Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема юмрук в лицето-помощнови  
Автор Predchuvstvie ()
Публикувано28.07.09 20:22



Здравейте, надявам се тук да получа съвет.
От известно време съм в конфликт с колежка,системни провокации от нейна страна
и нагнетяване на обстановката в офиса. Всячески се старая да не обръщам внимание на обидите и интригите по мой адрес. Но днес ситуацията излезе извън контрол.
Отивах на работа и на излизане от асансьора на службата, въпросната колежка ми нанесе силен удар в лицето с юмрук,съвсем неочаквано и без каквато и да е провокация от моя страна.Минути преди това тя е била уволнена от работодателят ни. Допускам,че е била афектирана, но не заслужавах агресията и
физическото нападение, при положение,че с нищо не бях го предизвикала.
По-късно днес извадих медицинско и въпросът ми е- какво мога да направя от тук нататък, тъй като се страхувам от ново нападение от нейна страна. Тя е агресивна и трудно овладява реакциите си, което ме тревожи и поставя в постоянно безпокойство след случката от днес. Моля, посъветвайте ме, ако наема адвокат и подам молба в съда,какви последствия мога да очаквам за нея и мен. Не съм имала подобен конфликт преди и считам,че начинът по който тя се опитва да
разрешава проблемите е примитивен и недопустим. Доколкото зная, наскоро е имала друг подобен случай с друга жена и това ме притеснява още повече- че рецидивира и се страхувам.


С няколко думи- искам да я накарам да си плати,заради нанесеното ми унижение и болка. Не търся финансов еквивалент на обидата,а просто морално удовлетворение.
На линия съм да отговарям на доуточняващи въпроси,ако има такива.
Благодаря предварително на отзовалите се по темата.


Редактирано от Predchuvstvie на 28.07.09 20:27.



Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Predchuvstvie]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.07.09 08:59



Здравей, и първо се успокой.
Преди да ти давам правни мъдрости искам да попитам - когато те удари в лицето, след излизането от асансьора, някой друг видя ли това?



Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Predchuvstvie]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.07.09 10:23



Съвсем човешко, не адвокатско питане - да нямате спор за мъж?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: abettor]  
Автор Predchuvstvie ()
Публикувано29.07.09 12:57



Здравейте, abettor
Малко след случката, шефът ми е чул суматохата и изскочи от офиса, но не е пряк свидетел.За да не стане скандал, някак успях да се овладея и не отговорих по никакъв начин/ шокирах се/. Всъщност, случи се точно под камерата,която е на етажа,обаче доколкото помня, от нея не може да се ивади копие на записа/ зная го по повод друг инцидент в офиса-кражба/. Така,че на запис от камерата не разчитам особено.
Неприятно ми е усещането,унизително ми е,още повече,че винаги съм се овладявала въпреки желанието ми аз да я ударя и съм напускала дори стаята,само за да не избухна. Докато тя съвсем примитивно ми стовари десен прав и то без никаква разменена реплика точно в него момент

.
Извинявам се за емоционалността и многословието и Ви благодаря за вниманието
Откровено казано, искам реванш, но цивилизован . Защото се притеснявам, особено след като тя вчера след случката отново се се върна в офиса, но не я допуснах да влезе. Но нямам намерение всеки ден да се заключвам в офиса, за да се избегна от ново нейно посещение.




Тема Re: юмрук в лицето-помощ [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Predchuvstvie ()
Публикувано29.07.09 13:05



хахаха, не не спорим за мъж,ако беше така, бих и го отстъпила, нали е по-присъщо мъже да се бият за жени,а не обратно

.




Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Predchuvstvie]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.07.09 17:03



Добре, можеш да опиташ дело, наказателно или гражданско.
Лошо е, че няма пряк свидетел.
В кой град става действието?



Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: abettor]  
Автор Predchuvstvie ()
Публикувано29.07.09 19:46



От Варна съм.
От една страна си казвам,че не ми се иска да се занимавам, но нещо вътре в мен не ми дава да се откажа и да я оставя безнаказана....или поне да бях и аз и отвърнала с удар, да се чувствам отмъстена


Но все пак, избирам цивилизования начин- други съвети имате ли?




Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Predchuvstvie]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.09 19:47



Здравей,
Казваш,че търсиш нематериално удовлетворение и раванш. А това, че са я уволнили от работа, не те ли успокоява поне малко? Щом се води напуснала вече,сигурно няма да я допускат да влиза в офиса, още повече че сигурно И е излезло име на неуравновесена и опастна.
И аз те съветвам първо да се успокоиш, и след това на трезва глава да помисли какво да правиш. Ако все още си И гневна, знай че гневът е лош съветник.
Казвам ти това,защото съм чувала, че такива дела са трудно доказуеми особено без свидетели и се влачат с години. Мислила ли си колко нерви може да ти коства едно такова дело?!
Можеш да подадеш жалба в полицията. А ако се съюзиш и с другата жена-жертва, ще имате по-голям успех. Съветвам те да съберете подписка от колегите ,че въпросната е кофликтна и е тровела психоклимата, която да приложите към жалбата до полицията.
Другото,което се сещам,е че тези нейни действия може да са симптом на нервно-психично заболяване. Ако те интересува този аспект на проблема, можеш да ми пишеш да ти обясня накратко.

Редактирано от Bидa на 29.07.09 19:51.



Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Bидa]  
Автор Predchuvstvie ()
Публикувано29.07.09 20:18



Да, съвсем права сте всичко,което сте ми написали съм го мислила и аз- от сложния съдебен казус,който може да се очертае, до факта,че е уволнена и това е вид наказание. Но все пак , тя не е уволнена заради мен, а заради служебни нарушения.Тоест-не посегателството и над мен е довело до отстраняването и от работа .Не съм убедена дали окончателно няма да има достъп до
работа,защото тя беше в по-близки отношения с работодателя ни и всъщност,
обтягането на техните отношения,до голяма степен рефлектираше върху мен.
И тъй като не зная дали все пак той няма да я върне отново в службата,затова
предпочитам да и покажа по някакъв начин,че няма да и позволя подобно отношение.
Относно психическото и състояние- не,не мисля,че е увредена ментално, но със сигурност злобееше и създаваше интриги.
И все пак, вчера бях доста ядосана, но днес не толкова и не, не ми се занимава със съдилища,особено за обречени казуси,но се страхувам,защото действа първосигнално и е отмъстителна и явно си е набелязала мен






Тема Re: юмрук в лицето-помощнови [re: Predchuvstvie]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.09 20:55



Позволете ми още един съвет . Каквото и да предприемете, знайте че във Ваша полза е хората да видят ,че Вие сте уравновесен и разумен човек. Затова направете всичко възможно да не си изпускате нервите ,както и да Ви провокира.И не се поддавайте на нейните средства-ако тя вика и крещи, вие бъдете спокойна.
Успех и късмет ви желая.
Надявам се ,правистите нямат нищо против отклонението което направих,то не пречи да се разгледа и правната страна на спора. Просто ми се струва, че винаги първо трябва да се разгледа чисто човешката и емоционална страна ,за да си даде човек ясна сметка дали ще съди и ще води дело или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.