Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Авторско право + интернетнови  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано13.04.12 17:22



Здравейте,

имам един въпрос, искам да направя информационен сайт за определена тема, въпросът ми е, дали мога да използвам материали публикувани в интернет, като разбира се посочвам източника. Дали това е разрешено или авторите могат да ме съдят за нарушаване на авторските права !?

Мерси много



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ya2011]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.04.12 10:03



А какъв е смисъла да имат авторски права, ако не могат да ги упражняват?

Толкова ли не се усещаш, че това е плагиатстване т.е. кражба?

Ако взаимстваш идеи от тези материали - МОЖЕ - Взаимстването е освободено от такива главоболия и точно затова бе големия шум за АСТА.

Номерът обаче не мина, но това не означава, че Сульо и Пульо могат да крадат интелектуалния труд на другите хора.



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: WMC]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.04.12 17:55



Ами аз затова питам какво казва закона за информацията която си седи в интернет свободно, да кажем на CNN има дадена новина, мога ли да я преведа и да кажа CNN съобщи едни какво си....

Ето един пресен пример за това как новинарски сайт цитира вестници:



Като тази инфомация във вестниците дори не е свободна в интернет, подобни примери има много. Аз искам да правя сайт с дадена насоченост, въпросът ми е ако цитирам и превеждам новини от други онлайн издания и посочвам източник и автор, дали нарушавам авторските права и ако да то защо това ми се струва да е масова практика, чесно ми се случва да чета цели преведени статии от международни издания. И не мисля, че българските медии са си платили авторски права на автора.



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ya2011]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано19.04.12 23:31



Извини ме, но не съм адвокат и наистина не мога точно и ясно да ти кажа къде е границата между тези две неща.

Знам само, че законите относно интернета в Бг не са много изпипани и точно затова сайтове като гепи-ме и ви-бокс успяха да станат световна величина.

Знам също, че информационно-торзионните полета съществуват и са вечни, така,че... Дерзай - това, което не те погубва само те прави по-силна.





Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ya2011]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.04.12 15:08



Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
това го пише отдолу на тази страница. моето впечатление е, че всеки сайт си го е уредил и информира. какво си мисля за теб. ще спестя



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ha!]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано26.04.12 15:20



А бе то същото го пише и на сайта на форин полиси: "FOREIGN POLICY is published by the FP Group, a division of The Washington Post Company. All contents ©2012 The Foreign Policy Group, LLC. All rights reserved. ", но дир.бг са публикували превод на тяхна статия, а ако форин полиси реши да ги съди дир-а ще фалира набързо....

оригинал:



превод:


И аз ще спестя какво си мисля за теб.

Редактирано от ya2011 на 26.04.12 15:21.



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ya2011]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.04.12 11:33



Ти си И****. Формен. Това е официален превод, с цитиране на източника. С явното съгласие. А ти ако искаш маалко да се развиеш, прочети отново условията.
И от другата страна погледнато, правилата са за да се нарушават, от на който му стиоска. Порасни, плати на адвокати и тн и си разигравай коня.
По първия ти въпрос бе отговорено



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ha!]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано27.04.12 16:09



Конят иска коуч-иаш, а козата - пръч... къде ги пращаш хорЪта да бъдат християни.



Тема Re: Авторско право + интернет [re: ha!]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано27.04.12 20:44



Ами аз за какво попитах? Не е ли за същото? А това с официалното съгласие, не знам откъде го измисли... това в България и не само е масова практика да се преведе дадена статия и да се сложи на даден сайт, като разбира се се каже, кой е автора. Много много се съмнявам, че някой им е дал официално съгласие.



Тема Re: Авторско право + интернетнови [re: ya2011]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.04.12 18:59



Отдолу пише "БТА" , а ти се държиш идиотски. Мод, скланям глава




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.