Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за домовите книгинови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.06.10 09:44



Здравейте!
Обсъждаме и се чудим на работа, дали вписването на номерата на нотариалните актове не противоречи на защитата на личните данни? Редно ли е да ги даваме?



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор HanSolo (непознат )
Публикувано25.06.10 12:01



Мисля, че не противоречи. Защото имотният регистър, където се вписват всички нотариални актове, е публичен. Всеки може да направи устна справка или справка по лице.



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: HanSolo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.06.10 17:06



Благодаря за инфото. Очевидно притесненията ни са излишни.



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано25.06.10 18:53



Явно съседите във вашия вход са отговорни и са предпиели някакви стъпки.Би ли споделила какво точно трябва да се направи, че няма много време.



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Фиш]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.06.10 22:36



Абе хора, кви номера на нотариални актове, кви 5 лева??
В домовата книга (всъщност "книга на собствениците") се попълва само ВИДЪТ на документа за собственост.



У К А З А Н И Я

ПО СЪЗДАВАНЕТО, СЪХРАНЯВАНЕТО И ПОДДЪРЖАНЕТО НА КНИГАТА НА СОБСТВЕНИЦИТЕ

I. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
........................
4. В раздел II, т. 2 се записва само вида на документа – договор, нотариален акт, без други конкретни данни.



Ако някое домоуправителче иска да се прави на Шерлок, го пращайте да пасе някъде.



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Ha живo]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано26.06.10 18:10



Я, сега малко по-подробно:))



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Фиш]  
Автор Milley ()
Публикувано26.06.10 19:23



Вярно е това - в книгата се вписва само вида на документа за собственост: договор или нотариален акт.



По-важно е всеки собственик да си види и да съобщи на управителя на ЕС идеалните части от общите части на сградата. Аз например направих бланки и всеки ми попълни данните си, защото не е редно домовата книга да върви от ръка на ръка. Вече регистрирах входа и в Общината - става много лесно. Подава се заявление и копие от протокола от Общото събрание.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.

Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Milley]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано26.06.10 20:56



Мили,

много ти благодаря!И аз ще разпечатя бланки, макар че ще се сблъскаме с няколко проблема- един апартамент е общински, свободен и един на МВР, в момента никой не го обитава.На 1-вия етаж има жилище, което според слуховете е завещана на някого.Е, какво подаваме в Общината?



Тема По-подробно :)нови [re: Фиш]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.06.10 23:16



Начи...
Ето ти я книгата:



Или разпечатваш много, или си я купуваш готова.
Аз лично не се осланям на информацията, която всеки собственик ми подава и затова им давам лично да си я попълват със своя почерк и подпис накрая. Не за друго, ама защото проформа никой не е длъжен дори да ми покаже нотариалния си акт, та да съм сигурен.

Намираш си бланковото Заявление до кмета на общината за регистрация/вписване на етажната собственост и го попълваш (Приложение № 2 към чл. 5, ал. 2). Подаваш го срещу входящ номер в общината заедно с копие от протокола от събранието, на което си избрана. И туй то. За всеки случай носи и книгата на собствениците, тя не се завежда под номер, ама да я имаш у теб.

Да вметна, че след твоето заявление от общината трябва да изготвят една регистрационна карта (Приложение № 1 към чл. 3). Тяхно задължение е, ама да не се изненадаш, ако ти я поискат и нея попълнена.

ПП
Свърши това и после ще има и друго.



Тема Re: Въпрос за домовите книгинови [re: Milley]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.06.10 23:19



Да добавя, че вече дори и видът на документа за собственост не трябва да се попълва:


З А П О В Е Д

№ № РД 02 – 14 - 755/10.05.2010

На основание чл. 7, ал.2 от Закона за управление на етажната собственост, чл. 25, ал. 4 от Закона за администрацията и чл. 5, ал.4 от Устройствения правилник на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, приет с ПМС № 271 от 17.11.2009 г. и във връзка със задължителното предписание на Комисията за защита на личните данни, прието на основание чл.10, ал.1, т.5 от Закона за защита на личните данни на редовно открито заседание, проведено на 24.02.2010г. (Протокол №7),



НАРЕЖДАМ :



І. В Книгата на собствениците в жилищна сграда в режим на етажна собственост, образецът на която е утвърден със заповед № РД 02-14-1111 от 15.06.2009г. на министъра на регионалното развитие и благоустройството, да не се попълват данни в следните полета или части от тях:
1. В раздел І : т.2 и т.3;
2. В раздел ІІ : т.2, т.5, т.7 и т.10;
3. В раздел ІІІ :
3.1. т.1, буква „г”;
3.2. т.13 ;
3.3. Данни за възрастта на децата ( обозначението е със знак „*”).
4. Раздел ІV .

ІІ. Отменям т.4 от Указанията по създаването, съхранението и поддържането на книгата на собствениците.

ІІІ. Заповедта да се публикува на Интернет страницата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.



РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ
..................................................
Министър на регионалното
развитие и благоустройството





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.