Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема градски транспорт- санкциитенови  
Автор konopr ()
Публикувано27.01.10 13:02



Здравейте,
днес се сблъсках със следния казус - нямах билет (на всеки се случва - криза, бавят ми зплатата и др.) и доидоха длъжностните лица за контрол по транспорта. Слизаме на спирката и след като им дадох да разберат че няма да платя глоба, започнахме да си говорим за личната ми карта и акта. Аз им заявих че няма да им предоставя личните си данни и че само ако дойде полицай ще си дам личната карта. Те казаха, че ако дойде полцай, освен акта за нередовен пътник полицаите ще ми напишат акт за възпрепятстване на длъжностно лице, за който санкциите са 1000-1500 лв. Викат "не си ли чел наредбите", азги питам "това нови наредби ли са?", те казаха че са нови от 1-ви януари, когато промениха цените на талоните.

Понеже не бях информиран реших да им дам личната карта да ми пишат ак, след което те сигурно 5 пъти ме питаха дали съм сигурен че няма да си платя нередовното пътуване. Аз ги уверих в това и те накрая казаха че ме пускат защото съм бил изглеждал свестен и ми взеха 1 лв. за билет.

Това което ме интересува е дали е вярно това за новите наредби и дали наистина ако дойде полицай, ще ми напише акт за възпрепятстване на длъжностно лице за 1000-1500 лв. Благодаря предварително!



Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: konopr]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.01.10 15:09







Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: abettor]  
Автор konopr ()
Публикувано27.01.10 18:08



мерси! а случайно да знаеш къде са определени длъжностните лица, на които си длъжен да им предоставиш лична карта при поискване?
а това за възпрепятстване на длъжностните лица не се споменава в наредбата
В крайна сметка трябва да знам дали отказ да си представиш личната карта на контрольор може да се счита за възпепятстване на длъжностнолице и ако да, дали това не противоречи на закона определящ длъжностните лица, на които си длъжен да им предоставиш лична карта при поискване

Редактирано от konopr на 27.01.10 18:14.



Тема Не съм проверявал скоро....нови [re: konopr]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.01.10 18:37



....дали контрольорите от градския транспорт влизат в категорията длъжностни лица, които имат право да ти искат личната карта, но със сигурност знам, че глобата за това е много по-малка.
Виж сам:


ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 82 ОТ 2009 Г.)

Чл. 80. Наказва се с глоба от 50 до 300 лв. лице, което:
......................
5. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) не представи български личен документ при поискване от компетентните длъжностни лица.




Тема Re: Не съм проверявал скоро....нови [re: abettor]  
Автор konopr ()
Публикувано27.01.10 22:19



благодаря за инфото, аз го гледах тоя закон цели 15 минути преди това не успях да отктия това, което ти след това ми постна, тежка материя е това правото
Остава да рвзбера само къде са изброени длъжностните лица, които имат право да ти искат ЛК, дано имам късмета някой запознат със законите да ми прочете темата





Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: konopr]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано31.01.10 16:52



Хубаво...почерпил си ги кафенце с левчето.
Няма подобни санкции в никаква наредба,а и тия кретени не могат да ти искат документи.



Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор konopr ()
Публикувано01.02.10 16:39



братко мерси за успокоението, то и аз им викам че не могат, ма нали ти казавам че ми викат нови наредби тва онова. Случайно да знаеш някъде да има в някой закон изрично написано, кои длъжностни лица могат да ти искат лични документи?
Иначе билетчето което ми дадоха не го скъсаха и си ми го дадоха здраво, така че все едно съм си купил билетче. Абе като цяло май все още си важи, че най-голямата санкция която могат да ти наложат е да те свалят от превозното средство



Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: konopr]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано02.02.10 09:32



днес се сблъсках със следния казус - нямах билет (на всеки се случва - криза, бавят ми зплатата и др.)


Аз ги уверих в това и те накрая казаха че ме пускат защото съм бил изглеждал свестен и ми взеха 1 лв. за билет.

А не те ли е срам да пътуваш гратис?
Значи все пак си имал 1 лв за билет, ама си на принципа ако мине? Е, докога така бе мили гражданино?

Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.


Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: !!Фakличka!!]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.02.10 14:33



А дали е имало възможност да не пътува гратис?
Случвало ми се е да нямам билет, шофьора и той няма, на спирката и там няма....

Bеer? Mоre?




Тема Re: градски транспорт- санкциитенови [re: bira_more]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано03.02.10 09:03



тук не става въпрос за такъв случай, прочети му пак темата и ще разбереш, целенасочено е пътувал гратис.

Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.