Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема развод по вина  
Автор zanikizgrev (бивш zanik)
Публикувано03.12.11 16:20



След домашно насилие очаквам дело по този закон и след това ще искам развод по вина на съпруга си.С него едва ли ще се споразумеем за делба на семейното имущество,придобито по време на брака.Детето е пълнолетно.Как и в какви срокове съдът ще подели имуществото ни?



Тема Re: развод по винанови [re: zanikizgrev]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.12.11 09:15



Зависи от съда и от вас.
Софийски районен - сравнително по-бавно (натоварен е), районен съд в областен град - по-малко бавно, районен съд в малък град - по-бързо.
Иначе сте само двама съделители и вероятно делите апартамент и кола, а не 20 ниви в пет общини, така че от тази страна шансовете за бързина са добри.

Като, разбира се, съдът няма сам да тръгне да ви поделя имуществото (това не става по време на бракоразводното дело, освен ако сами не се споразумеете там), а само ако някой от вас след развода предяви иск за делба.



Тема Re: развод по винанови [re: Mиpa_M]  
Автор zanikizgrev (бивш zanik)
Публикувано06.12.11 00:15



Благодаря,аз смятам че няма да се споразумеем.След развода иск за делба и тои е озлобен -как делим тогава,адвокат ми каза с чоп.............?от съда........това не знам къде да прочета.



Тема Re: развод по винанови [re: zanikizgrev]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.12.11 05:12



Как делите, зависи от това, какво делите.
Ако за всеки може да се образува реален дял (т.е. дял в натура) - жребий. Това значи обаче да делите не само къща и кола, а поне два недвижими имота и/или две коли.
Ако не може да се образуват реални дялове - публична продан и си разпределяте цената. Можете да наддавате в публичната продан.
Виж и чл. 349 от ГПК, ако делите жилище.
Адвокатът ще ви обясни по-подробно.
В интернет също не може да няма мат`ряли.



Тема Re: развод по винанови [re: zanikizgrev]  
Автор zanikizgrev (бивш zanik)
Публикувано06.12.11 16:47



Благодаря много!Насочихте ме ,сега знам какво да търся и чета!Успех!



Тема Re: развод по винанови [re: Mиpa_M]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано09.12.11 21:54



А не може ли да се проведе търг и двете гълъбчета да наддават? Или е по-добре единия да вземе нещото и да плати на другия в натура?)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.