Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема тоя Емил Лещанскинови  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано20.04.09 23:40



може ли да го осъдим за нанасяне на психични травми с прогнозата си за земетръса в Хасково?

Някакъв иск от повече хора и после парите да отидат за направата на нещо хубаво в Хасково. Възможно ли е ?



Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Гpeдopeд]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.04.09 23:47



Доколкото чух - вече са направени постъпки да бъде подведен под отговорност, или даден под съд, или както там се казва. Ако си от Хасково - поинтересувай се в местните медии. Обаче на колко ще го осъдят и дали изобщо, ако го осъдят, с парите ще можете да направите нещо повече от боядисване на пейките в парка - нямам представа...
Не съм юрист - да знаеш.

Лично мен ако питаш - бих го пратила не чак толкова на съд, колкото в психиатрията. Не може да е в ред един човек, който прави такива безумни изцепки без всякакво покритие и най-важното - без НИКАКЪВ СМИСЪЛ...

Винаги има поне още една гледна точка...


Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Гpeдopeд]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано21.04.09 00:16



Mисля че държавата с всичкия стрес , инфлации, кражби , лъжи и и т.н. като цяло вреди - материални и психически , които е причинила на народа е по за съдене .

А ако беше станало земетресение, като в Италия какво щяхте да правите... м ?

в Акуила един учен е мерил някакви газове и е изчислил че ще има земетресение . близо месец ходил с мегафон из града да предурпеждава за земетресението, хората не му повярвали и се оплакали от него - за прихически тормоз . а той бил принуден да свали цялата информация от сайта си . сеизмолози два дни преди да разтърси Италия излезли с изявления че няма данни да има земетресение . е да, ама тресна и 290 човека бяхя потребани два дни преди католическия Великден.

така че, страх лозе пази са казали хората.

най-добре подведете под отговорност държавата за всички щети , които е причинила за 20 години и не се занимавайте с глупости.



Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Бapбapeлa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.04.09 00:27



Не съм особено в час нито със случката в Хасково, нито с персонажите, но ми се струва, че Лещански не е учен, нищо не е мерил, нито е изчислявал. Тук намирам малката разлика между него и това, което цитираш за Италия. А то истина ли е, между другото?

А иначе, че и много други хора има за съд в таз държава, а и самата държава като цяло - също, съм НАПЪЛНО съгласна.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано21.04.09 00:43



- това за Италия . във всички медии имаше статии.

Вярно е че Лещански не е учен , но пък никой както в Италия не е длъжен да му повярва. Лещански е астролог , а астолозите по принцип отбягват да 'изчисляват' такива прогнози . Той защо е решил да прави изчисления и да ги публикува, си е негова работа.

а ако беше треснало в Хасково ....



Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Бapбapeлa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.04.09 01:12



Признах вече, че не съм чела това за италианеца. Нито съм особено в час с цялата хасковска афера. Разсъждавам повече като страничен безпристрастен наблюдател.

Някак обаче не мога да приема и това: "а ако беше треснало в Хасково ...."...Дай сега да вярваме на всеки, който се изцепи да предвиди утре земетресение в Хасково, вдруги ден - наводнение в Ямбол, а още по-другиден - ураган в София, и после да казваме - : "Ами ако беше станало?"

Истината може би е, че природните бедствия, за жалост, още никой не се е научил да ги предвижда със 100% сигурност (че дори и с 20%!!) и поради това един смъртен не бива да си позволява толкова категорични прогнози. Добре, нека каже тук-там - "Предвиждам, че може би в този район ще пораздруса тия дни", пък който иска - да вярва. Но доколкото знам, въпросният Лещански е бил невероятно конкретен и с мястото, и с датата, и с часа, и със силата на земетръса, и точно с това е довел до масова психоза. Точно там му е вината, мисля аз. Ако изобщо може да се нарече вина, както днес писах, а не някава черта от характера, която сега не ми се коментира. Моля, ако може, нека никой не се опитва да се прави на Господ...


Спомням си след последното трусче в София някъде някой беше предвидил до няколко дни повторение - помниш ли? Дори беше на някаква научна основа. Приблизително определиха един период от време и едно място на възможен повторен трус. Всички го прочетоха, някои се поуплашиха и си взеха мерки. Нищо не се случи, но и психоза нямаше.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Гpeдopeд]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 07:54



Много-много не го вярвам този "колективен" иск.
Много по-реалистичен ми изглежда един индивидуален иск, където всеки доказва причинените му неимуществени вреди.
Друг е въпросът, че не знам каква точно е била "прогнозата" му, когато е била изречена от него лично. Т.е. дали е казал "ще стане; може да стане; вероятно е да стане и пр." В интернет излизат препредадени думите му, но медиите имат склонноста да си измислят и доукрасяват нещата.



Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: abettor]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано21.04.09 09:52



Отделно... и да го осъдят, може да няма какво да му вземат...





Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 10:07



Мдам!
Затова най-добре е гражданите на Хасково да му хвърлят един колективен бой та да види "звезди посред бял ден".

Ето го и него:

Редактирано от abettor на 21.04.09 10:17.



Тема Re: тоя Емил Лещанскинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано21.04.09 10:30



Стига с тая държава бе, все държавата ви виновна. Няма такова нещо държавата. Колективна отговорност няма. Като ти е виновен някой съди го. В случая вместо да ломотиш срещу държавата съди съответният министър или човек, който ти е нанесъл травмата.

Всеки трябва си носи последствията за постъпките си. Не може току така да се всява психоза. Ако имаше земетръс, нямаше да е има тая тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.