третото дете са от новия й приятел.
Любовникът, болен от някаква болест, от която е невероятно дебел, се бори да запишат него като баща на второто и третото дете.
Отвратих се, а и законово решение няма преди да навършат 18 г., защото са изпуснали едногодишният срок от раждането им.
Отвратих се от това коя с кого спи и се правят деца, а проблемите остават у децата. И при адвокатите. Съдът ми отказа и ми определи, че децата, когато навършат 18 г. могат да си търсят правата. Въпреки, че имах нотариално заверени декларации, кой е бащата на децата.



Тема Re: Припознаване [re: MupaM]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.07.12 02:46



Е уж се опитах да питам неутрално


Мерси!



Тема Re: Припознаване [re: samvno6ta]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.07.12 02:53



Е ти пък бива ли да си докараш такъв душевен дискомфорт, като им поемаш случая, докато се отвращаваш





Тема Re: Припознаване [re: mirror_]  
Автор samvno6ta (непознат )
Публикувано25.07.12 11:27



Да много емоционално го приех това дело.
Жената-красиво миньонче на около 40. Съпругът лично ми разказа, че като отишъл в родилното, отново я попитал дали второ дете е от него. Тя се разплакала и казала, че този въпрос я обижда. А всъщност детето било от оня-дебелия, съден за пране на пари.
Жени-пари-дебели мъже, как да вярваш на жените?
Вече не дават на съпруга да вижда второто дете, което 6 г. е гледал като свое. Първото дете-син, живее при него и му е утеха.
А всичко тръгна от едно банално бракоразводно дело.



Тема Re: Припознаване [re: samvno6ta]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.07.12 15:32



Mога да ти разкажа продължението на един подобен случай. Детето навършва 18 години, не прави нищо по въпроса и остава наследник на човека, които не му е баща. Онзи се пука от яд, но нищо не може да направи.



Тема Re: Припознаване [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.07.12 15:53



Ъм да не е спал, като се е родило детето. Вярно, по някой път де да знаеш, че жената спи с друг, ама ако е знаел - да не е спал.
Аз принципно съм против излишните ограничения на кръга на лицата, които могат да оспорват и установяват произход, твърде късите срокове - стабилност, стабилност, ама чак пък толкова, и прочие щуротии в името на някъф си уж интерес на детето да-има-документален-баща-пък-не е толкова-важно-дали-е-истинският. Установяването на истината трябва да е най-важно, стига някой от заинтересованите да го иска. Но това принципно. Иначе знам, че хората са склонни да обвиняват закона и вселената за собствените си пропуски.



Тема Re: Припознаване [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 09:38



Любопитен съм да узная, колко са мъжете, които знаят, че жена им спи с друг, кротуват си и чакат да им се роди дете за да подадат възражение в съда. Ти как мислиш?

Просто заакона насърчава измамите, а не защитава ничии права. В други страни за подобни неща убиват с камъни.

За мен това е чиста дискриминация на бащите!

Редактирано от XlNG на 27.07.12 09:39.



Тема Re: Припознаване [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 09:53



Не съм ги броила.


Съгласна съм, че е кофти срокът да тече от узнаване за раждането и за мъжа. Идеята е стабилност на произхода - т.е. да не стане така, че детето години наред е имало някого за баща и после хоп - той не му бил баща; приема се, че това противоречия на неговия, на детето, интерес. Уж. А и един вид - щом в същия момент жената е правела секс и с мъжа си и е можела да забремененее и от него, резултатът е същият - дете в семейството, кво толкова. ;)
Както казах, лично според мен на обективната истина за произхода трябва да и се дава предпочитание, освен ако всички засегнати са били съгласни да не и се дава. Закона не съм го писала аз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.