Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Родителски праванови  
Автор sachko (//)
Публикувано04.10.09 09:34



Вече сме разведени. В Решението на съда е записано, че децата
ще живеят при майката, на нейния адрес и тя има родителските права. Плащам си присъдената издръжка и за двете непълнолетни деца.
От три седмици единият ни син- на 15 години е отишъл
да учи и живее в друг град. Никой не ме уведомявал писмено
за промяна адреса на виждане с него. Има и настойник в училището, който не е майката или роднина, а и не е упълномощаван от никого за това. Едва преди 2 дни е ходила да види в какви условия живее.
Аз ходих 2 пъти, от които при единия се видях с директорката и класната му.
Подал съм жалба в прокуратурата за неупражняване на родителски грижи и контрол от майката. Ще заведа и дело за лишаване от родителски права.
Прав ли съм до тук?
Благодаря предварително!



Тема Re: Родителски праванови [re: sachko]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано04.10.09 16:41



Не, лично според мен не си! В стремежа си да го "върнете" на майка му, вредите на детето си, което вероятно желае да получи точно това образование. И вие се имате за добър родител?
Отделно не мисля, че прокуратурата въобще има място тук, но ако съм на съпругата ви след като прекратят производството, ще сезирам същата прокуратура с жалба за набедяване.
Никой съд няма да я лиши от родителски права, защото е решила да даде по-добро образование на синът ви!



Тема Re: Родителски праванови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор sachko (//)
Публикувано04.10.09 19:32



Не се стремя да го върна на майка му.
Дори напротив. Той не може да живее с нея.
Става въпрос за друго и много ясно съм го изложил.
1. Това е липсата на родителски грижи и контрол от родител,
на който съда му е отредил родителските права.
2. Възпрепятстване на другия родител да вижда детето си. По-точно не е уведомен за промяна на адреса. Това е познато като- отвличане. Има ред за промяна на адреса и Вие го знаете.
3. Не е по-добро образование да напуснеш елитна гимназия в София, за която си държал изпит и да отидеш в обикновенна такава в провинцията.
4. А колкото за набедяването. Аз отидох първо в полицията и те ми казаха, че случая не е за тях, а за брачната колегия и прокуратурата, защото детето е малолетно и може без родителски контрол да изпадне под нечия зависимост- педофили, наркотици, секти и др. недай си боже работи.
Все пак благодаря Ви.



Тема Re: Родителски праванови [re: sachko]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано04.10.09 20:58



Набедяване няма, доколкото никой не твърди неверни факти. Да се оплача на прокуратурата, че примерно съседката си простира чаршафите на балкона, като заявя, че според мен това е престъпление, още не е набедяване.
За другото съм съгласна със Стрейнджър в общи линии. Редно би било, разбира се, за бъдещето на сина Ви някой да се посъветва и с Вас, но така или иначе не са го направили. Което не значи, че трябва да се "отнемат" родителските права на родителите на всички ученици, които учат извън мястото, където живеят родителите им.
За "възпрепятстването" - този ученик в гимназията мобилен телефон няма ли, вкъщи не се ли прибира поне от време на време, майка му няма ли телефон, до този град транспорт няма ли?



Тема Re: Родителски праванови [re: sachko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.10.09 21:39



2. Възпрепятстване на другия родител да вижда детето си. По-точно не е уведомен за промяна на адреса. Това е познато като- отвличане. Има ред за промяна на адреса и Вие го знаете.

Да се разбира ли, че до прокуратурата сте писали жалба за "отвличане"?



Тема Абе, човек! Синът ти е избягал от тормоза нанови [re: sachko]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано04.10.09 21:57



майка си! Ясно е като бял ден.

Изчакай да стане на 16 и след това той ще може да взима самостоятелни решения относно живота си. Само пари да има.

Спирай всякакви дела, жалби и плаканици... Никакъв смисъл, полза и краен резултат няма да имат!

От опит ти го казвам, вервай ми! Не си троши нервите!

И аз, като теб, ревах, тръшках се, исках си сина... И к'во??? Набързо минаха 15 години от развода, синът е в пети курс студент и не ебава ни мама, ни тате.

Я се огледай и виж дали не можеш да започнеш по-разнообразен живот?!

Успех!










Редактирано от A$$A$$lN на 04.10.09 22:01.



Тема Re: Родителски праванови [re: Ha живo]  
Автор sachko (//)
Публикувано04.10.09 23:33



Не, не съм писал. Казвам го по принцип
и по право, че мога да го тълкувам така.



Тема Re: Родителски праванови [re: Mиpa_M]  
Автор sachko (//)
Публикувано04.10.09 23:41



За "възпрепятстването" - този ученик в гимназията мобилен телефон няма ли, вкъщи не се ли прибира поне от време на време, майка му няма ли телефон, до този град транспорт няма ли?
1. Има мобилен телефон. Аз откъде да разбера къде е.
2. Не се прибира
3. Какво ме интересува дали има? Има закон, по телефон няма уведомяване.
4. Питайте я нея защо не ходи и не се грижи за него. Аз ходя. Има и транспорт и и предложих да отидем заедно да уредим формалностите по пребиваването му, но това не е доказателство все пак.
5. Не знам защо се нахвърляте върху мен. Става въпрос за дете в чужд град без родителска помощ, грижа и контрол. Съжалявам за въпросите си.



Тема Re: Абе, човек! Синът ти е избягал от тормоза нанови [re: A$$A$$lN]  
Автор sachko (//)
Публикувано04.10.09 23:43



Здравей,
Изчакай да стане на 16
Но той сега направи 15г. Как ще издържа аз
цяла година?

Я се огледай и виж дали не можеш да започнеш по-разнообразен живот?!
Не, децата ми са живота! Извинявай, благодаря ти!

Редактирано от sachko на 04.10.09 23:46.



Тема Re: Родителски праванови [re: sachko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.10.09 23:51



Тълкувайте го както искате, това е Ваше право.
Имате право и да пишете където и каквото решите, вкл. и в прокуратура.
Имате, естествено, и правото да се сърдите на отговора, който ще получите, евентуално.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.