Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема С.Г.Груп ООД и Глобулнови  
Автор Becи (сладкопойно)
Публикувано03.06.10 15:21



Моля, ако има адвокат да ме посъветва какво да правя - получих писмо, че дължа на Глобул 100 лв. от 2002 год. А задължението ми мисля, че е погасено по давност, ако изобщо го дължа, защото нямам спомен да съм имала карта на Глобул.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: Becи]  
Автор _zla_gad (член)
Публикувано03.06.10 15:38



Не може така: от една страна - няма карта, от друга - погасено по давност...последно?



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: Becи]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано03.06.10 16:38



от кого е това писмо?
от съдия-изпълнител ли(съмнявам се) или от глобул?
ако е от глобул ги забрави, според мен.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: aqvamarin]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано03.06.10 20:03



тя / той / е написал / а / в заглавието "С.Г. Груп и Глобул ".
от мрежата знам че С.Г. Груп е събирач на вземания - постоянно търсят персонал за такава работа.
най вероятно Глобул ги е упълномощил и сега те търсят пари.
Към Веси - според мен вариантите са два
- да поискате да видите договора според който Вие им дължите пари / както казвате, нямате спомен за карта на Глобул /.
- да се позовете / може би / на давностен срок.
отново се питам както в темата за топлото - колко е давностния срок за несъбрани задължения.


настоящото не е препоръка

Редактирано от dikobraz на 03.06.10 20:04.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: dikobraz]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.06.10 22:33



С.Г.Груп са точно събирачи на вземания и вършат тая дейност за Глобул (Космо България Мобайл).

Писмата им са бланкови, с точки на мястото на адреса и имената, сещай се за какъв оборот става дума.
Ако авторката е убедена, че не е подписвала договор с Глобул в ония години, съветът ми е да драсне един сигнал до прокуратурата. Пак повтарям - ако е сигурна!



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: Ha живo]  
Автор VD_PL (непознат )
Публикувано04.06.10 07:59



Когато фирмата за събиране на вземания се явява нов кредитор и първата работа на длъжника е да се увери, че е бил уведомен от стария си кредитор, в случая Глобул, за прехвърлянето на вземането.Това изискване е регламентирано в Закона за задълженията и договорите. Според него прехвърлянето на дълга може да стане само ако е уведомен длъжникът. В противен случай цесията е недействителна. Тоест смята се, че вземането все още е към стария кредитор..Това е често срещано напоследък. Банките или други кредитори, за да се отърват от тегобата да събират задължения, особено срещу физически лица, ги продават на избрани от тях фирми. Не подписвайте документи без консултация с адвокат или специалист по материята.


Редактирано от VD_PL на 04.06.10 08:29.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобулнови [re: Becи]  
Автор ShadowJack the Thiev (imaginary)
Публикувано12.01.12 08:54



Честито на печелившите!! И аз получих писмо от СГ ГРУП на 7.01.2012!
Първо не успях да се свържа с тях два дни, при положение, че пишат, че работното им време е от 9 до 22.30 без почивка! Когато успях да се свържа се оказа, че дължа 62.45 лв към Глобул.
Бяха сравнително любезни поне и след като обясних, че няма начин да ги дължа казах, че ще отида да проверя в офис на Глобул за какво иде реч.
И тук идва забавната част. Имам договор с тях по план Welcome Guarantee, който е приключен в рамките на единия месец, който е промоционален. Според този план аз не дължа никакви неустойки за прекратяване на договора. Даже напротив! Глобул ми дължи някакви 11-12 лв, които не смятах да си взимам.
Отивам в офис на Глобул и ми казват "Да, картата е спряна, но заради неплатени суми, дължите 42лв, с неустойките 62.45лв"
Момичетата там очевидно бяха по-интелигентни от централата на Глобул и се вгледаха отново и казаха "Ама това е невъзможно! Картата ви е спряна още първия месец, не може да е заради неплатени месечни такси"
Ми не може,я! Ама явно според Глобул може!
Отидох аз до магазина където съм прекратила договора и си изкарах копие от Отказа, подадох жалба към Глобул.
Днес пуснах и електронно писмо към СГ ГРУП с прикрепен този отказ от договор и заявих, че няма да платя нищо, което не дължа и се надявам да не получавам повече такива писма ПОНЕ за срока от 30 дни, в който ЕВЕНТУАЛНО ще получа отговор от Глобул!
Очаквам да започнат да ме тормозят на имейл, тъй като когато звънях си скрих телефона, но имейла няма как да се скрие

Интересното е - много малко са хората със задължения над 100лв! Те пускат писма за някакви малки суми с надеждата, че някой ще им се върже.
Ако ми бяха искали 10-15лв щях да ги дам! Само, че аз съм неработеща, студент и няма откъде да им изкарам 60лв за една седмица. Ако не се разреши въпроса в рамките на 30 дни и това продължи ще подам жалби където се сетя, ще сигнализирам и в полицията. И от Глобул ще си взема включително тия 12 лв, които дължат на МЕН!



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобул [re: Becи]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано12.01.12 09:22



Ако се съди по това, че СГГруп засипаха съдилищата предновогодишно със заявления по чл. 410, "писъмцата" най-вероятно са от съда - заповеди за изпълнение. Там си пише какво да правиш.
Ако смяташ, че не дължиш - възразяваш. След което СГГруп може да предяви иск за да установи, че не си прав да възразяваш. Казаното се отнася и до погасените по давност задължения - възразявай.
С оглед цесията аз лично не виждам много смисъл да се възразява: и да не са, ще ти я съобщят, а може и вече да са ти пратили някакво уведомление, ама който иска - да възрази.

Редактирано от Mиpa_M на 12.01.12 09:24.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобул [re: Mиpa_M]  
Автор ShadowJack the Thiev (imaginary)
Публикувано12.01.12 11:58



Не, моето е писмо за доброволно плащане, което трябва да се извърши в 7 дневен срок след получаване на писмото. След това пускат писмата с куриерите за съдилищата, а при положение, че имам договор, в който е написан включително номера на касовия бон, с който съм си платила дължимото се съмнявам, че ще бъдат чак толкова нахални, че да образуват дело. Но ще видим до къде ще им стигне сивото вещество.



Тема Re: С.Г.Груп ООД и Глобул [re: Mиpa_M]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано12.01.12 20:21



С оглед цесията аз лично не виждам много смисъл да се възразява

Да, така е. Първоначалните писма ги наричат покана за извънсъдебно издължаване, съобщение за дължими суми, извънпроцесуална покана и прочее стряскащи хорицата изрази, като целта всъщност е да се избегне цесията, а задълженията да потекат към кредитора Глобул (не към С.Г.Груп ;)).
Процентът на успеваемост е поразяващ. Цесират като "крайна мярка" и доколкото ми е известно се налага рядко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.