Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Продължение по темата Лещански!нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 17:19



Що ли някои юристи в клуба

познаха, че прокуратурата ще повдигне обвинение на Лещански, че даже и състава на НК посочиха.
Ех, Барби, Барби.....
За любознателните ето четивото.
Пускам нарочно нова тема, че онази я оспамиха "спецовете" по ЗЗД.



Астрологът Емил Лещански, който предизвика паника в Хасково с предсказанието за земетресение с жертви, заяви, че е обвинен от прокуратурата като терорист номер 1 в България.
По-рано днес прокуратурата му повдигна следното обвинение - човек, който предава по радио, телефон или друг начин неверни повиквания или заблуждаващи знаци за помощ, злополука или тревога, се наказва с лишаване от свобода до две години. От държавното обвинение обаче уточниха, че той ще получи най-много 5000 лв. глоба, защото по закон ако досието му е чисто, възможността за наказателна отговорност отпада.
“Мен ме обвиниха за терорист номер 1 в България, за да се оправдае държавата пред Европа, че работи”, коментира още Лещански. По думите му има хора, които се възползват от случая и той е бил жертвата, която ще бъде обвинена. Въпреки това, той се радвал, че не се е осъществила злокобната прогноза.
Астрологът бе категоричен, че е прочел мненията във форумите и му било болно от коментарите в тях. Лещански каза още, че съществуват духовни фактори, които не се отчитат. Преди време бил предсказал земетресение в Харманли, но то се случило в Афганистан, а сега след прогнозата му за земетресение в Хасково, пак е имало трус в Афганистан.
“Притеснява ме, че хората в тези краища се занимават с други практики – магьосничества, и ударът ми е от тях”, уточни астрологът. Той каза още, че ще се примири със съдбата си и ако хасковлии го поканят, той ще отиде на среща с тях.
"Атаката идва от хората, които чуват моите прогнози, че ГЕРБ ще спечели, атаката идва от такова ниво, убеден съм, защото са си говорили и са си казали - абе какъв е тоя нещастник, масови психози създава", заяви още Лещански пред БНТ.
В своя защита той заяви, че една седмица преди 19 април казал на хасковлии: "Има една седмица, молете се дано се размине". Никой обаче не отчитал това.
Астрологът припомни, че вече се е извинил на хасковлии, но явно целта била да бъде изкаран измамник. Той се оплака още, че телефонът му е публикуван в нета и така е подложен на тероризъм.


Редактирано от abettor на 21.04.09 17:19.



Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: abettor]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано21.04.09 17:21



Ох, и държавата и правосъдието ни едно...
Не казвам, че не е правилно, но... просто се чудя до кога ще се разходва ресурсът на държавата (финансиран от нас) за борба с вятърни мелници, а не с истинската престъпност!

Честно казано смятам, че само крайно ограничен човек може да се върже на гаданията на въпросния хахо.



Тема Мързи ме да пиша още, но три връзкинови [re: abettor]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.04.09 17:24









Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: abettor]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано21.04.09 17:29



Тъкмо влизам да пусна същият линк.

Коментар: Евала Барбалино, явно наистина си много в час с нещата.





Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 17:31



Че е хахо спор няма, но хората ги е страх от бедствия. Голяма част от тях са суеверни, други вярващи, трети се страхуват за децата си.
Ето един

. Аз бях дете, но още помня земетресението през 1977 г. Тогава улиците на София бяха пълни с наизлезли полуголи хора, всеки бягаше да се спасява.
А този изрод Лещански, говедото му с говедо, не стига че предсказва страхотии, ами на всичкото отгоре си позволява да ги "предсказва" в нощта на най-светлия християнски празник.
Трябва да си го отнесе по чл. 326 от НК като куцо пиле домат. Аз ако бях съдия щях да му дам ефективна присъда (нищо че бил с чисто съдебно минало). 6 месеца ефективен затвор и вътре, гаранция, ще му избият всички астрологически глупости от главата.




Тема И не само на негонови [re: abettor]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано21.04.09 17:35



Така цялата пасмина, ще си има 1 на ум преди да направи предсказания

.



Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: abettor]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано21.04.09 17:41



Абеторе, ти разлика между повдигнато обвинение и осъден разлика правиш ли изобщо. Срещу колко народ имаше повдигнати обвинения, пък на паднаха.



чак толкова наивен не изглеждаш . братята Галеви и те разиграват прокуратурата и съда, както са в панделата .

ей го и Чичибаба го оправдаха - зърнена криз в България 1995-1996 година е нямало. толкоз. след като няма виновни и криза е нямало.



ми какво искаш . избори идат. как няма да не угоди прокурора на Аскьой на хората. той от коя квота е бе . и у наше село прокуратурата се сезира за мнооого случаи, амЪ що тъй ни един осъден - няма.

обаче да го обвинят за терорист № 1 е голяма глупост. първо да продигнат обвинения към по баш терористите. дават му карт бланш да съди държавата - и то голям карт-бланш. дано да знае как да се защити.

Редактирано от Бapбapeлa на 21.04.09 17:44.



Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: abettor]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано21.04.09 17:44



Както казах съгласна съм, НО в 21 век, когато всички сеизмолози ти казват, че няма опасност да вярваш на астролог ми се вижда пресилено! Не защитавам него, но си мисля, че заслужаваме държавата в която живеем. Не може да не вярваш на науката, а на хахото!



Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано21.04.09 17:46



И на теб ще кажа, абстрахирай се малко от средата в която живееш и хората с които комуникираш. Отиди сред простолюдието и виж за какво става въпрос.



Тема Re: Продължение по темата Лещански!нови [re: Гpeдopeд]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано21.04.09 17:48



Трудно ми - признавам! В моето разбиране за света ми се вижда абсурдно, но си прав - различни хора, различни вярвания!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.