Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема разваляне договор с Вивателнови  
Автор кени (непознат)
Публикувано10.05.12 12:08



Поисках да прекратя договор с Вивател ,но се оказа,че съм имал така наречения "договор за удължаване от разстояние".Оказа се,че преди няколко месеца при обаждане на служител на Виваком при което бях попитана дали съм доволна от техните услуги и мой положителен отговор са удължили договора ми за две години.Не съм подписвала никакви документи.
Когато поисках да ги напусна защото друга компания ми предлагаше по изгодни условя се оказа,че дължа неустойка. Може ли някой юрист или член на Комисията за защита на потребителя да ми отговори дали подобен казус е юридически издържан и мога ли да си търся правата в съда?



Тема Re: разваляне договор с Вивателнови [re: кени]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано10.05.12 12:24



1.Хайде като начало да разберем, какво трябва да се разбира от израза: "дали подобен казус е юридически издържан"?
2.Моля, напишете си конкретните права, които ще си търсите в съда? Готов съм да се хвана на бас, че и той /съдът/ ще Ви пита.



Тема Re: разваляне договор с Вивателнови [re: ___zla_gad___]  
Автор кени (непознат)
Публикувано10.05.12 12:40



Фирмата изтъкнаха, че договора още близо 2 години не може да бъде прекратен, на база моето устно потвърждение по телефонен оператор. /Без подпис на хартиен носител- с евентуален запис от тяхна страна на въпрос и отговор/.
- на 1. въпрос- може ли техния запис да е юредически обосновано основание за преподписване на съществуващ договор.
- на 2-ри въпрос- искам договора ми да бъде прекратен без неустойките, които те ми преписват, защото аз считам, че договор като не съм подписвала - той не съществува.



Тема Re: разваляне договор с Вивател [re: кени]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.05.12 01:30



1. Да.
2. Няма конкретен въпрос, ама все пак - Не.







Тема Re: разваляне договор с Вивател [re: Ha живo]  
Автор keни (непознат)
Публикувано11.05.12 09:19



Не приеха ли преди време нов закон, според който с 1 месец предизвестие можеш да напуснеш който и да е от операторите?
Оставам с усещане, че съм изнудвана. Потвърдила съм била по телефона!

- толкова досадници звънят- да рекламират кабелни мрежи, курсове,изложения... - естествено , за да прекъсне човек по най-учтивия начин казва 3 пъти ДА /без да ги слуша/.. и затваря.
Моля за съвет- има ли начин да прекратя договора си, без да плащам неустойки?

Редактирано от keни на 11.05.12 09:26.



Тема Re: разваляне договор с Вивател [re: keни]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано11.05.12 14:30



има ли начин да прекратя договора си

На зла круша - зъл прът трябва.

И на мен ми се случва да попадна в подобни ситуации, но ясно и категорично показвам, че си зная и че си ОТСТОЯВАМ правата.

- Ето ти пример за "софт" прът.

Успех!



Тема Re: разваляне договор с Вивател [re: кени]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано11.05.12 15:02



Не искам да оставате с впечатление, че по някакъв начин защитавам монополистите. Не казвам също така, че подобна практика е нагла, защото преминава границите на наглостта. Ето Ви някои "жокери" по неравноправни клаузи:

8. предвижда необосновано кратък срок за мълчаливо съгласие за продължаване на договора при непротивопоставяне на потребителя;


9. налага на потребителя приемането на клаузи, с които той не е имал възможност да се запознае преди сключването на договора;

въпреки това, бе решение на съд няма да решите проблема си.



Тема Re: разваляне договор с Вивател [re: keни]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.05.12 16:20



Моля за съвет- има ли начин да прекратя договора си, без да плащам неустойки?

Да, има, но при всички случаи трябва да се обърнеш към някой минал през такова нещо и/или адвокат.
Зла гад по-долу е прав, че е добре да се мине през съд, защото единици са случаите нещата да се оправят преди това.
На първо време заяви писмено претенции пред Виваком и КЗП и изчакай отговорите.



Тема Чудя се [re: ___zla_gad___]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.05.12 18:42



дали имам право (и дали има смисъл) да уведомя Виваком че не съм съгласен да сключваме никакви договори от разстояние.
Виваком "сключиха" договор от разстояние с тъста без да са говорили с него, или с негов официален представител. И разчитат, с право, че 80 годишен човек дори няма и да разбере за този договор, а като разбере най-много да пие една студена вода.
До колкото имам с тях (Виваком) договор за предплатени услуги, се опасявам че в един момент може да решат че сме сключили какви ли не други договори.
Нищо не им пречи. А после аз ще трябва да се съдя с тях.
Та - дали не е възможно да се направи нещо превантивно. Така че ако ме уведомят че вече сме изпонасключвали какви ли не договори, да мога бързо лесно и ефективно да ги осъдя.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се [re: bira_more]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано13.05.12 19:02



дали имам право (и дали има смисъл) да уведомя Виваком че не съм съгласен да сключваме никакви договори от разстояние.
според мен може, но с обратна разписка - указваща съдържанието на писмото и лично до законният представител.

да мога бързо лесно и ефективно да ги осъдя
за съжаление, този израз по отношение на монополист ми звучи като оксиморон






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.