Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Помощ! Лизинг ...  
Автор Haблюдaтeл1 (вече познат)
Публикувано14.08.09 08:36



Добър ден на всички!
Търсих дали има закон, наредба и т.н. за лизинга. Отделно не открих, сигурно е част от някой друг закон, но ако тръгна да ги изучавам, май ще се наложи пак да следвам.

С две думи зора е голям - взех на лизинг преди две години багерче и през зимата изостанах с две-три вноски. От тогава внасям сумата, но тя вече не стига, защото се трупат още лихви за просрочие. Обръщах се сто пъти към лизингодателя /сериозна международна банка/ с молба да разсрочи някак пропуснатите вноски и пак да си вляза в ритъм, но все ми се отговаряше, да си платя и ще предоговорим ...
Сега имам Уведомление за обявяване на предсрочна изискуемост и побеснявам, защото ми остават около 1/5 от цялата сума, а ми обесняват как няма да ги покрият и тях като го продадат ....

Как да постъпя?



Тема Re: Помощ! Лизинг ...нови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор east_of_eden (peace-maker)
Публикувано14.08.09 14:08



консултирай се с адвокат. мога да ти препоръчам



Тема Re: Помощ! Лизинг ...нови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор cool_alyn (минаващ)
Публикувано28.08.09 19:33



Толкова ли нямаш приятел да ти даде 2-3 вноски



Тема Re: Помощ! Лизинг ...нови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.08.09 00:49



Как да постъпя?
Освен да повторя първото мнение, мога да добавя и защо - ако те интересува уредбата на лизинга - тя е в Търговския закон - изключително лаконична и в телеграфен стил. Единственото важно в случая е, какво предвижда договорът, който е подписан - там са всички клаузи, хипотези, какво става, какво не става при просрочие колко, кога настъпва предсрочна изискуемост и т.н.
Може да е нещо елементарно в този случай-може и да не е. Ако искаш да си запазиш инвестицията и интереса, потърси помощта на някой компетентен и грамотен колега, който да те консултира реално, след като подробно се запознае с договора и детайлите по случая, а не, в клуба на общи приказки.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Тема Re: Помощ! Лизинг ...нови [re: Markizata]  
Автор Haблюдaтeл1 (вече познат)
Публикувано29.08.09 01:22



Благодаря на всички!
Договора го знам вече на изуст, исках да прочета имат ли някакви ограничения във времето и размера на наказателните лихви и т.н.
Намерих и "приятелска помощ", та сега изоставането е само с около месец...


Лека нощ!



Тема Re: Помощ! Лизинг ...нови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано02.09.09 18:52



Добре е,че си намерил решение...щото за лизингите е така...уредба практически няма.От години се говори,че ще се препишат 1-2 закона от европейски държави с повече опит...ама никой не намери време,а лизинга си навлезе вече стабилно в оброта като нещо нормално.ТЗ е изостанал в тая материя с 10-ина години.Всичко е в договорите.А тия договори ги пишат буквално по един рейс хора и трябват пак един дейс хора да търсят подводните каманяци преди подпис.За малки суми е лесно..ама не винаги са малки...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.