Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какъв е смисъланови  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано08.10.11 17:07



Аз не съм специалист, и просто от философско любопитство питам - какъв е обществения смисъл на юридическата професия. Ясно, че такава има във всички страни по света, значи трябва да я има и у нас. Но каква е обществената функция на един адвокат. Уточнвам - не каква е ползата от неговия труд за един конкретен човек (ясно че има) а каква е ползата за обществото като цяло. Ако (хипотетично) адвокатите ги нямаше, престъпниците щяха да са в затворите и престъпността щеше да е по-малка. Много ще се радвам ако някой ми отговори, без да ме напада, защото въпросът ми е чисто теоритичен



Тема Re: Какъв е смисъла [re: toni11bg]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.10.11 17:58



Демек причината престъпниците да не са в затворите са адвокатите?





Тема Re: паритенови [re: toni11bg]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.10.11 19:59



от там почваш и там свършваш...оборота на средствата и начини да ги измъкнеш от тоз или онзи!

...това с авокатите е същото като онова с плод и зеленчука



Тема Re: паритенови [re: LlRA..]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано08.10.11 20:13





вЕрно?

Аз пък винаги съм си мислил че между адвокатите и плод-зеленчука има разлика.





Тема Re: Какъв е смисъланови [re: toni11bg]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано08.10.11 20:15



Има всякакви адвокати и още нещо - щом ги има значи имат значение.



Тема Re: Какъв е смисъланови [re: Mиpa_M]  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано09.10.11 17:43



Ами ако трябва да бъдем по-точни и по-обстойни, ако един престъпник е заловен, и му е повдигнато обвинение, но той все пак е на свобода - причината е в адвоката му. В този смисъл се питам - работейки за каузата на един човек - да остане на свобода, въпреки че е престъпник - адвокатът не вреди ли на обществото като цяло. И понеже очевидният отговор е ДА, не е ли по-добре да няма адвокати. ПАк казвам - въпросът ми е теоритичен.



Тема Re: Какъв е смисъланови [re: toni11bg]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано09.10.11 18:01



Еми ако полицията те намели здраво, и те тикнат в пандиза без да си виновен, може и друга песен да пееш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: паритенови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано09.10.11 18:36



kakwa разлика?...и двете са средство за изкарване на пари



едното е с продаване на зеленчуци, другото е с продаване на адвокатстване



Тема Re: Какъв е смисъланови [re: toni11bg]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано09.10.11 19:30



ЦвЦв вика, че е в съда.


А в адвокатите явно хората, поне някои от тях, виждат някакъв, макар и минимален смисъл, защото , че в бъдеще адвокати нямало да има, но не поради отпадане на нуждата, а защото щели да ги заменят с роботи - как точно тях, не се сещам, ама ей сега ще прочета статията и аз.
Предполагам, идеята е роботът да цитира казуси от съдебната практика, както правят по хамериканските филми. Силни и емоционални пледоарии обаче няма да може да предложи.

Редактирано от Mиpa_M на 09.10.11 19:33.



Тема Re: Какъв е смисъланови [re: Mиpa_M]  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано10.10.11 17:14



Аз ще повторя, че не съм специалист, и пак ще се извиня, ако на някой му е неприятно от въпросите ми. Но ето, че пак стигаме до същата точка - силната и емоционална пледоария на адвоката прави ли престъпника по-малко виновен. В този смисъл не е ли несправедливо това, че някой, който е извършил тежко престъпление, но може да си позволи добър адвокат, специалист по силни и емоционални пледоарии (повечето престъпници са силни финансово), обикновено се изплъзва от затвора. Иначе действително е гадно полицията да те пребие, и после д ате обвини несправедливо, но аз мисля, че хората, които се стараят да бъдат далеч от престъпния свят във всяко отношение, нямат причина да се страхуват от това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.