Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Припознаване  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.07.12 13:23



Моля, за безплатна консултация за:

В какъв срок след раждането на дете, бащата има право да поиска, да го припознае? И има ли начин майката да възпрепятства припознаването?

Благодаря предварително:)



Тема Re: Припознаваненови [re: mirror_]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.12 14:00



Няма срок, това е май единственото нещо при установяването на произход, за което няма срок.

Майката има възможност да "възпрепятства" в известен смисъл, по-точно да затрудни припознаването. Тя може да оспори, че припознаващият е наистина баща, и в такъв случай, ако иска наистина да бъде вписано в акта за раждане бащинството му, той трябва да предяви иск (да заведе дело), за да го установи.

На оспорването от майката, както научих наскоро, в бегемама му викат "да разреша припознаване".


Ти от името на майка, която иска да възпрепятства, ли питаш, или от името на мъж, който иска да припознае?
В някои общини, поне навремето, сигурно и сега, за да приемат изобщо заявлението за припознаване, искаха майката предварително да е заявила, че не оспорва. Не е правилно - нямат право да отказват да приемат заявление, и тяхна работа е да съобщят на майката.

Редактирано от MupaM на 23.07.12 16:37.



Тема Re: Припознаваненови [re: mirror_]  
Автор samvno6ta (непознат )
Публикувано24.07.12 22:38



Бях адвокат в една гадна ситуация.
Семейство. Първото дете е от двамата родители. Второто дете-момиче, е от друг баща. В родилният дом майката се кълне, че е от съпруга. Минават 6 г. Съпругът го гледа като свое. Майката забременява за трети път, в процес на развод са, ама не са минали 300 дни от развода-т.е. баща е съпругът, така е и по рожден акт.
Майката и любовникът твърдят, че второто и третото дете са от новия й приятел.
Любовникът, болен от някаква болест, от която е невероятно дебел, се бори да запишат него като баща на второто и третото дете.
Отвратих се, а и законово решение няма преди да навършат 18 г., защото са изпуснали едногодишният срок от раждането им.
Отвратих се от това коя с кого спи и се правят деца, а проблемите остават у децата. И при адвокатите. Съдът ми отказа и ми определи, че децата, когато навършат 18 г. могат да си търсят правата. Въпреки, че имах нотариално заверени декларации, кой е бащата на децата.



Тема Re: Припознаваненови [re: MupaM]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.07.12 02:46



Е уж се опитах да питам неутрално


Мерси!



Тема Re: Припознаваненови [re: samvno6ta]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.07.12 02:53



Е ти пък бива ли да си докараш такъв душевен дискомфорт, като им поемаш случая, докато се отвращаваш





Тема Re: Припознаваненови [re: mirror_]  
Автор samvno6ta (непознат )
Публикувано25.07.12 11:27



Да много емоционално го приех това дело.
Жената-красиво миньонче на около 40. Съпругът лично ми разказа, че като отишъл в родилното, отново я попитал дали второ дете е от него. Тя се разплакала и казала, че този въпрос я обижда. А всъщност детето било от оня-дебелия, съден за пране на пари.
Жени-пари-дебели мъже, как да вярваш на жените?
Вече не дават на съпруга да вижда второто дете, което 6 г. е гледал като свое. Първото дете-син, живее при него и му е утеха.
А всичко тръгна от едно банално бракоразводно дело.



Тема Re: Припознаваненови [re: samvno6ta]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.07.12 15:32



Mога да ти разкажа продължението на един подобен случай. Детето навършва 18 години, не прави нищо по въпроса и остава наследник на човека, които не му е баща. Онзи се пука от яд, но нищо не може да направи.



Тема Re: Припознаваненови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.07.12 15:53



Ъм да не е спал, като се е родило детето. Вярно, по някой път де да знаеш, че жената спи с друг, ама ако е знаел - да не е спал.
Аз принципно съм против излишните ограничения на кръга на лицата, които могат да оспорват и установяват произход, твърде късите срокове - стабилност, стабилност, ама чак пък толкова, и прочие щуротии в името на някъф си уж интерес на детето да-има-документален-баща-пък-не е толкова-важно-дали-е-истинският. Установяването на истината трябва да е най-важно, стига някой от заинтересованите да го иска. Но това принципно. Иначе знам, че хората са склонни да обвиняват закона и вселената за собствените си пропуски.



Тема Re: Припознаваненови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 09:38



Любопитен съм да узная, колко са мъжете, които знаят, че жена им спи с друг, кротуват си и чакат да им се роди дете за да подадат възражение в съда. Ти как мислиш?

Просто заакона насърчава измамите, а не защитава ничии права. В други страни за подобни неща убиват с камъни.

За мен това е чиста дискриминация на бащите!

Редактирано от XlNG на 27.07.12 09:39.



Тема Re: Припознаваненови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 09:53



Не съм ги броила.


Съгласна съм, че е кофти срокът да тече от узнаване за раждането и за мъжа. Идеята е стабилност на произхода - т.е. да не стане така, че детето години наред е имало някого за баща и после хоп - той не му бил баща; приема се, че това противоречия на неговия, на детето, интерес. Уж. А и един вид - щом в същия момент жената е правела секс и с мъжа си и е можела да забремененее и от него, резултатът е същият - дете в семейството, кво толкова. ;)
Както казах, лично според мен на обективната истина за произхода трябва да и се дава предпочитание, освен ако всички засегнати са били съгласни да не и се дава. Закона не съм го писала аз.



Тема Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 10:51



Грънци. Идеята е, държавата да не плаща издръжка, ами някой друг. Каква полза има детето от някого, който не му е никакъв и в повечето случаи не се грижи за него?

Това не са единични случаи. Предполага се, че тук (Германия) около 10% от децата са от други биологични бащи. Сещаш ли се какво ще стане, ако тези бащи откажат издръжка, наследство и поведат дела за измама и обезщетение за гледане на чуждо дете?

И още нещо. Майките де са бляли, като са зачевали от други, а? Те защо са освободени от отговорност?



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 11:08



Подобни бомбастични числа (срещала съм твърдения и за над 10%, та до 30%) важат според мен за пробите за бащинство, тоест за съмнителните случаи, в които някой е решил да провери, а не за цялата популация.

"Те защо са освободени от отговорност?"
От каква точно отговорност?

От убиване с камъни?

Колкото до държавата, децата нали не ги прави тя - ако се оспори бащинството на съпруга, може да се търси другият баща.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.07.12 12:07



за последното се хващам
не разбирам за какво е спорът. заинтересованият може да си задвижи нещата в срок. узнава и завиждва. че узнал нещо си години след извършването си е допустимо и нормално



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: ha!]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 12:44



"заинтересованият може да си задвижи нещата в срок"
Може ли наистина?


А какъв е срокът?

Пропусне ли една година от узнаването на раждането - край. За съпруга говоря.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 14:00



Една година, точно. Но за да оспориш бащинството, трябва да обявиш, че имаш съмнения, да заведеш дело, с други думи - да си рискуваш брака. Mнозина „заспали“ постъпват чисто човешки-емоционално и не го правят, без да мислят за последствията.

Ако държавата имаше желание да установи истината, щяха да направят ДНК-експертизата задължителна. Ама не щат, тарикатите. Кажи ми защо?

PS Германия и Австрия



Нищо чудно в България действително да са 30%, понежа сме по-напред с матряла.

Редактирано от XlNG на 27.07.12 14:06.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 14:12



"...щяха да направят ДНК-експертизата задължителна"
Това при всяко раждане ли, бре?


Грубо около 800 лева излиза. Кой ще плаща? Толкова ли е важен проблемът баш пък за държавата, че да поеме подобни разноски от бюджета?

Редактирано от MupaM на 27.07.12 14:17.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 14:57



Обикновен ДНК-тест струва 50 евро (99,999%). А цялостен профил – около 200. Това в Германия. Цените в родината винаги са били изненадващи за мен.

Проблемът е доста сериозен, Мира. Крайно време е за нов закон за бащинството. Да подхвърлиш умишлено дете на някого като негово, е измама и трябва да се наказва от закона. Според мен - равносилно на изнасилване. Същото е да използваш някого като биологичен баща без негово съгласие (има достатъчно такива случаи). Тук проблемите не са само емоционални, но и финансови и могат да доведат до крайности. Да не говорим за психологическите травми на децата, бащите и семействата им, когато истината излезе наяве. А действащия сега закон е в интерес на виновният. И се злоупотребява така, че свят да ти се завие.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 15:01



Ми гледах по 200 лева на човек (а човеците са трима) в сайта на Александровска болница преди време. Чакай пак да погледна.

Толкова е, да. Ето го ценоразписа, превърташ таблицата най-долу:



Да нямаш предвид кръвногрупова експертиза? Тя е по-евтина и също служи за целта, но няма чак такава точност.

Off. Щото и в другия клуб, като си писал, че делбата в Германия ставала за един ден, със сигурност това не се отнася за случая, за който ставаше дума - съдебна делба.
Доброволна делба и в България става за дни и без съд. Но ако има спорове за дяловете и начина на извършване - такива спорове със сигурност има дори в Германия, и просто не виждам как могат да се решат за ден, нито пък как могат да се решат без съд. Щях да търся данни за съдебните делби в Германия, ама нямам време, и по-важно - много ми е слаб немският език.
Това го казвам, за да сме сигурни, че сравняваме еднакви неща, не друго.

Редактирано от MupaM на 27.07.12 15:12.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 15:09



Глупости. Достатъчен е един обикновен тест за един човек - съпруга. Ако не е той, майката да каже кой може да е или да си го гледа сама.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 15:12



Как един, бе - трябва ти минимум ДНК профил на детето, освен на съпруга, дори да не броиш майката.



Дай някакъв линк за цените в Германия.

Редактирано от MupaM на 27.07.12 15:15.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 15:39





Съгласно ЛКА (Ландескриминаламт = разследване) простия ДНА тест (на слюнката) струва 50 евро на калпак. Същия тест се използва за масови разследвания на тежки престъпления (убийства, изнасилване, тероризъм…). Понякога се провеждат по няколко хиляди теста.

А окончателната сметка зависи от паметта на майката!



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 15:53



, без претенции, че съм намерил най-евтината. Изпращат стерилна кутийка с необходимите за пробата кювети и пръчици, кодирана карта и документи. За баща и дете - 160 евро, за всеки допълнителен тест - 80 евро. 99,9 %

За сигурност 99,999 е необходима и майката, тоест 240 евро



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.12 16:02



Ми не знам що са такива цените тука и дали има по-ниски.


Впрочем не знам и с какъв материал се правят специално тези, за които става дума в сайта на болницата - предполагам, кръв, но не съм сигурна, може и слюнка да е или нещо друго.

Тука , ма пак е по-скъпо от "твоите" цени.

Редактирано от MupaM на 27.07.12 16:04.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано27.07.12 18:05



Ми по-скъпо е, щото живееш в уредена държава със стабилна съдебна и медицинска система и добре платени и осведомени лекари и юристи. Даже малко ви искат...



Редактирано от XlNG на 27.07.12 18:07.



Тема Re: Припознаваненови [re: mirror_]  
Автор samvno6ta (непознат )
Публикувано28.07.12 03:10



Преди години бях в такава ситуация. Аз, и тя, 13 г. разлика. Тя-с две дъщери, от Мездра, работи и живее в София. Предлагаше ми да се съберем и да си направим наше дете. Красива, интелигентна, невероятен секс. Питам я, даваш ли му през почивните дни-ами, давам му. Не беше разведена, ако забременееше, по-малко от 300 дни от развода-се води на бившия съпруг. Отказах й, колкото и невероятна да беше. И други подробности, разбираеми от юристи.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.07.12 09:34



Така си е, неандерталци сме, не разбираме от цивилизация. Който по случчайност разбира, се преселва в Германия.





Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано29.07.12 12:35



Ами колкото грубо и гадно да звучи, горе-долу си права. Който не може или не иска да се отърве, удря го на патриотарщина и обидчивост, вместо да се позамисли и промени. Щото е по-леснои и щото Асан и той хора! А тарикатите на това разчитат…

Виж какво, идеални хора и държави няма. Кои от тях са по-напреднали с матряла – нема кво да спорим. Обаче някои не щат да се учат и променят, щото ич не им отърва. Например за да ти продадат нещо за 500 вместо за 50 евро, па и да ти се подиграят, че си прост. Тази работа с ефикасна съдебна система не става. Също с образование, медицина, администрация… Та изборът си е твой - викай ура и плащай чужди джипове или си поразмърдай мозъка! Което в повечето случаи води до размърдване на задника.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.07.12 15:42



В определен смисъл е важен. Значи - 800 кинта, ама имаш генетична карта на всеки свой гражданин. И стане ли престъпление, на което да има генетичен материал - просто търсене в БД - и готово.
Няма да включвам параноята си. Всеки сам може да включи неговата.
ПП
Цените като за на едро - ще паднат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.07.12 16:15



Сакън, Бира, лични данни, свобода на индивида, протести, това-онова...

За тази си параноя ли говориш?



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано31.07.12 14:46



Не, говоря че ако се наложи някой да бъде виновен ще е много лесно да бъде доказано че е бил на местопрестъплението и е оставил генетичен материал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.07.12 18:12



Аха.
А иначе не може ли?

Пет човека са го видели, и готово.



Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: MupaM]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.08.12 13:24



А бе според мен съдиите повече ще повярват на железните доказателства от ДНК. Свидетелите може да ги подложиш поне според мен на кръстосан разпит. А подложи да те видим ДНК анализ на кръстосан разпит.
Начи - нарочваш някого. Взимаш един косъм от него, и БД ти изплюва човека, и всичко е на 6.
Иначе - нарочваш някого, търсиш свидетели, учиш ги какво да говорят, па портрет, па разпознаване, па разпити, кръстосани разпити....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.08.12 13:57



Е, така си е - старите методи са по-примитивни, за всичко важи.





Тема Re: Гадно законче, без моралнови [re: XlNG]  
Автор won (cool)
Публикувано02.08.12 17:06



Ксинг, на стараницата има и пояснение, че ако се прави само тест Баща/Дете без тест на майката, е желателно да се поръча Основен-тест или Премиум-тест, а не Икономичен!
Е, пак е по-евтино от цените у нас...

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 02.08.12 17:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.