Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Попечителство при несемейни родители?  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано17.08.11 06:42



Моля някой да ми каже - ако несемейна двойка има дете, признато от бащата официално, попечителството по презумпция ли е на майката? И какво е нужно най-бързо и без излишни формалности (при общо съгласие) то да се прехвърли официално на бащата? И възможно ли е да стане без присъствието на въпросния баща в страната?

Благодаря!



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Гaби9]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.08.11 06:53



Няма закон, който да възлага упражняването на родителските права (попечителство е друго и се отнася до непълнолетни без родители) на майката. "Презумпцията" е чисто житейска и гласи, че "майката си е майка" и по-добре от мама никой не може да се грижи за децата.
Напротив, според закона род. права се упражняват и от двамата, докато не бъдат възложени на единия - бракът няма значение. Така че няма нужда нещо да се "прехвърля", но родителите могат да се споразумеят - ако искат, - че детето ще се отглежда само от бащата.

Редактирано от Mиpa_M на 17.08.11 06:56.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Mиpa_M]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано17.08.11 09:33



Благодаря.
Уви, въпросът е по-сложен. Подготвя се детето (14 годишно) да учи в европейска държава, в която бащата работи. Според законите на тази държава детето на несемейна двойка трябва да е под нечие официално попечителство. Само ако това е факт за бащата ще разрешат на детето постоянен престой и училище там. Та затова попитах - как мога по съдебен път да си осигуря официално това попечителство на името на бащата.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Гaби9]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.08.11 10:19



Виж чл. 127 от Семейния кодекс, има го в нета.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Гaби9]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано19.08.11 11:57



И какъв е проблема бащата да се ожени за майката, за да даде шанс на детето си?

Бидейки семейни, какво ще спре родителите да се погрижат за собственото си дете?

Или пак ще делят имущества, пари и любовници?


Такива родители, на буклука.....щом детето не е важно, а другите неща са по-важни, хаха!



Ужасно е да видиш до каква степен са деморализирани хората в България.....за пари, любовници и интереси, сами си пре-ебават собствените си деца!



ПС: собствен опит: всичко в съда ще ти отнеме години, ако ти си майката.


Един брак, сключен с биологичния баща и след фактическо припознаване на детето, отнема не повече, ама НЕ ПОВЕчЕ...от два месеца и 50-60 лева такси да се запишете в гражданското. Брака регулира по абсолютен начин родителството и с два подписа от родителите, детето заминава по неоспорим начин в тоя срок където иска.


Е, ще си скинете малко гъза за детето, ама то не е казано, че е лесно да си родител.


Иначе, подбери го тоя баща, който се прави на умрела кокошка по въпроса. Търсене на попечителство, не са ти го казали в прав текст, ще те прати по съдилищата с години да храниш нефункциониращата съдебна система за тоя, дето клати гората.



Редактирано от !Roxana! на 19.08.11 12:01.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Mиpa_M]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано19.08.11 12:05



бракът няма значение

Бракът има значение.


Родител, които са в брак, с единодушие и с подпис от всеки, уреждат бъдещето на детето по абсолютен начин.



Неоспоримо е. Никоя държава не оспорва съгласието на родители в брак, по отношение на детето и бъдещето му.


Всяко търсене на теле под вола, като търсене на попечителство, ще прати родителите в 17 глуха, и точно това се случва в НЕ-функциониращата съдебна система в България.



Това е, което ти се иска, нали? още една жертва за вампирите в съда....за точене на пари и протакане на нещата, цитиране на сложни малковажни закончета и лигавене за изнудване на родителите.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: !Roxana!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано19.08.11 13:51




Ама защо си писала толкова малко?
Иди сега да се изкажеш и по другата тема, за бременната и тормоза.
Може и по всички останали теми.

Редактирано от Mиpa_M на 19.08.11 14:05.



Тема Re: Попечителство при несемейни родители? [re: Mиpa_M]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано20.08.11 17:42



Ама защо си хлъзнала горката по нанадолнището, тя и без това върви надолу по съдебната система? толкова ли държиш да я засилиш в дело което да се влачи с години? е как, кой ще лапа тогава от адвокатската, а от съдебната власт? кой ще пледира и се пени в съда на чия страна е правото?




Бе просто....що не се застреляш? има ли нормален човек, да иска нещо общо с изметта в българската съдебна система?



Тема мда [re: !Roxana!]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано22.08.11 10:22



Вярно е че твоето предложение с брака е най-уреденото и най-защитеното и вписващо се и в небългарските системи.

Но бих посъветвала родителите на това дете да се интересуват на място в евентуалното училище дали завършените класове ще се признаят в тази държава и точно в този град.


Аз например не мога да си позволя с лека ръка да се преместя дори вътре в Германия - от една бундесланд в друга, защото образователната система е различна. Дори в основното училище не може да се приравнят класовете. Деца, които се местят от северна Германия в южните бунделслендери учат в частни училища, за да могат специално да се изравнят класовете.

Ако това дете на 14 не знае местния език, моя съвет е да завърши започнатото образование в България и после да кандидатства в колеж или университет в града на бащата. Юношите точно в тази възраст имат огромни проблеми докато вземат абитура и дори местните повтарят поне 2 пъти в гимназията (или горното паралелно училище).


п.п.
А за парите, вливащи се в юра-бранша в България е показателен. Готови са да направят държавата България пазар за човеци. Но ксенофобията се вихри с пълна сила. После ще се разпискат, че не искат българските ромки да им износват децата или че България станала клоака за какъв ли не бизнес.



Тема Re: мда [re: Deern]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано23.08.11 17:45



Аз поне не знам това да се случва в УК.


Цела УК има една-единствена учебна система, това е положението. Империя....и кралицата е майка на сички, и такива генерални промени не се предвиждат в най-традиционната система на света




Тук проблем не съм видяла, ама изобщо. Откак си преместих детето, системата сам го бута нагоре. Е, и детето е способно, спор няма....но системата е така устроена, че не прави пречки, ако се вписваш в системата, и работите заедно системата и ти, и ...така стават нещата.


Сигурна съм, че не всичко е перфектно, защото чувам адски смислени изказвания от сина ми, критични срещу системата тук. И аз имам такива, но от друга гледна точка. Даже разбирам защо самите британци са критични....


Просто, очевидно е, че позитивите някак припокриват негативите, и системата поне досега работи, абе иначе досега страната да беше колабирала, както южните ЕС съседки, и самата прехвалена Ирландия, която се хвалеше, че направила икономическо чудо в ЕС, на ти сега икономическо чудо.....та парламента им отпусна 1 милиярд да си спасяват икономическото чудо....



Е само за това да беше...струва си да живееш тука....досега не съм видяла груби изцепки и простотии, е сигурно е въпрос на време, ама на, още не ми се е случило....

Ясно е, че идеална страна няма.


И още по-ясно е, че некои страни са по-идеялни от други, а некои са по-не-идеялни....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.