Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защита на лични даннинови  
Автор theteacher_ (новак)
Публикувано04.02.10 01:31



Здравейте, доста се рових по интернет, но нищо конкретно не открих по върпоса ми. Имат ли право да ми искат лична карта и да ми записват името, ЕГН или каквото и да е било изобщо, когато отивам на гости на приятел в Студентско общежитие. Изобщо този на входа, така наречената " охрана " има ли такива правомощия и ако да, трябва ли да притежава някакъв определен сертификат или нещо такова. Мерси.



Тема Re: Защита на лични даннинови [re: theteacher_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.02.10 09:55



Няма право да записва данни,които се явяват "лични данни" по смисъла на закона за защитата на тези данни.



Тема Re: Защита на лични даннинови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор theteacher_ (новак)
Публикувано04.02.10 11:02



Сори, но това по никакъв начин не отговаря на въпроса ми и моите питания.



Тема Айде и тука едно полу по темата линкченови [re: theteacher_]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано04.02.10 12:08





Редактирано от Mиpa_M на 04.02.10 14:42.



Тема Re: Айде и тука едно полу по темата линкченови [re: Mиpa_M]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано04.02.10 12:32



Личната ми карта дори беше взета от портиер на общежитие в ст.град София при влизане, след което ми беше върната на излизане.
А и как да се лигитимирам и какво имат право да запишат портиерите?

Личните ни данни са вече и в нововъведените домови книги. Достъп до тях има домоуправителя и всички негови приятели и съседи...
Кой да гарантира дискретност?

Лични данни взимат и хипермаркетите Метро, а отскоро и Билла за да се пазарува с намаление, но поне не е задължаващо.

Лични данни взимат и мобилните оператори при регистрация дори и на предплатена СИМ карта! Закон!

Лични данни взима и всяка една фирмичка, а фирма може да си направи и напълно луд човек, тъй като не се изисква здравен статус и психопрофил.

Лични данни взимат и всички куриерски фирми, които работят с наложен платеж! Дори и да получиш 10 лева, е задължително да си напишеш ЕГН-то!

С лични данни разполагат и всички банкови служители, а не определено отговорни лица. Така при масовото уволнение на служители, не се знае каква далавера могат да завъртят пък после да се чудим от къде ни е дошло.

Въобще как да си защитим личните данни според закона, след като навсякъде ни ги искат???



Тема Re: Тц!нови [re: Щe видя...]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.02.10 14:39



за това:

"Личните ни данни са вече и в нововъведените домови книги. Достъп до тях има домоуправителя и всички негови приятели и съседи... "

В грешка си!
Изискват се само имената на хората собственици или обитаващи жилището!

Ако домоуправителя иска повече данни, бегайте и се оплачете в общината!
Нямат право!...но доста домоуправители май си своеволничат...и аз така подочух.
Специално и по телевизията го казаха, а и в самите книги никъде няма текст, в който да се попълва нещо повече от името и адреса на жилището!!!

------------------------------------------------------------
Моето КА


Тема Моето виждане по въпроса е...нови [re: Щe видя...]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано05.02.10 10:32



...че целия ЗЗЛД е едно недомислие, както и масовата "хамериканска" истерия относно защитата и сигурността на личните данни.
Ми знаел ми някой имената и ЕГН-то - чудо голямо.

С очите си си съм виждал тоновете кашони с несортирани документи в КЗЛД, получени от т.нар. "администратори на лични данни", които с години си стоят така, плачещи само за вторични суворини.



Тема Re: Моето виждане по въпроса е...нови [re: abettor]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано05.02.10 10:50



+1.



Тема Re: Тц!нови [re: LlRA..]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано05.02.10 16:15



За домовите книги има един спор...там има една инструкция,която изисква и подпис.Как с инструкция се въвежда допълнително изискване,което го няма в закона...отделна тема...Но подписът се разглежда от Комисията като "лични данни".Поне в досегашната и практика.Подписът позволява еднозначно идентифициране на субекта.Лични данни отвсякъде..



Тема Re: Тц!нови [re: LlRA..]  
Автор albinosio (кит)
Публикувано05.02.10 16:19



Телевизията не е официален източник.


Чети само ДВ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.