Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За развод  
Автор korani7O (минаващ)
Публикувано02.01.12 10:41



След дълги години на психически тормоз /и малко физически/ миналата година през януари се разведохме по взаимно съгласие с предбрачен договор . Тогава бившият ми понастоящем съпруг имаше връзка с много младо момиче и беше се изнесъл на картира с нея. Порасналите ми деца/ семейни отдавна/ успяха да го убедят апартамента да остане за мен, а къщата на село- за него. Веднага след развода , обаче, той се примоли да се върне при нас за зимата, а уж ще се изнесе през май. Пристигна с багажа си, който беше натоварил в колата на негов приятел и аз се видях принудена да го прибера. И до ден днешен е при нас. Дава ми 50 лв. за сметките и аз го издържам за другите неща ./защото той нямал пари/ .Разбира се, тормозът продължава.Тази сутрин ми заяви, че ще заведе друго дело, с което ще поиска да разделим апартамента наполовина, като се позове на това, че тогава не е бил в състояние да мисли.Искам да попитам възможно ли е да се оспорва решението на съда, след като доброволно е подписал всичко.Много ви моля, ако сте наясно да ми помогнете да се ориентирам дали това е следващ ход за психически тормоз или е реална опасност.



Тема Re: За разводнови [re: korani7O]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.01.12 17:17



"Искам да попитам възможно ли е да се оспорва решението на съда, след като доброволно е подписал всичко."
Това споразумение (няма да е "предбрачен договор"), дето го е подписал при развода, по принцип може да се унищожи на същите основания, на които може да се унищожи всеки договор - измама, грешка, невъзможност да разбираш или ръководиш действията си и пр. - чл. 27 и сл. от ЗЗД. Естествено, голата декларация "не можех да мисля" ни най-малко не означава, че ще се приеме, че тогава е можел да мисли по-малко, отколкото сега. Негова е тежестта да докаже, че е бил в състояние, което не му е позволявало да разбира или ръководи действията си.
Подобно неразбиране или невъзможност се причиняват обикновено от разни патологични състояния: болест, напиване, надрусване, ... и т.н., не се сещам други, а не от обикновена глупост.

Редактирано от Mиpa_M на 03.01.12 17:29.



Тема Re: За разводнови [re: Mиpa_M]  
Автор korani7O (минаващ)
Публикувано03.01.12 20:40



Извини ме, но ти писах на лични!



Тема Re: За разводнови [re: korani7O]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.01.12 21:01



Дотук нямам лична, иначе си съвсем извинена.





Тема Re: За разводнови [re: korani7O]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано04.01.12 10:38



...

Представям си го как казва: "Извинявай скъпа, но тогава не можех да мисля. Сега размислих да те прецакам отново."

Редактирано от potir1 на 04.01.12 10:42.



Тема Re: За разводнови [re: potir1]  
Автор korani7O (минаващ)
Публикувано04.01.12 11:26








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.