Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема контакти с бащата след развод  
Автор help1000208201 (непознат)
Публикувано23.03.12 11:54



Вече 5 години съм разведена. Моите две дъщери живеят с мен и сега баща им им е казал, че ще води дело за разширяване на режима на контакти с тях. Те обаче са свикнали с досегашния режим и това им е дошло свръх, обяснили, че не искат, защото нямат среда при него, не се съобразява с желанията им, доста често сменя и градовете и адресите си, отсътва около 10 години вече от живота ни, даже и преди да се разведем с месеци. Отнася се грубо с мен и им говори разни непирятни неща по мой адрес. Това са вече години напрежение, но въпреки това си вървят досегашните срещи, спазва се решението. Искам да ви попитам какъв е предполгаемия изход от такова дело, децата над 10 години се изслушват, аз ги попитах дали да се споразумяваме и да приемем неговите искания за повече дни, те са категорични.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: help1000208201]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано23.03.12 20:07



Баща ми си позволяваше повече от "волности" и затова получи екзистенц минимума - само два дни в месеца и то за не повече от 5 часа на ден.

Не може да му се ограничи човешкото право, но не може и да ми се даде повече от това за което се е потрудил.

Привилегииете са на ваша страна, но ако не можете да се справите сами със закона, чисто и просто си потърсете специализиран адвокат по семейните въпроси.

Ще си спестите невероятно много безсънни нощи... и НЕ ОТЛАГАЙТЕ!!!



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: WMC]  
Автор help1OOO2O82O1 (непознат)
Публикувано24.03.12 10:41



Аз потърсих, разказах, сега ще се напише каквото трябва и ако последва процедура ще се действа. Искаше ми се просто да бъда по спокойна като разбера как вървят обкновено такива дела. И дъщерите ми са притеснени, защото незнаят какво да очакват.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: help1000208201]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано25.03.12 01:30



това в България ли е? вие си познавате човека, но най-вероятно си приказва само.
като/ако заведе дело, се консултирайте с адвокат. истински



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: ha!]  
Автор help1OOO2O82O1 (непознат)
Публикувано25.03.12 11:05



Ами така е казал на децата, сигрно ще стане. Не ми е ясно само каква тежест имат желанията на децата.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: help1OOO2O82O1]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано26.03.12 11:29



Успокоявай ги - даже и когато не виждаш тревогата в очите им.

Никой не си знае съдбата - даже и предсказателите й, но баща им ако не може да им бъде осъзнат баща и да им вдъхва доверие и спокойствие - дръжте го изкъсо и надалече по възможност. Ползвайте задължително адвокат специализирал в тази насока - цената му ще е с около 20-30 пъти по-ниска от тази, която ще заплатите без него.

Говоря от много личен опит!



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: WMC]  
Автор help1OOO2O82O1 (непознат)
Публикувано26.03.12 11:36



Ами аз се старая да си говорим по възможност спокойно, за съжаление не успяхме да поддържаме едни отношения, които предполагат и нормални отношения с децата. Имаше и понякога все още има напрежение, заплахи спрямо мен - е, разбира се не с бой, ами със съдилища, полиции, и всякакви измищшльотини. И те, понеже пораснаха, все в такива нападки сега вече са чувствителни към всяка негова дума, примерно лятото като не ги пита изобщо какво иска да правят и са непрекъснати агитации да отиват на село при родителите му. Като закъснеят 5 минути за срещата ги заплашва с глоба. Просто е дълъг списъка, както в такива случаи де, сигурно е просто статистика, ама това напрежение което изживяваме е факт. Та сега - ние вече сме се консултирали, ми се иска да знам, при евентуално изслушване дали в такива дела се взема желанието на децата предвид. Те казват че тези контакти просто им са достатъчни.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: help1OOO2O82O1]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано26.03.12 11:44



Разбирам те, но нека първо да припомня - аз не съм последна инстанция, аз съм точно едно такова дете - баща ми се пенсионира, а изобщо не можА да се осъзнае че хубавите неща започват с най-обикновено приятелство. Накрая аз му станах едва ли не баща за да му покажа разликата между "стойност" и "ценност".

Мнението на децата ти е много важно и точно то се взима впредвид накрая - ще ви поразкара малко из съдилищата, но ако сте далновидни ще си съзрете точно така и вашите недостатъци и ще успеете в последствие да ги превърнете в силни козове.

Не се страхувайте от превратностите на съдбата - тя обича смелите жени и мъже.

Законът и неписания закон са на ваша страна - споделям личен опит.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: WMC]  
Автор help1OOO2O82O1 (непознат)
Публикувано26.03.12 13:00



Много интересн отговор. Благодаря ти. За разлика от теб не съм имала разочалования от родители и сега ми е тъпо, че моите деца се сблъскват с такива неща.



Тема Re: контакти с бащата след разводнови [re: help1OOO2O82O1]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано26.03.12 22:32



Няма защо - Аз сам съм си избрал тази съдба още преди да се родя.

Преди малко с майка ми се върнахме от католическа сбирка. Там има хармония и уважение. Най-активни са едно семейство адвокати, но те не са точно по тези въпроси специалисти.

В съботата преместихме няколко борчета и подготвяме терена за детска площадка.

Има книги за емоционалната интелигентност - потърси ги.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.