Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Молба за малко помощ.....  
Автор danikaa (непознат )
Публикувано27.03.12 19:10



Здравейте,
Предварително се извинявам затова, че се опитвам да получа нещо "безплатно" а хората от които искам помощ са инвестирали, за да знаят отговорите.
Поради това, че съм финансово притисната се опитвам да се боря сама с този живот и да правя неща по които не съм компетентна.......но няма как......поне да опитам...........

Предстои ми развод по взаимно съгласие и се опитвам да намеря отговор на някои въпроси които трябва да са описани в споразумението по чл. 51 от СК,но за които не успях да намеря отговор нито в СК нито в бракоразводните решения които изчетох.
Ще се радвам, ако някой реши да помогне!

На първо място ме интересува:
Ако в споразумението и съответно в решението на съда бъде записано, че детето може да напуска страната с родителя на когото са присъдени правата- каква правна стойност има това- дали в този случай ще бъде необходима декларация от другия родител за да премине границите ни.

2.По време на брака не сме придобили никакъв недвижим имот.16 год живеехме при родителите на съпруга ми, а от 4год сме на квартира със свободен наем, но по адресна регистрация и лична карта се водим на адреса на родителите му.Въпроса ми е:
Как да опиша това че след развода желая да остана в настоящата квартира, а той да я напусне тъй като до колкото разбирам квартирата не е семейно жилище по смисъла на СК.

И последно:
Какво означава термина "СЕ ПОСТАВЯ В ДЯЛ"
Това е във връзка с двете коли придобити по време на брака, които ще разделим "една за теб, една за мен"Означава ли, че ако е записано така след развода тя е моя без допълнителна делба и ще мога да я прехвърля на мое име.

Знам, че това си е за адвокат и че "евтиното излиза скъпо", но отново моля да ме извините защото просто нямам избор, а трябва да се справя някакси.
Благодаря Ви предварително!

Редактирано от danikaa на 27.03.12 19:40.



Тема Re: Молба за малко помощ.....нови [re: danikaa]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано27.03.12 20:44



1. Според мен - няма да свърши работа. Не само защото ЗБЛД изисква "нотариално заверено" писмено съгласие, но и защото според мен съгласието трябва да е конкретно.
2. Семейно жилище е.
3. Означава.

Редактирано от MupaM на 27.03.12 20:46.



Тема Re: Молба за малко помощ.....нови [re: MupaM]  
Автор danikaa (непознат )
Публикувано28.03.12 15:41



Благодаря ти MupaM!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.