Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въпросченови  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано27.03.11 11:07



Човек живеещ и работещ в чужбина, имащ заем към наша банка, който не е обслужвал две години, даден е на съдия изпълнител, иска да си идва за 10 дена. Ще сключи договор със съдията за обслужване на заема и ще плаща, заема е над 5000 лв, ще има ли проблем като си дойде, може ли да го спрат и да не го пуснат да излезе от Бг?

Искам да съм мисълта,която те кара да се усмихваш!



Тема Re: Въпросченови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.03.11 18:13



Без да съм в нещата, по това, което чета по форуми-МОЖЕ!
Така че по-добре да не рискува!

Имаше нещо дето се обсъждаше по медиите, че по принцип не бива да бъде налагана подобна мярка и не е законно, но тук е БГ, знаеш и си правят каквито искат номера!



Тема Re: Въпросченови [re: LlRA..]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано27.03.11 22:49



Да, все па е Бг и това ме притеснява......но май по закон не могат да го спрат....така чух....

Искам да съм мисълта,която те кара да се усмихваш!



Тема Re: Въпросченови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.03.11 23:53



По закон май да-консултирай се с адвокат, но по полицейски произвол като нищо. Има някаква врътка дето съдия изпълнителите играят с полицията, но н ея знам...достатъчно е да му направят този проблем, и докато си търси правата да минат месеци без да може да излезе от тук.



Тема Re: Въпросченови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано28.03.11 00:57



Аз не мога да разбера щом има пари да си плати самолетните билети, защо не може да си плати банковия заем, даже от чужбина.


Аз съм плащала доста, и знам, че може.


Ако не може да си плати, по-добре да не харчи пари за самолетни билети




Не защото съм много на страната на банките, напротив. Мразим ги в червата.


Просто, има законови и банкови последици, че и други. Ще му излезне през червото, и по-добре да не опитва, сам човек не може да победи банковата мафия.


Ако успее да изпревари съдебното решение, но няма гаранция. Обикновено ти го донасят в плик с подпис, че си го получил. Дали изобщо имаше плик, даже не помня. После ти си виновен, каквото и да си мислиш, че не си.


Човека да си плати, така е най-сигурно, и да вземе писмо, че си е платил и че банката разбира това. Само това писмо приключва задълженията му, и се приема като доказателство в съда, ако се стигне до съд.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Въпросченови [re: !Roxana!]  
Автор veda_iv (непознат)
Публикувано29.03.11 22:59



Да иде някой до полицията и да попита на това име и ЕГН има ли забрана по ЗБЛД.Ей по тоз член ги налагат и още е в сила за съжаление
Чл. 75. (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) Не се разрешава напускане на страната на:

1. лица, за които има достатъчно данни, че с пътуването си застрашават непосредствено сигурността на Република България;

2. (нова - ДВ, бр. 45 от 2002 г.) лица, за които има достатъчно данни, че с пътуването си застрашават системата за защита на класифицираната информация, представляваща държавна тайна на Република България;

3. (изм. - ДВ, бр. 70 от 1999 г., в сила от 01.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 86 от 2005 г., в сила от 29.04.2006 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) лица, осъдени на лишаване от свобода до изтърпяване на наложеното им наказание, освен в случаите по чл. 66 и 70 от Наказателния кодекс;

4. лица, които са осъдени да плащат другиму издръжка и не са я осигурили за срока на пребиваването си в чужбина;

5. (доп. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 29 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) лицата, за които е поискана забрана по реда на чл. 182, ал. 2, т. 2, буква "а" и по чл. 221, ал. 6, т. 1, букви "а" и "б" от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс;

6. (нова - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) лица, които не изпълняват подлежащ на принудително изпълнение съдебен акт, по силата на който са осъдени да заплатят парично задължение в големи размери към български физически и юридически лица или чуждестранни лица, освен ако представят надлежно обезпечение.



Тема Re: Въпросченови [re: veda_iv]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано30.03.11 10:05



Благодаря



Искам да съм мисълта,която те кара да се усмихваш!

Тема Re: Въпросченови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.03.11 23:41



И не забравяй, че дори в момента да се измъкне за малки пари, банките рано или късно ще го гепнат.

Трудно е да се обясни какви грозни врагове са банките. Ако наистина има дългове към банки, да си ги плати навреме, и да приключи с банките, ако иска да има чисто досие и нормално бъдеще в коя да е държава.


Дори да е 1, 50 лв, да си ги плати. Банките те водят длъжник дори за стотинки.


Докато се водиш длъжник, живота ти няма да е нормален в коя да е държава, камо ли в Европа или Америка.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Въпросченови [re: !Roxana!]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано31.03.11 03:48



споко бе, човека ше си плаща,спи спокойно



Искам да съм мисълта,която те кара да се усмихваш!

Тема Re: Въпросченови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.03.11 15:35



Ми тогава защо питаш, щом всичко било уредено.


Явно човека не може да си плати, щом агитката му се дърви по клубовете.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.