Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обезщетение при смърт  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.02.12 22:46



Мой близък почина преди месец.Въпроса ми е следния:На какви обезщетения и от къде имат право близките му в качеството му на осигурено лице?

За сега знаем само за две минимални работни заплати.Предварително благодаря на тези,които ще ми отговорят.



Тема Re: Обезщетение при смъртнови [re: morska valna]  
Автор abettor (непознат )
Публикувано10.02.12 10:18



Я разкажи за тези две минимални работни заплати? Аз не знам за тях!



Тема Re: Обезщетение при смъртнови [re: morska valna]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.02.12 10:35



съболезнования
осигурявката се води за старост, инвалидност и смърт. в пенсионното ще ви обяснят



Тема Re: Обезщетение при смъртнови [re: morska valna]  
Автор barowec (брадър)
Публикувано10.02.12 15:11



Подава се заявление-молба в деловодство Ной свободен текст,прилага се копие от смъртния акт.Ако починалото лице е осигурявано съгл.сключен трудов договор(без значение е дали е на пълно работно време или непълно) на семейството му се полага обезщетение от 2 мин.работни заплати.Наскоро имах такъв случай с наш работник и това бяха необходимите документи за отпускане на обезщетението.



Тема За Нойнови [re: barowec]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано11.02.12 06:27



Два динозавъра си говорят: "Гледам, че Ной е прибавил другите като приятели във Фейсбук, а нас не е."



За двете заплати е точно така - чл. 11, ал. 2 и 13, ал. 2 във връзка с (както е модерно да се казва) чл. 13г от КСО. Тва за който го интереуват подробности. За наследствената пенсия има още условия - ниска възраст на децата или близка до пенсионната за съпруга, или инвалидност.

La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Обезщетение при смъртнови [re: morska valna]  
Автор tonybombony (непознат )
Публикувано19.04.12 17:12



обещетение при смърт-помощ/тя се ползва за хора , които са осигурени;декларация живи ли са родителите или децата се попълва-и е 2 заплати; трябва да е работещ пенсионер-да е осигурен и в момента/



Тема Re: За Нойнови [re: MupaM]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано22.04.12 20:56



...Точно така е. И на починалия се отпуска Ноев ковчег.)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.