Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови  
Автор neznaiko22 (непознат )
Публикувано02.02.10 22:24



Здравейте,
Има ли начин да се осъди някой, който те обижда в интернет, и по-конкретно във FACEBOOK?
Давам този сайт за пример, понеже е световен и всичко се вижда и може да се докаже.
Можете ли да ма насочите и към материали по темата?



Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: neznaiko22]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.02.10 11:27



Какво точно е написало във "фейсбук" лицето Х, което вас ви обижда?
Може ли малко повече конкретика.



Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: abettor]  
Автор neznaiko22 (непознат )
Публикувано03.02.10 20:03



Здрасти,
мерси за отговора. Ще изпадна в подробности (дано не стане досадно...) :)
Първо една приятелка си написа в статуса, че ще отговори на 5 въпроса ( във вторият случай се споменават 2), та написах си 5-те въпроса в писмо и тя отговори разни неща, че това било прекалено лично, това нямало как да ми каже, на друго чат-пат отговори с мн заобиколки....
И след няколко дена виждам подобен статус на друга приятелка и започват нещата:

Тя (на статуса си): Такааааааа...Ще бъда напълно откровена за 24 часа. Ще можете да ми задавате до 2 въпроса (inbox only) Независимо от това колко налудничaви, гадни или лични са те. Ще отговоря на всичките въпроси като ще бъда напълно честен, но ви предизвиквам да сложите това за ваш статус и да видите дали ще можете да бъдете честни с всички ваши приятели!!!
Аз: SIGURNA LI SI? ZASHTOTO I DRUGI TAKA TVARDQHA, NO SAMO NA TEORIQ :P
Онзи: ka4vam go i az ta da vidim koi i za kakvo 6te se usmeli da pita ;)))
Тя: Няма причини да не съм сигурна! Ако не бях, нямаше да го сложа като статус! :)
Аз: ABE TE I DRUGITE TAKA TVARDQHA..... :)
Тя: Защо слагаш всички под общ знаменател?! :) Като казвам, че ще съм честна, ще бъда!
Онзи: toq momak golqm .... mai mai :))
Аз: PO-TO4NO "S GOLQM" :D
(Тук говоря за опита си в тази ситуация, което го и обяснявам по-късно....)
Тя: Пропуснал си А-то - "с голямА уста"! ха ха ха
Онзи: ei tova e nai-to4nata duma,za drugo neznam dali e golqmo,kato te gledam izbiva6 kompleksi nqkakvi
Онзи: ХХХ,sajalqvam 4e taka komentiram
Аз: NAPROTIV. TO4NO TRQBVA DA SI BUDE "S GOLQM",
ZABRAVIH MNOGOTO4IETO, NO V PREDNIQT POST GO IMASHE.
NE ZNA KOI KAKVI KOMPLEKSI IZBIVA, NO TI QVNO SI ZNAESH.
TI ISKASHE DA KAJESH 4E SA GOLQM (EDI KAKVO SI), MOJE BI OTVORKO ILI NESHTO TAKOVA.
AZ ISKAH DA KAJA, 4E SAM S GOLQM OPIT V TOVA, ZA KOETO STAVA DUMA, PONEJE OT SAMOTO NA4ALO CITIRAH LI4NIQT SI OPIT PO OTNOSHENIE NA STATUSA, KOITO MN HORA SLAGAT, A NE IZPULNQVAT...
Тя: Добре, добре, стига сте се карали! Бях напълно откровена към всички, които зададоха своите въпроси към мен! Искам да благодаря на всички тези, които отговориха на моите! Този статус ми помогна да опозная някои хора и да разбера, че са искрени и може да им се има пълно доверие! :)
Аз: NE SE KARAM. PROSTO OBQSNQVAM NA ONZI NA NAPADKITE....
RADVAM SE ZA TEB, 4E SI POSTIGNALA TAKIVA REZULTATI :)
Тя: ОНЗИ е мой приятел, на който държа и дори той усети нападателното ти отношение. Да, ти може да не осъзнаваш държанието си, но всички останали го правят! :) Един съвет - до никъде няма да стигнеш така! И друг път съм ти казвала, че негативните мисли и скептицизмът убиват мозъчни клетки, няма да ти останат много ако продължаваш по този начин!
Аз: NIMA? KOI KOGO NAPADNA? KOI KOGO NARE4E KOMPLEKSAR?
Тя: Стига! Държиш се като в детската градина! Една приятелка ме попита как може изобщо да съм те допуснала сред приятелите си във FACEBOOK! Мисля, че е време да сложа край и не го правя защото дразниш мен, а защото започна да се заяждаш с приятелите ми, а това няма да го позволя! Знам, че не ти пука за това, че ще те махна от профила си, но го правя за да обмислиш държанието си! :)
(Тук тя ме изтрива от списъка си с приятели, а след няколко мин. получавам писмо от въпросният човек, които е от същият град и около 36-37г.)
Писмото е следното:

ei pedal,ako si tolkova otvoren da se sre6nem na 4etiri o4i,ako si maj de,6toto ti za men si absolutna putka

На което аз нищо не отговорих, а го блокирах (преди години в IRC така правехме с лапенцата, които влизат да създават проблеми и нареждат някой...) :)

Дано не съм досадил много :)
Вярно, че ще ми дадете компетентно решение, но може би щеше да е по-лесно просто да ме пратите някъде да прочета правата си.
Благодаря за вниманието



Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: neznaiko22]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.02.10 20:33



Не съм юрист, ама си мисля че момите дет нещат да ги щипят, не се хващат на хорото.
Можеш да не влизаш във фейсбук, и няма да те нагрубяват.
Писането на маймуница, независимо къде е е признак на неуважение към аудиторията. Ползването на ГЛАВНИ БУКВИ е равносилно на крещене. Демек ти през цялото време крещиш на маймуница. Мисля че пак леко си минал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: neznaiko22]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано03.02.10 20:59




Може ли да ти задам 2 въпроса?
1. Ти на колко години си?
2. Верно ли си с голям?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: neznaiko22]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано04.02.10 00:49



Незнайко (знайко) не се занимавай с дреболии


Да му беше теглил и ти една за успокоение и това си е ;)

Нима си заслужава едно изречение да тормози мислите ти с месеци? Още повече казано от непознат, анонимен човек!



Тема Re: Начин да се осъдят грубияните в интернет?нови [re: Щe видя...]  
Автор neznaiko22 (непознат )
Публикувано04.02.10 19:12



Това за кирилицата няма грам значение ( това е отдавна умряла кауза...), както и главните букви (това пък са си разни измишлиотини на някой .....). Навсякъде из чатовете си пиша с всякакви хора и никой и не ми прави спор (по форумите пиша с малки и на кирилица, понеже знам че е пълно с дребнавци).
А колкото до това колко ми е голям...... кое колко ми е голямо? В поста писах и показах, че става дума за опита ми с тези обещания за искренноста.
А иначе може това да е дребнаво, но не бих отказал да го вкарам в съда да го видим той колко е
отворен....



Тема Re: А кой?нови [re: neznaiko22]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.02.10 19:29



Ще плаща за делото?



------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Почти 100 % начин да гонови [re: neznaiko22]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.02.10 20:44



вкараш в съда. Отиваш на среща с него, той те пребива пред свидетели, и ако ти уреди тежка телесна повреда, ще имаш наистина големи шансове да го вкараш в съда, че дори и да го осъдят.
Иначе за теб е дребнавост кирилицата и малките букви, за мен ти проявяваш свръх чувствителност, която е по характерна за някои рядкосрещани скрити сексуални ориентации.

Така де - фейсбук няма грам значение.

Ама наистина няма грам значение.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Почти 100 % начин да гонови [re: bira_more]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано05.02.10 16:33



Недей го учи така, за да не стане хем го пребили, хем после пребитият да плаща и да се издължава с години....а онзи пак да си вее байряка а ние да цъкаме за поредната несправедливост под заглавията във вестниците или в репортажите на новините!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.