Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Отказ на пререгистрация в АВнови  
Автор samyrai (непознат)
Публикувано14.04.10 22:13



Може ли някой да ми помогне?
Получих отказ за пререгистрация на Събирателно дружество в Агенцията по вписванията! Е, разбирасе утре ще отида на място,да видя какво ще ми кажат,но ако някой може да даде мнение,ще съм благодарен!
Ето мотивирания отказ от Агенцията:
С посоченото заявление е постъпило искане за пререгистрация на ........ от ....... в качеството им
на представляващи.
От извършената проверка на основание чл.21 от ЗТР и на представените документи се установи
следното: Подаденото заявление за пререгистрация е по образец съгласно приложение А2.
Заявлението е подадено от оправомощено лице. Приложена е изискуемата декларация по чл.13,
ал.4 от ЗТР от търговеца . Към заявлението е приложено удостоверение за актуално състояние от
29.01.2010 г. по ф. д. № 2........ г. по описа на СГС, изискуем документ за пререгистрация.
Съгласно разпоредбите на параграф 4, ал. 2, изр. второ от ПЗР на Закона за търговския регистър и
параграф 2, ал. 1 от ПЗР на Наредба № 1 от 14 февруари 2007 г. за водене, съхраняване и достъп
до търговския регистър изискуем документ за пререгистрация е и заверен от управителния орган
актуален договор, приложен към допълнително заявление по образец съгласно приложение № Г1.
Видно от сканираното фирмено дело последният актуален договор на събирателното дружество е
от 28.01.1991г. В конкретния случай заявителите са представили към заявлението за
пререгистрация заявление по образец съгласно приложение № Г1 и заверен договор от
07.04.2010г. За обявяване на изменен договор завителите могат да се ползват от разпоредбата на§4,
ал.8 от ПЗР на ЗТР като "Едновременно със заявлението за пререгистрация може да бъде
подадено и заявление за вписване на ново обстоятелство, заличаване и обявяване...... За
вписването на обсоятелство или за обявяването на акт се дължи съответната държавна такса".
При така изяснената фактическа обстановка - липса на заверен актуален учредителен акт,
приложен към допълнително заявление по образец съгласно приложение № Г1, изискуеми на
основание параграф 4, ал. 2 от ПЗР на Закона за търговския регистър във връзка с параграф 2, ал. 1
и ал. 2 от ПЗР на Наредба № 1 от 14 февруари 2007 г. за водене, съхраняване и достъп до
търговския регистър, следва да бъде отказана пререгистрацията по заявление с рег. №
20........ от 07.04.2010 г. на СД "...........".
Отказът може да се обжалва в 7 (седем) дневен срок от връчването му пред Софийски градски съд
чрез Агенция по вписванията.

гр. София 1330, област София (столица);
община Столична,
Длъжностно лице:
/Име и фамилия
Подпис и печат/



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: samyrai]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано14.04.10 22:25



Правилно са ви отказали, друго не знам какво да кажа - в отказа всичко си пише!



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор samyrai (непознат)
Публикувано15.04.10 15:50



Нали сме в клуб за "взаимопомощ"????


Е като си разбрал точно за какво става дума, защо не помогнеш,а само си раздвижваш пъстите на клавиатурата?
Днес ходих да АВ и почти разбрах за какво става дума,макар, че и служителката на информацията се затрудни ,и се обади на лицето което е постановило отказа ,за да разбере ,какво не е наред!!!
Така че ако ти е ясно нещо,подскажи и помогни,а не пиши само ей така!!!!
Нямам намерение да се заяждам с никой,ако някой има мнение и желае да помогне ,му БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: samyrai]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.04.10 16:04



Добре де, аз без да съм юрист виждам с просто око:
липса на заверен актуален учредителен акт,

Bеer? Mоre?




Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВ [re: samyrai]  
Автор Ф. ()
Публикувано15.04.10 18:20



Много просто. Подаваш ново заявление за пререгистрация. Отбелязваш накрая номера на предходното заявление /това с отказа/ като приложени по предходното заявление отбелязваш всички тогава подадени документи. Подаваш заедно с А2 и ново г1 с договора от 1991г.
Това е.



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: samyrai]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано15.04.10 19:37



и плащаш отново държавната такса.
АВ само гълта пари на неподготвените.



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: samyrai]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано16.04.10 00:00



Отлично ми е ясно, само че не виждам защо да съм длъжна да ти отговоря. За човек със среден интелект мотивираният отказ съдържа отговора...



Тема Re: Отказ на пререгистрация в АВнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор samyrai (непознат)
Публикувано18.04.10 10:02



Благодаря на всички които дадоха конкретни отговори по въпроса на "под-средно интелигентния" питащ!!
Хубав ден на всички.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.