Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Плащане на чужд кредитнови  
Автор Nikol_P (непознат )
Публикувано13.02.12 00:27



След три години съвместно съжителство с човек, се налага да плащам кредит, изтеглен на мое име, но усвоен за стягане на чуждия апартамент. Въпросният човек плащаше кредита и след нашата раздяла, докато кризата и зимните месеци и други причини, не му позволяват това. При последната ни среща той не отрече, че това е негово задължение, но ще го стори през пролетта, когато се появи работа. По - късно отговорът беше, да се оправям!!!
... Имам ли шанс да го осъдя, чрез свидетели, общи приятели, негови и мои роднини.
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: Nikol_P]  
Автор mnooogo_gadna (непознат )
Публикувано13.02.12 20:26



доколкото разбирам кредита е изтеглен от вас и усвоен от вас, въпросният господин има ли някакво участие- поръчител, съкредитоискател?



Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: mnooogo_gadna]  
Автор Nikol_P (непознат )
Публикувано13.02.12 23:17



Благодаря ви за реакцията.

Кредитът е изтеглен от мен. Усвоен е за ремонт и обзавеждане на неговото жилище. Първоначалните ни уговорки включваха обещанието и честната дума, че при една евентуална раздяла той ще продължи да плаща вноските по кредите.
През трите години на съвместно съжителство, той редовно погасяваше заема, както и няколко месеца след раздялата.
След това, нещата се влошиха при него в чисто икономически аспект и настъпи дори и озлобление от негова страна.
Свидетели за моята помощ са и неговите родственици, освен нашите общи приятели.
Разбирам глупостта от моя страна, наясно бях с евентуалните лоши последици, но тогава отричах договорните отношение.





Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: Nikol_P]  
Автор mnooogo_gadna (непознат )
Публикувано14.02.12 21:23



не разбрах за какво точно ще искате да го съдите, Вие имате отношения с банката , не той....вие сте изтеглили кредита , не той....поне да бяхте ги дали парите като заем със свидетели,но пред нотариус....доста наивна постъпка според мен от ваша страна



Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: mnooogo_gadna]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 06:29



"не разбрах за какво точно ще искате да го съдите"
Неоснователно обогатяване се нарича.


Може по принцип.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Плащане на чужд кредит [re: mnooogo_gadna]  
Автор Nikol_P (непознат )
Публикувано15.02.12 15:39



Много благодаря за изказаното мнение!
Противно на името сте много деликатна. Постъпката ми, не е само наивна, но и глупава и примитивна. Успокоява ме единствено тълкуванието на приятели, че ако се впускаш да градиш нещо, не велико, а просто човешко, го правиш на 100 %.
Аз живея сега трудно, но как ли се чувстват паразитите?





Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: MupaM]  
Автор Nikol_P (непознат )
Публикувано15.02.12 15:41



Здравейте!
Благодаря за мнението! Ще се радвам, ако имате време за малко повече подробности!!!





Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: Nikol_P]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано15.02.12 17:07



Какви подробности по-точно?
Първият съвет е - адвокат. За другото питайте.

La Maritza c'est ma rivière...


Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: Nikol_P]  
Автор mnooogo_gadna (непознат )
Публикувано15.02.12 20:43



Човек се учи от грешките ,мила....ще ти остане обеца на ухото както се казва.
Посъветвай се с адвокат както е казала Мира_M... и успех!



Тема Re: Плащане на чужд кредитнови [re: mnooogo_gadna]  
Автор Nikol_P (непознат )
Публикувано18.02.12 00:56



Абсолютно си права за максимата - човек се учи от грешките си. По този повод обаче, аз съм все не научена, доста обици събрах. Е поне съм в крак със съвременната тенденция ...
Иначе обърнах се тук, за да пропусна една от стъпките, единствено приемлива, среща с адвокат. Ако случая е безнадежден, поне да си стягам .... и да плащам, все някак ще се оправя.
Благодаря за отделеното време и проявеното разбиране!

...И отново се питам, а как ли живеят паразитите!!!???




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.