Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пенсионер по болест съм  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано03.01.12 00:20



Предстои ми развод. Мога ли да ползвам някакви облекчения по отношение на разходите? Мъжът ми въобще не мисли да дава пари за развода. Замина си при любовница и на него развод не му е нужен. Ще трябва аз да се справя и с това сама. Страхувам се от финансовата страна.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано03.01.12 02:10



Какви разходи?



Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.01.12 14:51



Трудна работа.

От съдебни такси се освобождават хора, за които съдията прецени, че нямат средства да ги заплатят, но тъй като таксата при развод е между 25 и 50 лв., от които първоначално се внасят 25, а ти имаш все пак пенсия и 25 лева не са много - мисля, че няма да те освободят (иначе ти го пожелавам).

Колкото до парите за адвокат, които са всъщност сериозната сума при развод, Законът за адвокатурата позволява на адвокатите да оказват безплатна помощ на материално затруднени лица, като после, ако спечелят делото, съдът следва да осъди другата страна да плати направо на адвоката. Но не са длъжни да оказват такава безплатна помощ.

Виж и

, но и по този ред не мисля, че може да стане нещо, иска се да отговаряш на условията за социална помощ.
Деца под 18 имате ли, не пишеш да имате?
Ако мъжът ти не е склонен на развод по взаимно съгласие, написването на една искова молба и довеждането на 1-2-ма свидетели не е чак толкова сложно, но силно ти препоръчвам да се консултираш с адвокат, ако можеш да отделиш пари. Ако не да се явява да те представлява, поне исковата молба да ти напише, както и да те посъветва за разноските и освобождаването - това, което ти писах най-напред, е резултат от лично моя не чак толкова богат опит, тоест винаги може и да не се окажа права.



Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано04.01.12 10:47



A на нея за какво й е развод на дърти години?





Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано13.01.12 10:03



Благодаря за информацията. Аз бях останала с впечатление , че държавната такса е много по-голяма.
А и по въпроса : "За какво и е на нея развод"- се замислих сериозно Всъщност нямам отговор за него. Та имам време да го обмисля.
Децата ни са много големи и самостоятелни.



Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано13.01.12 10:09



Държавната такса не е голяма, обаче минималният адвокатски хонорар е 500 лева при развод по исков ред или 300 при взаимно съгласие.



Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано13.01.12 13:21



Още веднъж много благодаря!!



Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор sachog ()
Публикувано14.01.12 08:12



300 при взаимно съгласие.
За какво им е адвокат в този случай? Подават молба с приложена взаимна извън съдебна делба в съответния районен съд и чакат призовките...Следва едно заседание и край!

Всичко загубено.......или не е било истинско, или се е изчерпало!


Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: sachog]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано14.01.12 11:16



за всичко си има хора. плащат за подгъв на панталон, развод си заслужава парите, мисля.



Тема Re: Пенсионер по болест съмнови [re: ha!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано16.01.12 05:58



Аха. Иначе и при развод по исков ред е така - молба и в много от случаите - само едно заседание.


Който е сигурен, че може да се справи без адвокат - не му трябва. Някои наистина могат, но само някои.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.