Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема По повод подписа - да питамнови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.02.10 16:22



Нямам 2 подписа които поне малко от малко да си приличат - та се чудя дали съм няколко субекта, или просто различни аспекти на личността ми.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Моето виждане по въпроса е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано05.02.10 16:23



Моето виждане по въпроса е, че служителите или лицата, които взимат лични данни не носят никаква отговорност!
В банката ми преснимаха личната карта и се подписах в знак на съгласие, че си предоставям данните за ползване на банката. Но служителя не се подписа никъде! Спокойно може да подаде или продаде тази информация.

С едно егн се регестрира предплатена карта за мобилен оператор например. Кофти е, че дори не ти искат лична карта и може да подадеш каквото си поискаш егн, а после спокойно да продадеш тази карта на някой и да станат големи пакости!

Ето за това говоря!!!
Това е чудото, което пренебрегвате, а то може да е голямо и да докара сума ти и главоболия ако не и нещо повече.

Направо не ми се мисли, каква изобретателност притежават мошениците за да се възползват от личните данни





Тема Re: Моето виждане по въпроса е...нови [re: Щe видя...]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано05.02.10 18:17



С едно егн се регестрира предплатена карта за мобилен оператор например. Кофти е, че дори не ти искат лична карта и може да подадеш каквото си поискаш егн, а после спокойно да продадеш тази карта на някой и да станат големи пакости!

Ето за това говоря! "Хамериканска" истерия и масова психоза. Какви пакости могат да станат, ако си продам предплатената карта, че не видях нещо интересно да е ставало до 2010 г.?
Да не говорим, че първото пълнолетно цигане (което си носи лична карта) срещу пет лева за услугата ще ми купи колкото му кажа предплатени карти на негово име.





Тема Re: Моето виждане по въпроса е...нови [re: abettor]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано05.02.10 18:48



Аз не гледам циганите, че хем нищо не плащат, хем си взимат ток от уличните кабели, хем и на патрулките не им се занимава с тях.

Нормална е психозата за обикновените и честни хора, че не се знае какво може да им се струпа на главата и от къде ще им дойде...



Тема Писнахте ми вече! Аман ви мрънкалата!нови [re: theteacher_]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано07.02.10 14:34



Мрънкате, а не знаете защо. Понятието "Лични данни" го използвате за щяло и не щяло, без да имате понятие за какво става дума.

Многострадалковци!


Иван Петров Савов
Казанлък
ЕГН 5912287624

Снимка и телефонен номер имам в профила ми.













Редактирано от A$$A$$lN на 07.02.10 14:34.



Тема Re: Писнахте ми вече! Аман ви мрънкалата!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор Щe видя... (ще видя...)
Публикувано07.02.10 23:27



От къде да знам дали това ЕГН е твоето или не е?

Мои познати, група студенти, си бяха дали данните на представителка на Ейвън! Госпожата подарява по един продукт срещу лични данни, за да можела да се отчете уж рекламна кампания на фирмата. След няколко месеца на студентите им спират стипендията и им искат обяснение, защо не са уведомили ректората, че са започнали работа. А те не работят!

Въпросната госпожа, ги е "направила" работници към някаква фирма с цел източване на ДДС. Не са ми ясни много тези неща как стават, но в общи линии такъв беше случая. Заведе се дело, госпожата се опита да подкупи с някакви пари студентите да не свидетелстват срещу нея... но те не се съгласиха.
Това е случай от пролетта на 2009 година.

Не подценявайте темата, защото наистина си е главоболие да се занимаваш с проблемите в които някой друг те е вкарал!!!



Тема Re: Писнахте ми вече! Аман ви мрънкалата!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.02.10 00:16



И на ме ми писна от изперкали типове по форумите...Някаква идея имаш ли си изобщо какво е "кражба на самоличност" и какви могат да са последиците и..?
Личните данни са изключително важно нещо.Продажбата на лични данни е бизнес.За много пари.Имал съм известен досег с него преди години и знам за какви пари се търгуваха файлове с преснимани лични карти.Говорим си за хиляди лева.А клиенти-бол.



Тема Ванка....нови [re: A$$A$$lN]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.02.10 00:20



...не бъркай предоставянето на лични данни и клубове за запознанство.
Туй, че ти си си пльокнал снимката, ЕГН-то и телефона е само плод на желанието ти да се запознаеш с някоя.
Лошо няма!
Но това няма нищо общо с темата. Нито с правото.





Тема Лазиш ми по нервитенови [re: Щe видя...]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано09.02.10 05:38



От частното правиш изводи за общото.


От къде да знам дали това ЕГН е твоето или не е?

Ще ме скъсаш от смях!

Ми, ела с прокурорско нареждане да ти покажа личната си карта и препиши от нея каквито си щеш данни и ги прави каквото искаш.


След няколко месеца на студентите им спират стипендията и им искат обяснение, защо не са уведомили ректората, че са започнали работа. А те не работят!

За кой Университет става дума, че да мога да проверя истинността на информацията ти?!









Редактирано от A$$A$$lN на 09.02.10 05:40.



Тема И на ме ми писна от изперкали типове по форумите..нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано09.02.10 05:46



Много сте изперкалите!

Продажбата на лични данни е бизнес.За много пари.

Добре! Хайде да направим бизнес. Аз ти подавам данните си, ти ги продаваш и делим фифти-фифти.

Съгласен ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.