Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Починал подсъдим  
Автор silvia_p (непознат )
Публикувано03.06.12 14:13



Здравейте,

Майка ми имаше дело с топлофикация за погасителна давност, за съжаление почина преди месец

. Делото ще бъде ли прекратено служебно и ще има ли решение или ще искат цялата сума от наследниците? Трябва ли да възбуждам ново дело или само те могат? Не зная какво да правя и се нуждая от съвет - ще съм благодарна на всеки отговор!

Благодаря ви!



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: silvia_p]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано03.06.12 14:21




Като наследници поемате взимания и давания. Във ваша полза е да спечелите делото и поради давност да ви се погасят задълженията


Всъщност, защо пишете "починал подсъдим"? Съчинения... как всъщност е формулирано и кой води делото?

Редактирано от ha! на 03.06.12 14:23.



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: silvia_p]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.06.12 09:45



При починал подсъдим делото се прекратява, но за съжаление става дума за гражданско дело и майка ти не е била подсъдима.

"Трябва ли да възбуждам ново дело или само те могат?"
Не знам кои са "те", обаче при починал в хода на делото ищец неговите наследници могат да встъпят вместо него, съответно ако майка ти е била ответник - ответници стават и нейните наследници.
От думите "дело за погасителна давност" не става ясно този с погасителната давност ищец ли е (при давност, изтекла изцяло след издаването на изпълнителен лист), или ответник



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: MupaM]  
Автор silvia_p (непознат )
Публикувано04.06.12 12:18



Привет, много ви благодаря за отговорите.
Съжалявам, че правя толкова явни грешки, ищец е, просто не съм наясно с терминологията. Значи трябва да проверя кога е следващото дело и като наследник да се явя. Наистина е в наша полза че не се прекратява, защото беше доста напреднало и сумата трябваше значително да се намали. Ще изчета всички документи по делото за да съм наясно с какво се боря.

Искрени благодарности!



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: silvia_p]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.06.12 13:14



Начи, в момента, в който съдът разбере, че ищецът е починал, спира делото. Спира не е прекратява - просто спира и се търсят наследниците, имена и адреси. Като ги намерят всичките, те решават какво става - делото продължава, оттеглят иска, или каквото си решат.
Във вашия случай просто представете едно удостоверение за наследници на майка Ви - от него се вижда и че е починала, освен кои са наследниците - заедно с една молба с нещо от сорта, че е починала еди-кога си и искате да бъдете конституирани ;) като ищци на нейно място.
Или още по-просто - отидете при нейния адвокат, ако има такъв.

Редактирано от MupaM на 04.06.12 13:15.



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: MupaM]  
Автор silvia_p (непознат )
Публикувано04.06.12 14:56



Благодаря за ценните съвети!
Подготвих една молба в този дух, има една подробност брат ми и баща ми се отказаха от наследство преди седмица предполагам трябва да извадя удостоверение за наследници след тяхното деклариране на отказа? Или първото в което и те фигурират + копия на декларациите им ще са достатъчни, дали сте наясно... За нещастие нямаме адвокат ;( нито очаквахме да почине :(

Благодаря!



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: silvia_p]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.06.12 15:33



Според мен е достатъчно старото и доказателства за отказите. Дори не съм сигурна дали въобще общината отразява отказа от наследство в удостоверението.

Редактирано от MupaM на 04.06.12 15:34.



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: MupaM]  
Автор silvia_p (непознат )
Публикувано04.06.12 15:45



Мерси много!

Хубав ден :)



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: silvia_p]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано05.06.12 13:34



Здравей, не знам от коя дата са ви задълженията, ако искаш хвърли едно око на това, може да ви касае:



Редактирано от razlichna_ на 05.06.12 13:35.



Тема Re: Починал подсъдимнови [re: razlichna_]  
Автор silvia_p (непознат )
Публикувано05.06.12 20:49



Мерси много, касае ни - дори последно съдията беше наредил да се изчисли периода който не е погасен в три годишна давност... дано това има общо и е положително. Ще се боря както тя се бори с хъс. И както цяла София се бори.

Лека вечер!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.