Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Как да ги спранови  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано20.07.12 12:06



Предстои да се подменя изцяло изолацията на тавана на входа ни. Това, което ме притеснява е, че изобщо не съм сигурна каква е причината за теча, дали не е наприер спукана оточна тръба, която преминава през таванското помещение или повредена фуга. Последното е заключено и никой досега не се е качвал да види какво е положението там. Проведен е разговор с домоуправителя ни от наша страна, но последният не е взимал никави мерки да се провери каква е причината.
Как да спра ремонта. Подчертавам, че не ми е проблема да си платя моята част за ремонта. Притеснява ме много, че ми искат пари само на основание на това, че съседката на последния етаж твърди (!), че проблемът е в изолацията и нищо повече! На общо събрание беше решено да се смени изолацията, но нито някой от присъствалите е компетентен по тези въпроси, нито е поискал да погледне "на място".
Напоследък чувам за фирми, които работят доста некачествено и се притеснявам, че може да им станем редовни абонати след "ремонта". Сградата не е толкова стара и в никоя подобна сграда не е сменяна изолация в съседство, доколкото знам. Изпълнени са много качествено, поне по мое мнение. (Аз съм строителен инженер, но не специаланост ССС, а друга).
Някакви коментари, моля! Ще бъда благодарна, без значене какви.

Редактирано от razlichna_ на 20.07.12 12:11.



Тема Re: Как да ги спранови [re: razlichna_]  
Автор WMC (Soul is smarter)
Публикувано20.07.12 18:34



Некачествено се работи от много години. Затова и дойде кризата в строителството - балъците свършиха.

А съседката ако е дошла с "празни ръце" - пусни я да си иде по живо и по здраво със същите тези "празни ръце". Ще се поразвика малко, но нищо повече от това не може да направи.

В случай че продължи да мрънка повече от 5 минути... Кажи и да прочете законите за изнудване и злословене.

Дерзай.



ПП: Аз съм инженер работил доста години в строителството. Съветът ми е от личен опит. При мен се научиха да идват всяка година и да искат сумата парички за прословутия ремонт. Е, сещаш се - излекувах ги.



Тема Re: Как да ги спра [re: WMC]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано20.07.12 23:08



Ами проблемът е, че така нареченият ремонт ще се извърши със средства от касата, за която всеки месец солидно плащаме и парите бързо ще се съберат.
Така, че ремонт явно ще има... Интересувам се дали има някакъв начин да се изиска мнение на компетентно лице. Нищо не виждам да пише по този въпрос в закона за общата етажна собствност.



Тема Re: Как да ги спранови [re: razlichna_]  
Автор WMC (Soul is smarter)
Публикувано21.07.12 09:57



Има.

В закона за управление на етажната собственост е записано всичко. Прочетете го.

Аз се въздържам да давам подробни обяснения защото не съм авторитет, а и не искам да ви въвеждам един вид към гражданско неподчинение.

Накратко обаче - това не е малък ремонт и като такъв трябва да се предвиди в годишния бюджет (чл. 11 ал. 4), който е аргументиран с план за извършения ремонт. (ал. 8).

Отделно на това трябват поне три оферти да са представени и те да са обсъдени на общото събрание. Да е документирано взетото решение и т.н.

Прочетете закона - малък е и ако не сте способни да си направите този труд, платете ги тези пари на адвокат който е учил...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.