Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ю.К. възнаграждение?нови  
Автор nora00 (непознат )
Публикувано16.06.12 15:35



Колеги, ю.к. съм в едно дружество. Преди време, в ИМ, в частта за разноските определях възнаграждението, на база МИНИМАЛНИТЕ размери съгласно наредбата. В последните 3 /три/ производства си поисках малко повече, /ако по наредбата минимума е бил 300 исках 600/ и трите състава на различни съдилища ми ги присъждат.
Съда ли не изчислява изобщо претендираното като разноски или нещата са наред?
Лично аз клоня повече към второто, т.к. никъде не откривам аргумент, че на ю.к. възнаграждението му е минималното по наредбата?

Интересни са ми ваши мнения





Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: nora00]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.06.12 18:53



Не знам какъв е бил мотивът на конкретните съдии, регламентация наистина няма, но в практиката се приема, че се присъжда минимумът за адвокат, така че най-вероятно не е второто, а първото.





Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: MupaM]  
Автор nora00 (непознат )
Публикувано17.06.12 22:38



Радвам се, че тъкмо ти се включи ;) Точно, щото няма регламентация опитах да пробвам и мотивите в диспозитива бяха нещо такова ...."възнаграждението е по наредбата, не е в размер който да бъде определен като прекомерен..присъжда...."

Желая ти успешна седмица,



Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: nora00]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано18.06.12 07:25



http://www.appealcourt-varna.org/cp/upload/g-320-2012.htm



Тема Re: Ю.К. възнаграждение? [re: nora00]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.06.12 07:29



Аха. Е ми начи съдът е приел, че може и над минимума, един вид обичайно възнаграждение (доколкото може да се говори за такова) като за адвокат, стига да не е прекомерно.
Решението, което Злата гад сочи, също е в този дух - че може по принцип и над минимума. Досега не бях срещала такава практика, не че съм и търсила скоро, де.
Онази, която бях срещала, е твърдо за минимума, без кой знае какви мотиви. Досега не бях срещала и спорове по въпроса.



Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: MupaM]  
Автор nora00 (непознат )
Публикувано18.06.12 09:00



Верно, че още е е в началото на деня, ама аз ли схващам погрешно, че посоченото определение указва точно това, че претенциите на ищеца са уважени в минималния размер?





Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: nora00]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.06.12 09:36



Да, обаче мотивите са в смисъл "да беше поискал повече, щеше да е друго, а той даже списък на разноските не е дал и сега не може да иска изменение". Не са "не може да се присъжда повече".

Редактирано от MupaM на 18.06.12 09:37.



Тема Re: Ю.К. възнаграждение?нови [re: MupaM]  
Автор nora00 (непознат )
Публикувано18.06.12 10:11



Така е, права си


Ако случайно някаква практика ти попадне, ще те моля да постнеш тук. Нямам подобен казус сега, но ще се случи скоро, а трудно ще мотивирам евентуално една такава жалба в смисъл "....... дай си ми поисканите разноски, а не ми присъждай минималните, щото никъде не е записано подобно нещо..."




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.