Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Това законно ли е?!  
Автор Sargon lll ()
Публикувано10.11.09 22:28





Глоби от 200 до 500 лв. заплашват всеки пловдивчанин, ако бъде хванат да храни котки пред блока, пише "24 часа".
В новата наредба на общината има текст, който забранява отглеждането на животни по стълбища и междублокови пространства, предупреди шефът на дирекция “Екология” Христо Минков. “Ще бъдем безкомпромисни”, предупреди той.




Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Sargon lll]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 12:19



Напълно е законно. Поради редица съображения не е добре да се хранят уличните животни и общината е гласувала нормативен текст, с който забранява тази дейност. Както са забранени и много други дейности.



Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Sargon lll]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 12:37



Законно е, разбира се. Аман от бездомни твари, разнасящи зарази.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано11.11.09 16:25



Aбе котките са точно тези които предпазват от такива твари. В нормалните европейски градове котката е на почит, а се пазят от бездомните кучета






Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Пaлaч®]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.11.09 18:27



А бе в онези градове в които аз съм бил - котките не бяха бездомни. Може да са се шматкали свободно по улиците, ама не бяха бездомни.
Ходеха си с каишки, бяха обезпаразитени. Вярно - на почит.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Sargon lll]  
Автор lozinka (непознат )
Публикувано11.11.09 20:05



аз пък искам да разкажа неШто леко забавно:) наШата съседка над нас ни прави псохо-терор.мисля,4е ни дискриминира.просто превръШта живота ни в ад,но не това исках да кажа то4но.
понеже няма какво да направим по въпроса,освен да я търпим или да сменим апартамента,който в момента си ни е перфектен се 4удехме какво можем ние да и направим по "тънката лайстна"....та една ноШт аз дадох идеята да сложим на стълбиШтето едно ку4еШко ако (тя има ку4е) и така да я компрометираме пред останалите съседи,но тук дойде проблема-НИЕ НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ВЗЕМЕМ КУ4ЕШКОТО АКО!!!! мислихме дали имаме познат с ку4е да ни "услужи",но нямаме и идеята ни пропадна:))) ами....така е пък в държавата,в която съм и не се притенявам като влизам вкъШти с обувките.не рискувам да вдиШам животински бактерий,не рискувам децата ми да бъдат хапнати на закуска от някой "домаШен" "лиубимец" и т.н......ред други плиусове:)

(това е една от болните ми теми свързани с бг.тук природозаШтитниците не отглеждат лиубимците си по улиците и във входовете)



Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Sargon lll]  
Автор lit (непознат )
Публикувано12.11.09 11:26



Ти кво предлагаш? Да даваш награда от 200 до 500 лв на всеки, който храни котките ли?
Ако ти даваш награда за всяко нахранено коте - пиши ме в списъка.


От утре почвам да ги храня.



Тема Re: Това законно ли е?!нови [re: Sargon lll]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано13.11.09 19:48



За съжаление това не е решение на проблема. Доста глупава мярка при положение, че не се прави най-важното.



Тема Щом е законно, то...нови [re: Sargon lll]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.11.09 09:18



...кажете кой закон го определя? Аз не знам за никакво официално проучване, което да доказва несъмнената вреда от безстопанствените котки. И, ако наистина такова не съществува, то смятам, че се накърнява свободата на личността.



Тема Re: Щом е законно, то...нови [re: Sargon lll]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано15.11.09 15:04



Свободата на котешката личност ли?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.