Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема оспорване на дарение  
Автор s6307 (непознат )
Публикувано08.08.11 14:04



Здравейте, след смъртта на баща ми (преди половин година) разбрах, че родителите ми са дарили единствения притежаван от тях имот-къща с дворно масто-на брат ми, като по този начин са ме лишили от наследство. В акта за дарение е поставено условие "срещу гледане".
Може ли да се развали така направеното дарение? Каква е разликата дали ще се обърна към съда докато е жива майка ми или след нейната сърт (какъв дял ще получа в единия и в другия случай)? Наследници сме само двамата с брат ми и родителите ни не оставят никакво друго имущество



Тема Re: оспорване на дарениенови [re: s6307]  
Автор _zla_gad (член)
Публикувано08.08.11 15:42



Простете се с илюзиите си, че родителите Ви са "дарили" имота си.
Не мога да разбера, защо бързате да погребете майка си? Може би родителите Ви са били прави, като са прехвърлили имота на брат Ви срещу издръжка и гледане, защото наистина е било така?
Без дело няма да можете да проблемите си, но също така не е и задължително да го спечелите.
Обърнете се към адвокат за компетентно мнение, тъй като случаят Ви е по-сериозен отколкото си мислите.



Тема Re: оспорване на дарениенови [re: s6307]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.08.11 16:29



Не съм юрист, просто от житейски натрупан правен опит ви казвам:
Пак добре, че е дарение, а не покупко-продажба:)...а и трябва да докажете, че брат ви не се е справил със задачата по гледането, за да имате съвсем добри шансове.

Без адвокат и консултация в кантора няма да минете обаче. Има много тънки и конкретни неща, които той може да ви обясни и даде съвет само като види документа за дарението и реалната ситуация и след като ви зададе още някои въпроси.
Успех





Тема Re: оспорване на дарениенови [re: LlRA..]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано08.08.11 22:44



Това НЕ Е дарение, а си е договор като покупко-продажбата, само че цената е "гледане и издръжка". Без адвокат няма да мине...

Спрете земята - искам да сляза!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.