Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Договор с фирма за управление на ЕСнови  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано16.10.09 12:37



Здравейте!

Можете ли да ме ориентирате къде е указано кой/кои от собствениците в ЕС има/имат право да подписват договор с фирма за управление на имоти (property manager) и на какви условия трябва да отговаря такъв договор.

Различните фирми за property management твърдят различни неща, та затова питам къде е уреден този въпрос. Благодаря!



Тема Re: Договор с фирма за управление на ЕСнови [re: Gemilla]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано16.10.09 12:46



В ЗУЕС



Тема Re: Договор с фирма за управление на ЕСнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано16.10.09 13:48



Там по темата намерих само това:
Правомощия на общото събрание ...
...11. може да приеме решение за възлагане на дейности по поддържането на общите части на сградата на юридическо или физическо лице срещу възнаграждение, като определя и конкретни правомощия на управителния съвет (управителя), които могат да бъдат възложени за изпълнение на тези лица ;

Ако това изчерпва въпроса ми, значи не го разбирам този текст и имам нужда от услугите на адвокат ... да ми препоръчате някого в София?

Редактирано от Gemilla на 16.10.09 16:40.



Тема Re: Договор с фирма за управление на ЕСнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано16.10.09 16:48



Всъщност, въпросът ми не е добре формулиран, за което моля да ме извините.
Ще се опитам да уточня питането си по-долу. Фирма за управление на имоти предлага договор на ЕС, в която има член със следното съдържание:

чл. Х За неуредените в този Договор въпроси съответно приложение намират разпоредбите на действащите законови и подзаконови нормативни актове регулиращи този вид взаимоотношения.

Въпросът е кои са тези законови и подзаконови нормативни актове регулиращи този вид взаимоотношения?



Тема Re: Договор с фирма за управление на ЕСнови [re: Gemilla]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано16.10.09 22:26



Такъв договор аз го връщам на момента за поправка.Това,за което пишеш.се нарича "избор на правен режим".Ти плащаш,ти трябва да избереш режима.Не изпълнителя по договора.От кумова срама можеха поне ЗЗД да запишат.Връщай за уточняване на режима,няма нищо за мислене-това са евтини номера.



Тема Re: Договор с фирма за управление на ЕС [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано17.10.09 14:19



Благодаря за отговора! Нищо не разбрах, но ще прочета ЗЗД, дано се ориентирам.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.