Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема грижа за дете  
Автор nnez1 (непознат )
Публикувано26.11.11 22:51



Бившият ми мъж има определен режим на лични контакти с детето. През останалото време не желае по никакъв начин да се ангажира и да учавствува във възпитанието и отглеждането на детето. Измъква се с обяснението, че съдът е преценил, че на него му е удобно първа и трета събота от месеца, а през останалото време, понеже не е упоменато в съдебното решение не е длъжен да се интересува и участвува във възпитанието. В същото време, подава оплаквания до отделите за закрила на детето, че няма лични контакти с детето. Има ли закон според който той трябва да полага грижи и през останалото време и къде да се оплача и аз от неговата безотговорност, освен на арменския поп?

Редактирано от nnez1 на 26.11.11 22:52.



Тема Re:грижа за детенови [re: nnez1]  
Автор !Roxana! (член)
Публикувано05.12.11 16:28



Нищо не моеш да направиш.

Системата толерира безотговорни бащи. Кеф му да е отговорен, кеф му е да не е.


Дигай си газа в чужбина и прибери и детето натам. Като планираш следващо дете, направи го с чужденец, в шиято държава си проверила, че законите са добри за майка с дете. Друг савет не ти давам, защото друг няма, и едва ли ще има.


Не мога да ти кажа защо закона в БълХария е толкова чудовищен, някои хора смятат, че е заради циганите, но ...да ти кажа, циганите не беха толко много по Тодор Живково време, а закона си стои същия поне оттогава. Остава да е мързела и простотията на адвокатите, които ще погубят нацията с безхаберие. Аз друго обяснение немам. Който има, да се обади.


Закона е отвратителен. Спор няма. Фащай си партакешите и бегай заедно с детето, ама първо ти, отвори път и тогава прибери и детето, ще с малко дете в чужбина е много тежко и сама да си и без помощ, и ще трябва да си си постлала.


Късмет, жено, и само хубаво за детето ти, родили сте се в неподходяща държава, за съжаление. Но от вас си зависи как ще се оправите за по-нататъка.



Тема Re: грижа за детенови [re: nnez1]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.12.11 18:21



Кака ти Роксана ги разбира работите несравнимо повече от мен, но тъй като незнайно защо не ти е отговорила на въпроса, да ти кажа с две думи, че освен да плаща издръжка, няма начин принудително да го накараш да поеме какъвто и да било ангажимент за детето.
Даже личните контакти в определените дни се схващат повече като право на родителя, отколкото като задължение, или във всеки случай санкция за неосъществяването на личните контакти от негова страна, тоест поради негово нежелание, няма. Щом дава издръжка, а още повече - и идва да види детето поне в определените дни, категорично няма основание за лишаване от родителски права, за ограничаването им също не виждам основание.

Тва с оплакванията е досадно, но пък ти, надявам се, можеш да установиш, че не му пречиш на личните контакти?



Тема Re:Re: грижа за детенови [re: Mиpa_M]  
Автор !Roxana! (член)
Публикувано06.12.11 00:43



Незнайно за
о, аз съм отговорила на въпроса на клетата женица, а ти си завъртела празни приказки за права и липса на отговорности.

Женицата има нужда от помощ, съпорт и някой да дойде да погледне детето, и тоа некой се нарича по закон баща на това дете, а не парцал в съда.


И реално, женицата плаче за детето си, останало без баща, а ти дереш с нокти по лицето на една разплакана майка.


Как не те е срам, тебе и другите адвокати и юристи! чума да ви тръшне сичките, че не ви е срам да говорите така пред лицето не на една, а на всички нещастни майки в тая клета страна!


Дейба и долнопробното дебелогъзие, то сичко си има граници, но простотията и наглостта на bълХарските юристи няма граници!


Чума да ви тръшне дано, нещастни алчни и продажни копелета и извратени идиоти!



Тема Да ви имам грижитенови [re: !Roxana!]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано09.12.11 21:49



и аз






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.