Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема `несъобразена скорост` ... с велосипед  
Автор webadmin (непознат )
Публикувано28.07.11 22:13



Да започна с това, че не съм юрист. Вероятно съм и първия който има АКТ от КАТ за движение с `несъобразена скорост` с ППС - в случая , велосипед.
Накратко :
- Движа се по булевард, в дясната лента, при наличието на две ленти разделени с двойна, непрекъсната осева линия. Автомобил срещу мен прави обратен завой. Респективно - застава пред мен , не успявам да спра и се блъскам в задната му броня /с велосипеда/. Чупя при удара задното му стъкло.
Пристига КАТ. Прави акт на шофьора на автомобила за неспазване на маркировката /обратен завой при двойна непрекъсната линия/ , прави акт и на мен, с велосипеда за `несъобразена с пътните условия скорост`.
В самия акт написах възражение.
Още вчера /27.07.2011 / се срещнах с адвокат. Ще подадем жалба към КАТ в тридневния срок. После - при наказателно постановление - и към РС. Проблема обаче е, че според адвоката най вероятно ще ми наложат глоба до 50 лева. Което ме спира от търсене на справедливост в съда.
Дами и господа. Не става дума за 50-те или т.н. лева. Бесен съм, че всъщност аз съм в правото си. Шофьора на автомобила не оспорва че е нарушил правилника. Някакъв абсурд е това !
Въпроса ми - какви са ми възможностите за да защитя усещането си, че все пак живея в държава, а не на територия ?



Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: webadmin]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано29.07.11 09:05



Абе, не знам, ама имам чувството, че щом са те блъснали, винаги не си съобразил скоростта, така излиза. Един вид, щом наоколо има джигити, дупки и подобни, или дори само вероятност за такива, те са част от пътните условия и трябва да съобразиш скоростта с тях.

Но не ги разбирам нещата, макар че кола - не, ама колело и аз карам.
Като те глобят, жалба, и каквото съдът реши.

Чудя се конкретно каква е съобразената скорост за едно колело. Колелото и без това си е ППС с ниска скорост, толкова са му силите, спирачният му път е много къс в сравнение с този на колата - колко бавно трябва да караш, за да можеш да спреш още по-бързо или да завиеш още по-"навреме", демек да си съобразил скоростта с всичко възможно? Предполагам, с 5-6 км. в час.

Редактирано от Mиpa_M на 29.07.11 12:17.



Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: Mиpa_M]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано29.07.11 16:36



Това за до 50-те лева съм го пропуснала, но така или иначе видях, че в другия форум имаш отговор.



Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.07.11 19:03



Аз се чудя дали няма да го подпукат за причинените щети. Щото тогава е доста сериозно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: bira_more]  
Автор webadmin (непознат )
Публикувано30.07.11 08:30



Определено, това е следващия момент. За това и се опитвам да намеря справедливост, респективно търсейки обещетение за щетите по велосипеда ми.
На този етап, с адвоката изготвихме жалба до началника на КАТ и сега просто чакаме евентуалното наказателно постановление за да отидем на съд.



Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: webadmin]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Pour Feliciter)
Публикувано30.07.11 11:04



Скоростта ти ВОИСТИНА не е съобразена...

И справедливостта е мислена с векове, че даже е измислена и нЕма как да стане по ТВОЯТА воля...

Това че другия е сгрешил не ти дава право и ти да грешиш. Не ти дава право да не превидиш последствията от подобна ситуация и да ги предотвратиш...

Прощавай, но да счупиш задното стъкло... сий бало мамата от прекалено висока скорост...

За мен лично да търсиш справедливост без да виждаш собствения си абсурд е меко казано абсурдно и като нищо те чака абсурдистанска справедливост...





Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.07.11 20:06



Често пъти се правиш на идиот. Добре ти се удава де, спор няма.
Човек не може да предвиди всичко. За това си има закон за движение по пътищата, и той трябва да се спазва.
Разбира се велосипедиста може и да се е движел с несъобразена скорост, но може да се е движел и със съобразена с пътя скорост. Например - празни тротуари от които не могат да излетят бързи бабички, или деца, празни коли - които не могат внезапно да те трупират с врата. И насрещно движение което няма как да предвидиш че ще стане напречно движение. Можеш да предвидиш бабичка, можеш да предвидиш дете, можеш да предвидиш олигофрен отварящ рязко и внезапно вратата, ама не можеш да предвидиш олигофрен който си врътва обратен завой, на забранено място, без да се огледа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор webadmin (непознат )
Публикувано30.07.11 20:25



Прощавай но по твоята логика, движейки се на зелено и удряйки нарушител който се движи на червено, пак ти си виновен, за това че не си съобразил евентуалните препятствия ...
Човешката логика ми казва, че за да се движа с `несъобразена скорост` би следвало да се направи експертиза , коя би била `съобразената` скорост, и да се докаже че съм се движил с по висока ...
Въобще, този чл. 20 не знам дали има аналог в нормалните държави. Сам по себе си, той обезсмисля всички останали ...

п.п. И аз се учудих, че се счупи задното стъкло на комбито. По мен няма и драскотина ...



Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: bira_more]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Pour Feliciter)
Публикувано30.07.11 21:52



До тук си показал че си наясно с описаните закони... но надали си осъзнал че има и неведоми...

Те затова има "за Кон" и "за Лъв"...

Разбира се, че в Бг има доста несправедливост, но пък може и да съди държавата.

Във всеки случай случая вече не е за този форум... струва ми се.

Освен това друго нямам какво да добавя.





Тема Re: `несъобразена скорост` ... с велосипеднови [re: webadmin]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Pour Feliciter)
Публикувано30.07.11 21:58



Съдба, колега, съдба...

Що се отнася до моята логика... тя е магистърска... и никогаш не е била класическа...

Чисто и просто наистина има "случайности" от които човек излиза още по-човек... но докато преминава през тях поскърцва със зъби.

Всъщност вярвам че ще се оправиш и ти пожелавам това да стане колкото се може по-бързо и по-безболезнено.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.