Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фуй преводачканови [re: Deern]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.08.11 11:34



Твоята идея е, че издръжката от бащата трябва да се прекрати, тоест че бащата повече не дължи.

Моята идея е, че ако бащата самоволно е спрял да плаща, новият партньор на майката или всеки друг, който е издържал детето през това време, може да си търси от бащата онова, което е дал за издръжка.

Две различни идеи са.





Тема Муахахахханови [re: Mиpa_M]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано30.08.11 11:42



Явно е въпрос на IQ



Поне не се ли усъмни че пишеш глупости по последващото:


(4) Der Uebergang des Unterhaltsanspruchs kann nicht zum Nachteil des Unterhaltsberechtigten geltend gemacht werden.


Копй е тоя преход (Uebergang ) на изискването за издръжка?

Преход от какво към какво?




Забравих нещо - когато има плащана издръжка от бащата за време, в което майката е живяла в общо домакинство с друг, тогава парите трябва да се върнат на бащата.

Между другото познавам случай за това, всички останали правят навреме нещата, като се отказват от издръжката, за да няма връщане на пари по-късно.

Редактирано от Deern на 30.08.11 11:46.



Тема Re: Муахахахханови [re: Deern]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.08.11 11:52



За преход на изискването не знам, защото това са твои думи, но за встъпване в правата на кредитора, когато си платил чуждо задължение, съм чувала. Има такива работи по света.

"Забравих нещо - когато има плащана издръжка от бащата за време, в което майката е живяла в общо домакинство с друг, тогава парите трябва да се върнат на бащата."
Ми ако става въпрос за издръжка, дължима на самата майка - ще му се ръвнат, и още как. И у нас е така - издръжката от бивш съпруг се прекратява при встъпване в нов брак. Само дето не всяка лигла има право на лична издръжка от бившия съпруг, а единствено неработоспособните без имущество.

Правиш ли разлика между издръжка за бивша съпруга и издръжка за дете?

Редактирано от Mиpa_M на 30.08.11 12:02.



Тема Re: Муахахахханови [re: Mиpa_M]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано30.08.11 12:11



Не става дума за издръжка на майката, тук говорим за парите за детето ( които по време на дело минават през службата за деца и юноши)

За кредитори е ясно, но в семейното право има разни особени практики ( в Германия, може би и в България )

т.е. няма празно.

Това, което изписахме е само есенция, може би изглежда сложно, защото не сме писали перифериите, но тогава темата наистина ще нарастне значително ( има натиск от службата за деца и юноши относно благополучието на детето. Колкото повече упълномощени има, толкова по-добре, все някой ще е благосъстоятелен )



Тема Re: [re: Deern]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 23:37



Казваш за едни 200 евро няма да заживееш с гаджето, а? Че той няма ли пари тоя човек?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано30.08.11 23:44



Къде съм казала това?

п.п. Ти се погрижи за собствената си популация и благонадежност, която едва на себе си можеш да осигуриш





Тема Re: [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 23:47



Малък офф:

Е, то не полицията разрешава тези неща, разбира се, но тук полицията приема документите и ги препраща към имиграционните. Така че поне при нас е правилно да се каже, че отиваш в полицията да си подадеш документите

Никой няма да те пусне да идеш направо в сградата на имиграционните да си подаваш документацията, защото там няма и кой да я приеме
Неотдавна направиха цял портал, в който си правиш регистрация, подаваш електронна молба за каквото ти трябва и си записваш час в полицията да си подадеш документите. Вместо да чакаш по 5-6 часа по опашки в същата тая полиция наред с 200 кандидат-бежанци, които тепърва ще се обясняват кои са, от къде са и какво искат.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Deern]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 23:57



Виж поста, на който съм отговорила и въпроса накрая!



Трогната съм, че се притесняваш за мен, но няма нужда, всичко е осигурено от-до

П.П. Ако се притесняваш, че ще изгубиш издръжката на детето, ако заживееш с джейми - недей. Ще изгубиш само издръжката за теб, ама ти нямаш нужда така или иначе, нали работиш? :)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 31.08.11 00:12.



Тема Re: Скъпа А., [re: !Roxana!]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано01.09.11 21:04



възхищавам се от твоята красота, хъс за успех в живота и благополучието ти.
Възхищавам се от твоята красота, сексапил, френското Р и интелект.
Ама, нещо, не ти вярвам за 3 пъти секс на ден със 70 годишният дядо.
Желая ти щастие, на теб и сина ти, и много истински оргазми, ама не с вибратор.
Най-общо-желая ти щастие.
Но, се питам-коя си ти-тази, която познавам-красива, интелигентна, нежна, секси и фина жена, или, тази с каруцарския речник, която пише тук.



Тема Re: Скъпа А., [re: aqvamarin]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано01.09.11 21:42



възхищавам се от твоята красота, хъс за успех в живота и благополучието ти.
Възхищавам се от твоята красота, сексапил, френското Р и интелект.


Това лични наблюдения върху нейната особа ли са , или резултати от нейни внушения при описанието на собственото й "аз" в клубовете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.